هزینه های سرسام آور درمان نابینایان شهرستان جم/ لزوم حمایت مردم و مسؤولان از روشندلان

هزینه های سرسام آور درمان نابینایان شهرستان جم/ لزوم حمایت مردم و مسؤولان از روشندلان

هزینه‌های سرسام‌آور و بالای درمان نابینایان در شهرستان جم نیازمند حمایت مردمان، مسؤولان و شرکت‌های گوناگون صنعتی است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از جم، قبل از ظهر امروز به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر جم و با حضور مسؤولان و مدیران ادارات مراسم تجلیل از نابینایان شهرستان جم به عالیت روز عصای سفید برگزار شد.

احمد زایری رئیس شورای اسلامی شهر جم در این مراسم با گرامیداشت روز نابینایان نقل کرد: نابینایی و معلولیت عیب نیست و این مراسم برای اولین بار توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر جم در سطح شهرستان جم به انجام رسانده میشود.

رئیس شورای اسلامی شهر جم با اشاره به سخنی از امام علی(ع) نقل کرد: توجه به قشر ضعیف و به خصوص معلولین و نابینایان باید در دستور کار تمام سیستم های اجرایی و مسؤولان شهرستان باشد.

زایری تأکید کرد: مسؤولان برای رفع معضلات معلولین و نابینایان در سطح شهرستان جم اقدام کنند و اهتمام خاصی برای خدمت به نابینایان را به انجام رسانند.

وی بیان داشت: نابینایان در شهرستان جم معضلات زیادی دارند و امیدواریم با برنامه ریزی های مسئوولان و با درایت مدیران هرچه با سرعتتر شاهد رفع معضلات نابینایان باشیم.

* شرکت های نفت و گاز از یاری رساندن به نابینایان و خانواده هایشان دریغ نکنند

در ادامه این مراسم علی مضطرب عضو شورای اسلامی شهر جم نیز بیان داشت: اکثر نابینایان وضع مالی خوبی ندارند و معشیت این خانواده ها مطلوب نیست و می طلبد اقدامی جدی و اثرگذار برای نابینایان و خانواده های آنان صورت گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر جم با اشاره به حضور شرکت های گوناگون نفت و گاز در منطقه و شهرستان های همجوار اضافه کرد: در حوزه اشتغال اگه این شرکت ها قادر نیستند و زمنیه فعالیت کردن نابینایان وجود ندارد اما باید نفت و گاز برای خانواده های نابینایان اقدامی به انجام رساند تا حالت معشیتی این خانواده ها از بین برده شود.

مضطرب تصریح کرد: این کار سختی نیست و مطمئناً کمک به خانواده های نابینایان بسیار پاداش و ثواب های معنوی دارد.

وی اضافه کرد: فرماندار جم اگه فرمانداری توانا باشد می تواند با پیگیری این کار را برای خانواده های معلولین و نابینا به انجام رساند و مردمان و شوراها انتظار دارند این کار عملی شود.

* لزوم حمایت خیرین، مردمان و مسؤولان شهرستان جم از نابینایان

از دیگر سخنرانان این مراسم می توان به موسی حمیدی صفت رئیس بهزیستی جم اشاره کرد که وی در این مراسم با اشاره به معضلات نابینایان در جم نقل کرد: خیران و نیک اندیشان شهرستان جم می توانند همگام با بهزیستی برای خدمت منتقل کنی فعالیت داشته باشند.

رئیس بهزیستی جم بیان داشت: نابینایان از قشر مورد احترام جامعه هستند و تمام مسؤولان و کلکسیون بهزیستی شهرستان جم برای رفع معضلات این قشر تلاش می کنند.

حمیدی صفت ابراز داشت: در سال جاری اقدامات خوبی برای معلولین و نابینایان در شهرستان جم به انجام رسانده ایم و در ادامه نیز برای کمک به معلولین و نابینایان برنامه های خوبی داریم و نسبت به این موضوع اهتمام خاص داریم.

وی با بیان این که اکثر نابینایان در اشتغال، وضیعت مالی و در آمدزایی، مریضیها و... دچار مشکل هستند تاکید کرد: برخی از مخارجهای درمانی نابینایان بسیار زیاد است ومتاسفانه بهزیستی جم قادر نیست کمک شایانی به نابینایان در این مورد داشته باشد.

رئیس بهزیستی جم با تقدیر از شهرداری و شورای اسلامی شهر جم بابت تشکیل چنین مهمانی ای اضافه کرد: از خیرین و مسؤولان و به خصوص مردمان جم خواست داریم تا برای رفع معضلات نابینایان به کمک بهزیستی بیایند و بتوانیم با همکاری و همراهی همه برای رفع معضلات نابینایان گامی برداریم.

بر اساس این گزارش، در این نشست که مسائل و معضلات نابینایان شهرستان جم مطالعه شد، نابینایان جمی نقد زیادی را نیز مطرح کردند.

از جمله اصلیترین معضلات نابینایان شهرستان جم که توسط خود و خانوده هایشان مطرح شد درباره، مخارجهای سرسام آور درمان، معضلات بیمه ای، اشتغال، بی احترامی به نابینایان، معضلات نابینایان برای حضور در ادارات و بانک ها و.... مطرح شد.

در پایان این مراسم که به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر جم به انجام رسانده شده بود با اهدا لوح و جایزه توسط مسؤولان از نابینایان شهرستان جم تجلیل به عمل آمد.

لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد

گردآورنده: پويان ذ.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هاتفی از گوشه ميخانه دوش ««« »»» گفت ببخشند گنه می بنوشهزینه های سرسام آور درمان نابینایان شهرستان جم/ لزوم حمایت مردم و مسؤولان از روشندلان


TT / 107 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : پويان ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سرسام
برچسب ها : درمان , هزینه , نابینایان , روشندلان , مسؤولان

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :