همسران محمدرضا پهلوی در سریال معمای شاه (عکس)

همسران محمدرضا پهلوی در سریال معمای شاه (عکس)
مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» روایتگر زندگی محمدرضا پهلوی است که در آن چهار بازیگر ایفاگر نقش همسر و معشوقه شاه هستند.
به گزارش میزان ، «معمای شاه» تاریخ زندگی محمدرضا شاه را از سال 1338 تا 1344 و از سال 1349 تا 1359 بیان می‌کند و به بازگشت وی از سوئیس تا مرگ او در سال 1359 در 45 قسمت 50 دقیقه‌ای می‌پردازد.
این سریال در سه فاز ساخته شده و در آن سه بازیگر زن ایرانی نقش همسران محمدرضا پهلوی  را بازی کرده‌اند.
حدیث فولادوند در سریال معمای شاه ایفاگر نقش فوزیه همسر اول شاه است وی در این خصوص  در گفتگو با خبرگزاری میزان درباره فعالیت های جدیدش در عرصه بازیگری گفت: در سریال” معمای شاه ” به کارگردانی محمد رضا ورزی در نقش “فوزیه” همسر اول محمدرضا پهلوی بازی می کنم.
عکس شماره 1 ⇩
این بازیگر درباره ویژگی بازی در نقش های تاریخی تاکید کرد: به حضور و بازی در نقش های تاریخی علاقه دارم و می توان با حضور در این نوع آثار واکاوی و کنکاشی در تاریخ داشت.
عکس شماره 2 ⇩
عکس همسران محمدرضا پهلوی در سریال معمای شاه (عکس)
وی درباره چالش ها یا مصائب ایفای این کاراکتر ادامه داد: برای ایفای نقش “فوزیه” ملکه عرب زبان دربار پهلوی دوم چون به جز چند دقیقه فیلم، سند تصویری دیگری وجود نداشت برای رسیدن به نقش و ایفای کاراکتر به گونه ای واقعی، نیاز به مطالعات فراوان داشتم.
فولادوند ادامه داد: سعی کردم در میان منابع تاریخی درباره این شخصیت تحقیق کنم و در کنار خواندن کتاب های تاریخی به فیلم نامه سریال هم رجوع کردم و در نهایت کوشیدم با ترکیبی از هر دو نقش را بیافرینم.
مهراوه شریفی نیا در سریال معمای شاه در نقش «ثریا» همسر دوم محمدرضا شاه جلوی دوربین رفته است.
عکس شماره 3 ⇩
عکس همسران محمدرضا پهلوی در سریال معمای شاه (عکس)
عکس شماره 4 ⇩
عکس همسران محمدرضا پهلوی در سریال معمای شاه (عکس)
عکس شماره 5 ⇩
عکس همسران محمدرضا پهلوی در سریال معمای شاه (عکس)
ساغر عزیزی نقش فرح پهلوی در سریال معمای شاه را ایفا کرده است و آن را سخت ترین و حساس ترین نقش زندگی خود می داند.
عکس شماره 6 ⇩
عکس همسران محمدرضا پهلوی در سریال معمای شاه (عکس)
او درباره نحوه حضور خود در این مجموعه گفت: من پیش از این در دو سریال سال های مشروطه و تبریز در مه با ورزی همکاری داشتم و جنس کار وی  را به خوبی می شناسم. یکی از روزهای تصویربرداری تبریز در مه با وجود اینکه آن روز بازی نداشتم برای دیدن دوستان سرصحنه حاضر شدم و چون یک پالتوپوست قهوه ای بر تن داشتم کارگردان به همراه همکارانی که در صحنه حضور داشتند متفق القول اعلام کردند که من با این فیزیک و نوع پوشش شباهت زیادی با فرح دیبا دارم و بعدها محمدرضا ورزی عنوان کرد که در حال نگارش مجموعه ای است و من را برای نقش همسر محمدرضا پهلوی مناسب می داند و پیشنهاد داد که کتاب “دخترم فرح” را مطالعه کنم.
در معمای شاه نقش خاصی را بازی می کنم
آرام جعفری بازیگر تئاتر و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار تلویزیون خبرگزاری میزان در خصوص سریال «معمای شاه» گفت: من یکی از نقش های خاص سریال معمای شاه با نام  پروین غفاری ،به عنوان  اولین معشوقه محمدرضا پهلوی ملعون را ایفا می کنم.
وی افزود: این نقش با وجود کوتاه بودن خاص بود زیرا بسیاری از افراد این شخصیت تاریخی را نمی شناسند و ایفای آن سختی های خاص خود را داشت این را هم باید بگویم که این نقش تنها 5 قسمت در این سریال حضور دارد.
وی ادامه داد: من پیش از این در سریال تاریخی«خانه ای درتاریکی» به کارگردانی «سعید سطانی» به ایفانی نقش پرداختم اما «معمای شاه» متفاوت از آن بود زیرا کاربا ورزی را دوست داشتم و باید بگویم که این کارگردان هر بخش از تاریخ را که می خواست بسازد به طور کامل به آن آگاه بود و با تمام دانایی خود سراغ کارها می رفت.
عکس شماره 7 ⇩
عکس همسران محمدرضا پهلوی در سریال معمای شاه (عکس)
عکس شماره 8 ⇩
عکس همسران محمدرضا پهلوی در سریال معمای شاه (عکس)

--براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد--

نگارنده: كامياب ف.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر از آن آدميانی که بهشتت هوس است ««« »»» عيش با آدمی ای چند پری زاده کنیگردآوری شده توسط : كامياب ف.
تاریخ گردآوری : 2015-12-04
در دسته بندی : همسران
برچسب ها : محمدرضا , پهلوی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :