۱۵۰ هزار کونگ فوکار در کشور فعالیت می کنند

۱۵۰ هزار کونگ فوکار در کشور فعالیت می کنند

نائب رئیس فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی از وجود بیش از ۱۵۰ هزار کونگ‌فوکار در سراسر کشور خبر داد و گفت: مدیریت در باشگاه‌ها باید به صورت فراگیر انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازیاسوج، نائب رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی از وجود بیش از 150 هزار کونگ فوکار در سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت: مدیریت در باشگاه ها باید به صورت فراگیر انجام شود.

محسن باقرزاده در مجمع انتخاباتی هیئت کونگ فو در یاسوج با بیان اینکه ورزش کونگ فو تاکنون جزء ورزش های همگانی بوده است عنوان کرد:
همین آمار نادرست سبب شده تا تعداد ورزشکاران این رشته در فدراسیون نیز غیرواقعی باشد.

وی با بیان اینکه بیش از 150 هزار کونگ فوکار در سراسر کشور وجود دارد، گفت: بر اساس آمار بیمه ای حدود 76 هزار نفر در سامانه ما ثبت شده است.

نایب رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی با عنوان اینکه هدف فدراسیون نظم و انسجام دادن در کار هیئت های ورزشی است، یادآور شد: باید رئیس هیئت ها به ویژه این استان تلاش کرده و کونگ فو این منطقه را به جایگاه واقعی خود در کشور برسانند.

وی، کونگ فو را از رشته های اصیل ایرانی عنوان کرد و بیان داشت: با وجود اینکه ورزش هایی مانند چوگان، اسب سواری یا تیراندازی جزء ورزش های اصیل ایرانی است اما ما در این رشته ها رتبه های جهانی نداریم.

این مسؤول، اضافه کرد: این در حالی است که طبق آمار و نوشته های رسیده از گذشته، ایران از حدود 4 هزار سال پیش ورزش هایی شبیه المپیک برگزار می کرد.

باقرزاده با تأکید بر اینکه باید مدیریت فراگیر در باشگاه ها اجرا شود، گفت: نباید تنها یک سبک را مورد توجه قرار داد بلکه باید به همه سبک ها به صورت یکسان نگاه کرده و همه را توسعه دهیم.

ساختمان شیرخوارگان کهگیلویه و بویراحمد کلنگ زنی شد

ظهر امروز و با حضور انوشیروان محسنی بندپی ساختمان شیرخوارگان کهگیلویه و بویراحمد در منطقه بنسجان یاسوج کلنگ زنی شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه این آیین با بیان اینکه این شیرخوارگاه در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع با زیربنای 800 مترمربع کلنگ زنی شد، اظهار داشت: برای آغاز به کار ساختمان شیرخوارگان کهگیلویه و بویراحمد مبلغ 200 میلیون تومان از محل اعتبارات سازمانی در نظر گرفته شده است.

انوشیروان محسنی بندپی با بیان اینکه این ساختمان یک سال دیگر به بهره برداری می رسد، عنوان کرد: این ساختمان در راستای حل بخشی از مشکلات این استان کلنگ زنی شد و امید است در آینده بتوانیم به جامعه هدف در استان خدمات ارزنده تری ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به وضعیت استان کهگیلویه وبویراحمد و عقب ماندگی تاریخی این استان به طور قطع سازمان بهزیستی نگاه ویژه ای به کهگیلویه وبویراحمد خواهد داشت.

آغاز المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در استان

المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ویژه مدارس ابتدایی کهگیلویه وبویراحمد آغاز شد.

رئیس اداره تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این المپیاد با شرکت11هزار دانش آموز ابتدایی از مهر تا اسفند ماه انجام می شود.

اقبال پناه با بیان اینکه این المپیاد در رشته های فوتسال، هندبال، والیبال، تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون و طناب زنی برگزار می شود تصریح کرد: برترین های این المپیاد در3 بخش شهرستانی، استانی وکشوری مشخص می شود.

رئیس هیئت کونگ فو کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد

رئیس هیئت کونگ فو کهگیلویه و بویراحمد با حضور نایب رئیس فدراسیون انتخاب شد.

چهل و دومین مجمع انتخابی هیئت های ورزشی کهگیلویه و بویراحمد با حضور نایب رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی، مدیرکل ورزش و جوانان و اعضای این مجمع در یاسوج برگزار شد.

