۶۶ هزار پرسنل آموزش و پرورش مشمول رتبه بندی فوق العاده نشده اند/ جذب ۲۰ هزار نفر در آموزش و پرورش

۶۶ هزار پرسنل آموزش و پرورش مشمول رتبه بندی فوق العاده نشده اند/ جذب ۲۰ هزار نفر در آموزش و پرورش

خبرگزاری فارس: 66 هزار پرسنل آموزش و پرورش مشمول رتبه‌بندی فوق‌العاده نشده‌اند/ جذب 20 هزار نفر در آموزش و پرورش

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان این که از ۹۴۰ هزار پرسنل وزارت آموزش و پرورش ۶۶ هزار نفر مشمول رتبه‌بندی و فوق‌العاده مخصوص نشده‌اند گفت: تاکنون تلاش‌هایی نیز برای افزایش حقوق آنها صورت گرفته است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از سنندج، سید حسن حسینی در مجمع دو روزه کارشناسان امور اداری و تشکیلات شهرستان ها و مناطق استان که سه شنبه شب در باشگاه فرهنگیان سنندج به انجام رسانده شد، بیان کرد: همزمان با آغاز سال ۹۵ کارگروه سنجش صلاحیت حرفه ای معلمان با مسئولیت معاونت توسعه مدیریت تشکیل و در نهایت دستورالعمل رتبه بندی تهیه و تا دو هفته آینده به آموزش و پرورش استان ها ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به این که فرهنگیان برای ادامه تحصیل فقط یک مقطع بالاتر از مقطع استخدامی قادر هستند درس خوانند؛ گفت: این محدودیت شامل تمام دستگاه هاست اما چون معلمی جزو مشاغل تخصصی بوده و برای این که محدودیت ادامه تحصیل فرهنگیان برداشته شود تاکنون چند بار مکاتباتی صورت گرفته است.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در خصوص تبدیل حالت نیروهای گذاشتی نیز گفت: رویکرد دولت استخدام افراد به صورت پیمانی است و استخدام نیز در آموزش و پرورش یا از طریق دانشگاه فرهنگیان و یا از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه ها صورت می گیرد و تبدیل حالت این تعداد افراد فقط از طریق آزمون امکانپذیر خواهد بود.

حسینی به برگزاری آزمون استخدام آموزش و پرورش نیز اشاره و یادآور شد: امسال ۲۰ هزار نفر نیرو جذب آموزش و پرورش می شوند که تعداد ۱۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و تعداد ۱۰ هزار نفر دیگر نیز به صورت آزاد و بعد از طی کردن مراحل آزمون، گفت و گو و طی کردن دوره های تخصصی وارد بدنه آموزش و پرورش خواهند شد.

وی ماموریت به سایر سیستم ها را یکی از بزرگ ترین معضلات آموزش و پرورش عنوان و تصریح کرد: کلیه ماموریت های خارج از آموزش و پرورش باید با هماهنگی مدیرکل آموزش و پرورش و مکاتبه با استانداری صورت بگیرد تا شاهد معضلات بعدی نباشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز در این نشست با بیان این که نقل و انتقالات از اصلی ترین فرایند پر زحمت در آموزش و پرورش استان بوده و توزیع نامناسب نیروی انسانی نیز مشکلاتی بوجود آورده است؛ گفت: متاسفانه در شهرستان هایی چون بانه، سقز و دیواندره با کمبود نیروی انسانی مواجه ایم و این درحالی است که در نواحی یک و دو سنندج نیز مازاد نیرو داریم.

رشید قربانی از کارشناسان امور اداری و تشکیلات شهرستان ها و مناطق استان درخواست ماموریت های برون سازمانی و فعالیت کارکنان و فرهنگیان استان در سایر سیستم ها و سازمان ها را به جد پیگیری کنند چراکه مشکلاتی برای آموزش و پرورش بوجود خواهد آورد.

