همفکری دانشجویان ایرانی و هلندی برای از بین بردن درگیری های آب

همفکری دانشجویان ایرانی و هلندی برای رفع چالش های آب

جمعی از دانشجویان ایرانی و هلندی با حضور در رویداد مشترک \'فرا ایده درگیریهای آب و وت اسکیلز\' به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف به بررسی درگیریهای آب در ایران توجه کرده اند.

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) از دانشگاه صنعتی شریف، رویداد وت اسکیلز ایران ٢٠١٦ (Wetskills) با تلاش پژوهشکده سیاست قرار دهی علم و تکنولوژی و صنعت دانشگاه و با همکاری دفترتجاری سازی شریف از روز ٢٣ مهر در تهران آغاز شده تا پایان هفته آتی ادامه خواهد داشت.
آغازین این رویداد بعد از برنامه های بازدیدی و آشنایی دانشجوهای دو کشور ایران و کشور هلند، با حضور متخصصان ایرانی و هلندی در حوزه آب به انجام رسانده شد.
تیم های دانشجویی حاضر در رویداد \'فرا ایده درگیریهای آب\' طی هفت روز آینده با برنامه ای فشرده بر روی پروژه های خود فعالیت کرده و انتظار می رود به نتایجی بسیار خوب دست یابند.
به نقل کرده تیم (Tim) که یکی از اولین مربیانی است که به بنیاد وت اسکیلز پیوسته، تاکنون رویداد وت اسکیلز در هیچ کشوری به اندازه ایران نکته استقبال قرار نگرفته است.
با وجود برنامه ریزی فشرده و وقت اندک خبر دهی و تبلیغات رویداد در سطح دانشگاه های کشور و بر خلاف انتظار بنیاد وت اسکیلز و مسئولین ایرانی همکار رویداد، ٥٣ دانشجوی ایرانی برای شرکت در رویداد نام نویسی کردند که در نهایت ١٣ نفر از آنها برای شرکت در رویداد برگزیده شدند که در کنار ١١ شرکت کننده هلندی رویداد، دور هم گرد آمده اند و به نقل کرده کارشناسان، انتظار نتایج شگفت انگیزی از آنها می رود.
براساس برنامه ریزی صورت گرفته، شرکت کننده های \'فرا ایده چالش آب\' به پنج گروه گوناگون تقسیم شده اند که هر تیم بر روی یکی از پنج چالش آب منتخب شرکت کنندگان از نگاه کن ٦ چالش ارائه شده، تمرکز کرده و به راه حل هایی ابتکار آمیز و تازه برای حل آنها دست کشف خواهند کرد.
استفاده مجدد اما بی خطر از آبهای فاضلاب، انعطاف پذیری اجتماعی- بوم شناسانه منطقه کم آب رفسنجان، بهبود بازده آبیاری در منطقه هشتگرد، روش های معیشت جایگزین در دریاچه ارومیه و پاک سازی رسوبات بندر انزلی، پنج درگیری ای ست که جهت بررسی در این رویداد ارائه شده است.
تعدادی منتور هلندی و ایرانی در طول رویداد گروه ها را همراهی می کنند.
مهمانی اختتامیه این رویداد، روز سه شنبه، چهارم آبان ماه در دانشگاه صنعتی شریف به انجام رسانده میشود و تیم ها در محضر مسوولان به ارائه ایده ها و راهکارهای خود اطراف درگیریهای مطرح شده در مدت وقت 10 دقیقه توجه خواهند کرد.
علمی**1055** 1440
گیرنده: زینب کارگر ** انتشاردهنده: معصومه گلشن
-- لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد --

نگارنده : لاله غ.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در طريق عشقبازی امن و آسايش بلاست ««« »»» ريش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمیهمفکری دانشجویان ایرانی و هلندی برای از بین بردن درگیری های آب


TT / 78 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : لاله غ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : هلندی
برچسب ها :

مطالب مرتبط