هزینه ۱۵ میلیارد ریالی انتقال گاز به شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر شهرضا

هزینه ۱۵ میلیارد ریالی انتقال گاز به شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر شهرضا

هزینه‌ ۱۵ میلیارد ریالی انتقال گاز به شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر شهرضا، حضور حدود ۵ هزار نفر از فعالان بخش صنعت شهرضا در صنایع کارگاهی امیرکبیر از مهمترین مطالبی بود که در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شهرضا بیان شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، شهردار شهرضا در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شهرضا، با بیان اینکه در خدمت رسانی به مردم باید بر اساس وجدان اخلاقی عمل کنیم اظهار داشت: اعضای شورای شهر نمایندگان مردم در شورا هستند، آنها وظیفه دارند مشکلات مردم را پیگیری کنند و به همین دلیل این افراد تلاش می کنند تا با برگزاری جلسات مختلف با مدیران اجرایی، مسائل مردم را مطرح کنند.

رحیم جافری با اشاره به صنایع کارگاهی امیرکبیر و استقرار مشاغل مزاحم، افزود: تعدادی از صنایع مزاحم شهری به این منطقه انتقال داده شده اند، خط انتقال گاز هم از کنار این شهرک می گذرد، بنابراین نباید دلیل برای عدم گازرسانی به این منطقه وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر لزوم تکمیل خدمات عمومی این شهرک، گفت: نبود خدماتی نظیر گاز و آب شرب در این منطقه معضلی است که مشکلاتی را برای همه صنایع و مشاغل این شهرک ایجاد کرده، در این شهرک حدود 5 هزار نفر از فعالان بخش صنعت شهرستان مشغول به فعالیت هستند و باید خدمات مناسب به آنها ارائه شود.

شهردار شهرضا با اشاره به اینکه شهرداری، حفاری برای انتقال خط لوله انتقال گاز به شهرک امیرکبیر را انجام می دهد، افزود: شرکت گاز باید با ایجاد لوله گذاری در این مسیر امکان لازم برای برخورداری از نعمت گاز را فراهم کند، مشترکان هم حاضر به پرداخت حق اشتراک شرکت گاز هستند.

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق حاشیه ای شهر شهرضا، تصریح کرد: شهرداری وظیفه دارد گزارش هرگونه ساخت و ساز در محدوده قانونی شهر را در کمیسیون ماده 100 مطرح و بر اساس تصمیم این کمیسیون مبنی بر ابقا یا تخریب آن بنا عمل کند.

جافری با بیان اینکه هدف از ایجاد نهادی به نام شورای اسلامی شهر بررسی تطبیقی قوانین و مقررات با وضعیت هر منطقه است، افزود: نمایندگان مردم در پارلمان شهری تلاش می کنند تا حد ممکن با رعایت قانون و مقررات، با توجه به سه عامل وضعیت فعلی شهر، متن قانون و نیازهای مردم، مشکلات را حل کنند.

رئیس شرکت گاز شهرستان شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه برای صدور هرگونه اشتراک گاز، باید هویت ملک، هویت مالک، وضعیت لوله کشی و هویت استحکام بنا برای شرکت گاز محرز شود تا صدور مجوز اشتراک گاز ممکن شود، اظهار داشت: هیچگونه اشتراکی بدون صدور مجوز استحکام بنا از سوی شهرداری به متقاضیان واگذار نمی شود.

علی عنایتی با اشاره به ایجاد خط لوله انتقال گاز به شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر این شهرستان، بیان کرد: شرکت ملی گاز براساس دستورالعمل های ابلاغی برای هزینه کردن در شهرک های صنعتی محدودیت دارد.

وی تصریح کرد: شهرداری توان پرداخت هزینه 15 میلیاردی این پروژه را ندارد، بنابراین لازم است با توافق شهرداری و شرکت گاز، مشکل فعالان صنعتی در این منطقه حل شود.

برگزاری جلسه با حضور مدیران اجرایی شهر برای حل مشکلات مردم

رئیس شورای اسلامی شهر شهرضا در ادامه جلسه، افزود: برگزاری جلساتی با حضور مدیران اجرایی شهرستان و اعضای شورای شهر برای آن است که بتوانیم هر مسئله را با رایزنی جداگانه حل و از ایجاد بی نظمی جلوگیری کنیم.

علی احمدی بیان کرد: حضور خبرنگاران در جلسات علنی شورای اسلامی شهر شهرضا که جلسات علنی خود را در روزهای یکشنبه و دوشنبه هر هفته برگزار می کند، برای آگاهی رسانی و اطلاع شهروندان از فعالیت نمایندگان آنها در شورای شهر و همچنین انعکاس تصمیمات اتخاذ شده به آنان ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت تنگاتنگ رسانه ها با شورای شهر، گفت: مشکلات و نظرات دریافتی از سوی مردم باید هم در شورا و هم از طریق رسانه ها مورد توجه قرار گرفته و ارتباط مستقیم با مردم و انعکاس و بررسی مشکلات آنها از جمله نقاط مشترک محسوب می شود.

رئیس شورای اسلامی شهرضا بیان کرد: شهرداری شهرضا همانند سایر دستگاه های اجرایی و نهادهای دولتی دچار مشکلات اعتباری است که بخش عمده این مشکلات به دلیل کاهش ساخت و ساز مسکن است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه شهرداری شهرضا نگرشی مثبت و اجرایی به عمران و آبادانی در حوزه شهری و وظایف خود دارند و این مهم خوشبختانه با تلاش بی وقفه تمام عوامل شهرداری و مشارکت عموم شهروندان به نتیجه می رسد.

احمدی با بیان اینکه به نسبت بودجه شهرداری کارهای بزرگی در سطح شهر انجام شده، گفت: با شروع به کار شورای دوره چهارم اتمام پروژه های نیمه تمام خیابان اردیبهشت، برج عسگر، باغ بانوان و حکیم قشقایی در دستورکار شورا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: خیابان اردیبهشت در اولویت نخست بود که تکمیل شده، پروژه باغملی و برج عسگر در حال اتمام است و خیابان امام علی(ع) و خیابان شهید کشوری در اولویت های بعدی شورای شهر است.

**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد**

نگارش: شايسته د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ياد باد آن که چو چشمت به عتابم می‌کشت ««« »»» معجز عيسويت در لب شکرخا بودهزینه ۱۵ میلیارد ریالی انتقال گاز به شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر شهرضا


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شايسته د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : انتقال , شهرک , صنایع , امیرکبیر , هزینه , ریالی , شهرضا , کارگاهی

مطالب مرتبط