کاندیداهای ثبت نامی برای این مجمع چهار نفر بودند که دو نفر آن ها قبل از برگزاری مجمع انصراف دادند و مجمع با حضور دو نفر از کاندیدا ها (محسن رحیمی و مهدی عبداللهی) برگزار شد.

پس از برگزاری انتخابات و جمع آوری آرا از 17 رأی ماخوذه، 11 نفر به مهدی عبداللهی و 6 نفر به محسن رحیمی رأی دادند.

در پایان این مجمع حکم مهدی عبداللهی به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیئت کونگ فو کهگیلویه و بویراحمد توسط نایب رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی تصویب و به وی اعطا شد.

گفتنی است ریاست هیئت کونگ فو کهگیلویه و بویراحمد طی چهار سال گذشته بر عهده رحیم مرادیان بود.کهگیلویه و بویراحمد 46 هیئت ورزشی در رشته های مختلف دارد که تاکنون 42 مجمع انتخاباتی این هیئت ها با حضور رئیس یا نایب رئیس فدراسیون ها برگزار و رئیس آن ها مشخص شده است.

مانور تخلیه اضطراری در مدارس کهگیلویه وبویراحمد برگزار می شود

همزمان با هفته پدافند غیرعامل مانور تخلیه اضطراری در مدارس کهگیلویه وبویراحمد برگزار می شود.

دبیر ستاد پدافند غیرعامل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست کمیته پدافند غیرعامل آموزش وپرورش گفت: این مانور در فاصله 2تا8آبان وهمزمان با هفته پدافند غیرعامل برگزار می شود.

فریبا ملک زاده با اشاره به اینکه در این مانور دانش آموزان شیوه های خروج وپناهگیری در موقع حوادث در مدرسه بصورت عملی اجرا می کنند افزود: امسال آمادگی برای عملیات تست نفوذ در بخش فناوری اطلاعات نیز انجام می شود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان هم از فعالیت سایت پدافند غیرعامل خبرداد وگفت: تمامی برنامه ها-فعالیت ها ومسابقات پدافند غیرعامل از طریق این سایت وبه آدرسwww. padafand. kb. medu. irانجام می شود.

هادی زارع پور گفت: مسابقه کتابخوانی بین فرهنگیان-انشاءنویسی دانش آموزان- مسابقه نقاشی کودکان-اختصاص صبحگاه مدارس به موضوع پدافند غیرعامل-ارسال پیامک در مورد پیام های پدافند غیرعامل به مخاطبان از مهم ترین برنامه های هفته پدافند غیر عامل در آموزش وپرورش استان است.

سرکشی مدیرکل کمیته امداد از منطقه محروم آجم

توجه و رسیدگی ویژه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته یکی از مهم ترین برنامه هایی است که در دستور کار کمیته امداد قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار و جمعی از مدیران شهرستان کهگیلویه برای رسیدگی به مشکلات مردم راهی منطقه محروم آجم از توابع بخش دیشموک این شهرستان شدند.

فرید محبی مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار توجه به مناطق کمتر توسعه یافته را از مهم ترین برنامه های این نهاد برشمرد و گفت: کمیته امداد در تلاش است تا در مناطقی که ضرایب محرومیت بالاتری دارند، حضور حداکثری داشته باشد و امکانات را بر مبنای نیازهای هر منطقه فراهم کند.

وی با بیان اینکه به منظور توانمندسازی مددجویان تسهیلات اشتغالزایی به آن ها پرداخت می شود، گفت: کمیته امداد در بحث اشتغال به خصوص در مناطق محروم تر استان ورود پیدا کرده و در آینده اعتبارات بیشتری به اشتغالزایی این مناطق اختصاص می یابد.

محبی استفاده از ظرفیت نهادهای خیریه در محرومیت زدایی این منطقه را لازم و ضروری دانست و گفت: نهاد حمایتی کمیته امداد با هماهنگی سایر مسؤولان در جهت رفع محرومیت در منطقه آجم تلاش می کند و هدف از این بازدید این است که از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل خانواده های نیازمند قرار گرفته و نسبت به رفع مشکلات آنان اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه از 32 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، 18 هزار خانوار در مناطق با ضریب محرومیت 7، 8 و 9 قرار دارند، افزود: توانمندسازی اقتصادی و کاهش جامعه آماری تحت حمایت از مهم ترین برنامه های کمیته امداد در مناطق محروم است و با توجه به ظرفیت و استعدادهای این مناطق به آن ها تسهیلات اشغال پرداخت می شود تا همه افراد خانواده ها در چرخه کار و تولید حضور پیدا کرده و بتوانند درآمدی داشته باشند و نتیجه این کار کاهش جامعه آماری تحت حمایت است.

