۱۲۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد ایجاد شد

۱۲۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد ایجاد شد

قائم مقام کمیته امداد از ایجاد ۱۲۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد خبر داد و گفت: ۴۵ درصد خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد استعداد خوداتکایی دارند.

عکس   ۱۲۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، برقعی عصر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه |گذاری استان همدان اظهار داشت: در استان همدان منابع به سمت و سوی حاشیه نشینی در همدان حرکت می کند در حالی که یکی از مزیت های استان جمعیت بیش از 40 درصد روستایی است.

وی با بیان اینکه جمعیت روستایی برای استان همدان ظرفیت اقتصادی و تولید ایجاد کرده است، گفت: اگر به مسیر تخصیص منابع و تسهیلات توجه نشده و در آن بازنگری نشود شاهد کاهش جمعیت روستاها و افزایش حاشیه نشینی خواهیم بود.

برقعی دباره توانمندسازی خانواده های زیرپوشش نیز گفت: متوسط ایجاد هر فرصت شغلی در شهرستان رزن 10 میلیون تومان است ولی در شورای عالی اشتغال متوسط سرمایه گذاری و اعتبارات برای ایجاد فرصت شغلی در کمیته امداد 13.5 میلیون تومان بوده است.

وی با اعلام اینکه کمیته امداد منبع داخلی نداشته و دستگاه هزینه ای بوده و نقش حمایتی از خانواده های زیرپوشش دارد، گفت: یک هزار و 400 میلیارد تومان منابع کمیته امداد بوده که 100 هزار فرصت شغلی از طریق طرح های اشتغالزایی و خودکفایی ایجاد شده است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) با اعلام اینکه 20 هزار فرصت شغلی توسط کاریابی برای خانواده های زیرپوشش کمیته امداد ایجاد شده است، گفت: کمیته امداد در مجموع برای 120 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرده که 20 درصد از فرصت شغلی ایجاد شده در کشور را شامل می شود.

وی با اعلام اینکه ایجاد فرصت شغلی در بنگاه های کوچک 200 میلیون تومان است که در صورت صنعتی شدن این رقم به 500 میلیون تومان افزایش می یابد، گفت: دو دهک پایین جامعه عرصه فعالیت کوچکی دارند.

برقعی با اشاره به اینکه میزان اثربخشی تسهیلات پرداختی باید بررسی شود، گفت: یکی از نقاط قوت کمیته امداد این است که میزان معوقات تسهیلات پرداختی به خانواده های زیرپوشش کمتر از دو درصد بوده و در تاریخ نظام بانکی بی نظیر است.

وی با بیان اینکه یکی نکته بسیار مهم در طرح های اشتغال کمیته امداد ایجاد حرکت در خانواده های زیرپوشش است، گفت: در کمیته امداد طرح های اشتغال از ابتدا تا زمان بلوغ و پایداری نظارت کرده و این روند رها نمی شود که سبب انحراف تنها 14 درصدی تسهیلات شده است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: خانواده هایی که توانمند شدند به تدریج به سمت تبدیل شدن به بنگاه حرکت کرده و به مرور زیرنظر سازمان های دیگر قرار می گیرند که باید حمایت شوند در غیر این صورت شکست خورده و زمین می خورند.

وی با بیان اینکه طرح استعدادسنجی توسط کمیته امداد به صورت سراسری برای خانواده های زیرپوشش انجام شد، گفت: براساس گزارش اولیه 59 درصد خانواده های زیرپوشش در همدان دارای استعداد خوداتکایی هستند که این رقم در متوسط کشوری 45 درصد است.

برقعی بیان کرد: 135 هزار طرح پشت در بانک های کشور برای پرداخت تسهیلات منتظر هستند و با پیگیری معاون اول رئیس جمهور در دست پیگیری بوده و با دستور ریاست جمهوری مصوباتی نیز داده شده است.

__________________________________

تهیه و تدوین : شهران س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ از معتقدان است گرامی دارش
««« »»»
زان که بخشايش بس روح مکرم با اوست

۱۲۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد ایجاد شد

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید