همایش «پیامدهای تکفیر و مسئولیت علمای اسلام» در گنبدکاووس آغاز بکار کرد

همایش «پیامدهای تکفیر و مسئولیت علمای اسلام» در گنبدکاووس آغاز بکار کرد

همایش دو روزه «عارضه های تکفیر و مسئولیت علمای اسلام» با پیام عکس و تصویری حضرت آیت الله مکارم شیرازی و با حضور ۳۵۰ عالم شیعه و سنی، در شهرستان گنبد کاووس آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری «حوزه» به گنبدکاووس، همایش دو روزه «عارضه های تکفیر و مسئولیت علمای اسلام»، صبح امروز با پیام عکس و تصویری حضرت آیت الله مکارم شیرازی و با حضور ۳۵۰ تن از علما و اندیشمندان اهل سنت و شیعه شمال کشور، در تالار فرهنگیان شهرستان گنبد کاووس آغاز بکار کرد.

این همایش تلاش دارد تا با ایجاد هماهنگی و وفاق نگاه کن علمای اسلام زمینه روشنگری و شناخت بیشتر امت اسلامی از جریان های تکفیری و افراطی را فراهم آورد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی، با اشاره به حالت جهان اسلام، تصریح کردند: امروز جهان اسلام و جهان بشریت با معضل تکفیری ها روبرو هستند، لذا علمای اسلام باید دست به دست هم دهند و ثابت کنند که تکفیری ها مسلمان نیستند و بویی از اسلام نبرده اند.

ایشان همچنین از «قتل و کشتار و برادرکشی و خونریزیهای بسیار سنگدلانه»، « تخریب بخش اصلیای از جهان اسلام»، « ایجاد اختلاف» و «خشن نمایان کردن چهره اسلام» به عنوان چهار معضل عظیم جهان اسلام که تکفیری ها آنها را به وجود آورده اند، نام بردند.

برپایه این گزارش، سخنرانی آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان و حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن وقتی، معاون نگاه کن الملل حوزه های علمیه و چندین تن دیگر از علمای شیعه و سنی از دیگر برنامه های این همایش خواهد بود.

در روز دوم همایش نیز مدعوین در کارگاه های مرتبط با موضوع همایش شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد —

نگارش توسط : آناهيتا د.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يغمای عقل و دين را بيرون خرام سرمست
««« »»»
در سر کلاه بشکن در بر قبا بگردان

همایش «پیامدهای تکفیر و مسئولیت علمای اسلام» در گنبدکاووس آغاز بکار کرد

TT / 31 — TP / 11%

نظر دهید