وی تبدیل حالت تعداد نیروهای قراردادی، وجود پست های با نام در ادارات، ادامه تحصیل فرهنگیان را از دیگر درگیریهای جلو روی آموزش و پرورش استان گفت و از تمامی مسئولان و کارشناسان امور اداری استان و شهرستان درخواست در حل معضلات فرهنگیان مضایقه نکنند.

در این نشست قادریان رئیس اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش کردستان، آشنایی با موازین امور اداری در آموزش و پرورش، ایجاد وحدت رویه و بهره گیری از تجربیات همکاران وزارتی را هدف این مجمع عنوان و ابراز امیدواری کرد ابهامات و معضلات امور اداری از بین برده شود.

وی در ادامه به تشریح حالت آموزش و پرورش در حوزه امور اداری توجه کرد و با بیان این که بیش از ۲۵ هزار نیروی شاغل در آموزش و پرورش استان وجود دارد؛ گفت: در حال حاضر تعداد هزار و ۲۰۰ نفر در پست اداری سرگرم به خدمت هستند.

وی گزارشی از فرایند نقل و انتقالات داخل و خارج از استان ارائه کرد و گفت: از مجموع سه هزار و ۲۰۰ نفر متقاضی داخل استان و ۸۵۰ نفر متقاضی خارج از استان تعداد ۵۰۸ نفر به صورت دائم و موقت منتقل و تعداد ۳۴۱ نفر نیز ورودی و خروجی خارج از استان داشته ایم.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان این که شرایط جغرافیایی، پراکندگی مناطق و توزیع نامناسب نیروی انسانی موجب ایجاد مشکلاتی چون کمبود و مازاد در برخی از مناطق استان شده است؛ گفت: تعداد ۴۰۰ نفر از فرهنگیان استان نیز از طریق نیروی کسر ساعت انتقال داده شده اند.

قادریان از بازنشستگی تعداد ۸۰۰ نفر از نیروهای آموزش و پرورش استان در سال جاری گزارش کرد و گفت: ورودی نیرو در بخش استخدام آزاد سال ۹۴ و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان ۵۶۰ نفر است که با این شرایط ۵۰۰ نفر کمبود نیرو از لحاظ تعداد قرار می داری ۲۴ ساعت خواهیم داشت و موجب ایجاد حق التدریس خواهد شد.

وی در ادامه به نحوه جذب نیرو های پیش دبستان و تهیه کرد خدمات تعلیمی توجه کرد و گفت: از ۲۳۰ نفر افراد واجد شرایط ۸۸ نفر جذب و تعداد ۱۳۰ نفر نیز در انتظار جذب می باشند.

وی توجه کرد حق نوار مرزی هشت هزار و ۵۰۰ نفر، اجرای نقش رتبه بندی برای ۲۱ هزار و ۵۰۰ نفر از فرهنگیان استان را اصلی ترین اقدامات انجام شده در راستای رفاه فرهنگیان استان عنوان کرد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان این که در حال حاضر تعداد ۴۸۳ نیروی قرار داد کار معین داریم؛ گفت: کمبود ۸۰۰ نفر نیروی خدماتی یک چالش بزرگ در استان است.

گفتنی است، این مجمع با حضور مدیرکل امور اداری و تشکیلات، روسای ادارات حقوق و مزایا، استخدام و کارگزینی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی و روسا، کارشناس مسئولان و کارشناسان حوزه امور اداری اداره کل مجمع دو روزه کارشناسان امور اداری و تشکیلات شهرستانها، نواحی و مناطق تابعه استان در تالار جلسات باشگاه فرهنگیان سنندج به انجام رسانده شد.

***نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود***

نگارنده: پيمان ث.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مسند به گلستان بر تا شاهد و ساقی را
««« »»»
لب گيری و رخ بوسی می نوشی و گل بويی

۶۶ هزار پرسنل آموزش و پرورش مشمول رتبه بندی فوق العاده نشده اند/ جذب ۲۰ هزار نفر در آموزش و پرورش

TT / 108 — TP / 11%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *