۲۰ هزار پرونده تخلفات کشوری مربوط به استانداردهاست

۲۰ هزار پرونده تخلفات کشوری مربوط به استانداردهاست

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس گفت: در دولت نظارت‌های خوبی بر کالا و خدمات شده، اما هم‌اکنون ۲۰ هزار پرونده تخلفات استاندارد در سطح کشور وجود دارد.

عکس   ۲۰ هزار پرونده تخلفات کشوری مربوط به استانداردهاست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، منصور مرادی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد و تجلیل از واحدهای تولیدی و شرکت های خدماتی برتر استان که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، اظهار داشت: وقتی بحث از استاندارد می شود آرامش خاصی به انسان دست می دهد چرا که استاندارد مسئله بسیار مهمی در زندگی همه ماست.

وی گفت: استاندارد حداقل است نه حداکثر و این بدین معناست که ما فقط حداقل استانداردها را رعایت می کنیم.

20 هزار پرونده تخلفات کشوری مربوط به استانداردهاست

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس تصریح کرد: در دولت نظارت های خوبی بر کالا و خدمات شده، اما هم اکنون 20 هزار پرونده تخلفات استاندارد در سطح کشور وجود دارد.

وی گفت: در طول عمر 91 ساله سازمان استاندارد 30 هزار موارد در مورد استانداردسازی کالا و خدمات تدیون شده که 11 هزار مورد آن در طول این دولت صورت گرفته است.

مرادی افزود: در زمینه استانداردسازی تأسیسات گازی نیز تاکنون 2 هزار و 400 مورد استاندارد انجام شده و در زمینه آسانسور و امکانات شهربازی ها این امر در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار کرد: نشان و علامت استاندارد را وقتی می بینیم که نشان می دهد کالا یا خدمتی دارای مرغوبیت است و استاندارد بر رشد و توسعه اقتصادی کشور نقش بسزایی دارد.

مردم نقش مهمی در استانداردسازی و استاندارد کشور دارند

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس با تاکید بر اینکه باید برون گرا و درون گرا باشیم، تصریح کرد: اگر می خواهیم با سایر کشورها رقابت داشته باشیم باید برون گرا به کالاها توجه داشته باشیم و با توجه به اینکه عمر استاندارد در ایران 91 ساله است و در کشور چین و ژاپن تقریبا سه سال کمتر از عمر کشورمان است اما بازار ما با کشور چین و ژاپن قابل قیاس نیست.

وی گفت: مهم ترین قشری که در استانداردسازی و استاندارد کشور نقش مهمی ایفا می کنند خود مردم هستند و سئوال اینجاست که آیا خودشان این مسئله را رعایت می کنند و آیا کسانی که کنترل کیفی می کنند صلاحیت لازم را دارند و آیا مهری که می زنند واقعی است.

توسعه کشور در گرو رعایت استانداردهاست

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس گفت: اگر استاندارد را رعایت کنیم می تواند در میزان اشتغال زایی و جلوگیری از قاچاق کالا و اقتصاد کشور و استان هم موثر باشد.

وی با تاکید بر اینکه کشور زمانی می تواند توسعه پیدا کند که کالا و خدمات به مردم استاندارد لازم را داشته باشند، گفت: باید از ابتدا استانداردها را رعایت کنیم و بنای ما استاندارد باشد تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.

مرادی افزود: تضمین کیفیت محصولات منوط به استاندارد و به منزله حقوق مصرف کننده است و اگر خدمات شهری و شهربازی دارای استاندارد لازم را داشته باشند دیگر اتفاقی برای هیچکس و فرزندانمان نمی افتد.

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس تاکید کرد: استاندارد در مصالح ساختمانی و تجهیزات ساختمانی و آسانسورها نیازی اساسی است.

— همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد —

نگارش توسط : پروانه ه.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوش بسوز از غمش ای شمع که اينک من نيز
««« »»»
هم بدين کار کمربسته و برخاسته‌ام

۲۰ هزار پرونده تخلفات کشوری مربوط به استانداردهاست

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید