هلاکت ده ها تروریست در عملیات ویژه یمنی ها در صنعا/ تصرف چند مرکز نظامی در تعز

هلاکت ده ها تروریست در عملیات ویژه یمنی ها در صنعا/ تصرف چند مرکز نظامی در تعز

تسلط رزمندگان یمنی بر چند مرکز ارتشی در تعز و تصرف مقادیر هنگفتی سلاح، هلاکت ده‌ها تروریست در عملیات مخصوص یمنی‌ها در جنوب صنعا و ادامه حملات هوایی عربستان به مناطق غیرنظامی صعده از جمله تازه‌ترین تحولات میدانی یمن است.

«حسین الحوثی»، یک فرمانده کمیته های انقلابی یمن در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا با اعلام این که نیروهای یمنی مراکز ارتشی متعلق به نیروهای ائتلاف سعودی در غرب استان تعز را تحت سیطره خود گرفتند، اضافه کرد: در این عملیات مقادیر هنگفتی سلاح وارداتی از عربستان به تصرف رزمندگان یمنی درآمد.

وی با بیان این که این مددهای لجستیک سعودی ها به مزدورانش نبرد در تعز را طولانی کرد، اضافه کرد: نیروهای یمنی بعد از پاکسازی مرکز و شرق استان تعز از وجود تروریست ها به درگیری ها در غرب این استان ادامه می دهند.

این فرمانده یمنی با اشاره به سیطره نیروهای یمنی بر همه حومه تعز گفت: نیروهای یمنی مسیر نگاه کن تعز و استان صنعا را به تسلط خود درآوردند.

در حالی که محله های غربی شهر تعز شاهد چالشهای شدید و تبادل آتش توپخانه و تانک های نیروهای یمنی و تروریست هاست شبه نظامیان موسوم به مقاومت با هجوم به بیمارستان دولتی الثوره شهر تعز به پرسنل پزشکی آن تعرض کردند که همین امر موجب اعتصاب کادر پزشکی بخش اورژانس بیمارستان شد.

یک منبع ارتشی یمن گفت: چالشهای شدیدی نگاه کن یگان های ارتش یمن با پشتیبانی کمیته های مردمی و گروه های طرفدار ائتلاف سعودی در محله های و مناطق سوفیتل، الدیم، صبر، کلابه، الکمپ، ثعبات، حسنات در شرق تعز جریان دارد.

وی اضافه کرد: این درگیری ها که در آن 2 طرف اقدام به شلیک آتش تانک و توپخانه و خمپاره می کنند از یکشنبه گذشته تاکنون ادامه دارد و بر اساس اطلاعات رسیده شماری قربانی گرفته است.

پنج غیرنظامی نیز بر اثر شلیک گلوله خمپاره مزدوران سعودی به منطقه حارة المغتربین در مفرق شرعب، به شهادت رسیدند.

سرهنگ «صالح الحاکم»، یک فرمانده ارتشی یمن نیز در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در این کشور بیان داشت: رزمندگان یمنی طی عملیاتی مخصوص در جنوب صنعا محل تجمع تروریست ها را هدف گرفته و ده ها تن از آنها را کشته و جراحتی کردند.

وی اضافه کرد: ائتلاف عربی از این تروریست ها برای هجوم به مراکز ارتشی واقع در جنوب استان صنعا حمایت می کند.

این فرمانده یمنی با اشاره به هلاکت ابوعایشه، فرمانده شبه نظامیان تروریست در این عملیات گفت: هواپیماهای سعودی از حملات تروریست ها پشتیبانی می کند اما رزمندگان یمنی مانع ورود تروریست ها به استان صنعا می شوند.

سرهنگ صانع ادامه داد: نیروهای یمنی در این عملیات همچنین تعدادی ماشین های ارتشی و تانک های مزدوران ائتلاف سعودی را به آتش کشیدند.

ادامه حملات هوایی به صعده

در همین حال پرواز جنگنده های ائتلاف سعودی بر فرار مناطق گوناگون استان صعده یمن ادامه دارد.

یک منبع محلی از حملات دیروز این جنگنده ها به منطقه الحصامه در شهر مرزی شدا طی چهار نوبت گزارش کرد.

منطقه بنی صیاح شهر رازح و آپارتمان دولتی منطقه ملاحیط شهر الظاهر نیز که طی روزهای گذشته چند بار بمباران شده بود دیروز نیز هدف هجوم هواپیماهای سعودی قرار گرفت.

منطقه الخربان در شهر حیدان نیز یک بار بمباران شد و پادگان البقع و منطقه سلاح شهر کتاف نیز چند مرتبه توسط جنگنده های سعودی نشانه رفته شد.

مدرسه 14 اکتبر منطقه ولد مسعود شهر سحار نیز در سه نوبت بمباران شد.

این حملات هوایی عربستان علاوه بر کشته و جراحتی کردن شماری از غیرنظامیان با خسارات مالی سنگینی به خانه های شهروندان، مزارع آنها و زیربناها و اموال عمومی و خصوصی دیگر همراه بود.

-با تشکر از انتخاب شما-

نگارنده: سپيده ز.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مگر ديوانه خواهم شد در اين سودا که شب تا روز ««« »»» سخن با ماه می‌گويم پری در خواب می‌بينمهلاکت ده ها تروریست در عملیات ویژه یمنی ها در صنعا/ تصرف چند مرکز نظامی در تعز


TT / 53 --- TP / 8%

گردآوری شده توسط : سپيده ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تروریست
برچسب ها : عملیات , تصرف , هلاکت , صنعا

مطالب مرتبط