مدیرکل کمیته امداد استان در پایان اظهار امیدواری کرد که با مشارکت و کمک مسئولین و مردم خیر و نیکوکار، فقر در جامعه و بخصوص در مناطق محروم تر ریشه کن شود.

مسکن مهمترین مشکل منطقه محروم آجم

علی پوزش فرماندار کهگیلویه در سرکشی از منطقه آجم ضمن تقدیر از خدمات کمیته امداد در مناطق محروم تر استان، گفت: مشکل اساسی این منطقه مسکن است و مردم درخواست وام دارند؛ همچنین جاده ارتباطی منطقه وضعیت مطلوبی ندارد و باعث ایجاد مشکل به ویژه در فصول بارندگی می شود.

پوزش از آماده اجرا بودن طرح های کشاورزی در آجم خبر داد و گفت: این منطقه پتانسل خوبی برای کشاورزی دارد، 230 هکتار از اراضی این منطقه برای این طرح ها در نظر گرفته شده است و انتظار داریم که مردم برای رفع مشکلات یاریگر مسؤولان بوده و همکاری داشته باشند.

حسن امیریان بخشدار دیشموک نیز در این بازدید، با بیان اینکه باید برای رفع مشکلات مردم این دیار عزم جدی داشته باشیم، افزود: فلسفه انقلاب و نظام گام برداشتن در جهت محرومیت زدایی است حضور همه مسؤولان در منطقه را ارج می نهیم و به فال نیک می گیریم.

سالن ورزشی روستای بن زرد 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

جهانبخش ایزد پور مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای فنی و مهندسی اداره کل از پیشرفت فیزیکی 85 درصدی سالن روستای بن زرد خبر داد.

در این جلسه که در محل دفتر مدیریت اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، مدیر کل ورزش و جوانان استان طی سخنانی ضمن تبریک هفتهٔ تبریک بدنی و ورزش، از تلاشهای مدیر و ناظرین دفتر فنی و مهندسی در پیشرفت پروژه های عمرانی تقدیر نمود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، خواستار نظارت بیشتر در اتمام پروژه های هدایای خاص وزارت نفت شد.

ایزد پوردر خصوص پروژه سالن ورزشی روستای بن زرد نیز گفت: سالن ورزشی روستای بن زرد در زمینی به مساحت 1400 متر مربع با اعتبار 850 میلیون تومان از محل هدایای خاص وزارت نفت در دست احداث و ساخت است.

این مقام مسئول افزود: کار شروع پروژه سالن بن زرد در سال 1394 آغاز شده و با پیشرفت فیزیکی 85درصد انشاالله در صورت تامین اعتبار لازم در سال 1396 افتتاح خواهد شد.

جهانبخش ایزد پور نگاه ورزش و جوانان استان به پروژه های عمرانی در سطح استان را مهم ذکر نمود و اظهار امیدواری نمود با اتمام پروژه های نفت دیگر هیچ روستای در استان فاقد امکانات ورزشی نخواهیم داشت.

دانش اموزان ابتدائی زیر پوشش طرح شهاب

11هزار316دانش آموز ابتدایی 6شهرستان ومنطقه کهگیلویه وبویراحمد زیر پوشش طرح شهاب قرار گرفتند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این تعداد شامل دانش آموزان پایه های چهارم-پنجم وششم ابتدایی ادارات شهرستان ومناطق یاسوج-دهدشت-گچساران-دنا-باشت وعشایر است.

محمد تقی اسدپور افزود: این برنامه با شناسایی استعدادهای بر تر دانش آموزان وتوانمندی آنان جهت پرورش در رشته مورد علاقه وبصورت آزمایشی در این مناطق برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دوره آموزشی آموزگاران مجری این برنامه درآبانماه از سوی مدرسان ویژه طرح انجام می شود تصریح کرد: پس از شناسایی استعداد دانش آموزان با نظارت مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وبنیاد نخبگان کشور راهکارهای هدایت دانش آموزان وتقویت استعدادهای بر تر ارائه می شود.

__________________________________

گردآوری از : آزيتا و.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ چه نالی گر وصل خواهی ««« »»» خون بايدت خورد در گاه و بی‌گاه۱۵۰ هزار کونگ فوکار در کشور فعالیت می کنند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آزيتا و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : کونگ , فعالیت , فوکار

مطالب مرتبط