همفکری دانشجویان ایرانی و هلندی در مورد چالش های آب در کشورمان

همفکری دانشجویان ایرانی و هلندی در مورد چالش های آب در کشورمان

جمعی از دانشجویان ایرانی و هلندی با حضور در رویداد مشترک \'فرا ایده درگیریهای آب و وت اسکیلز\' به بررسی درگیریهای آب در ایران توجه کرده اند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، رویداد وت اسکیلز ایران ٢٠١٦ (Wetskills) که با تلاش پژوهشکده سیاست قرار دهی علم و تکنولوژی و صنعت دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری دفتر تجاری سازی شریف از روز ٢٣ مهر در تهران آغاز شده تا پایان هفته آتی ادامه خواهد داشت.
بنابر این گزارش؛ بعد از برنامه های بازدیدی و آشنایی دانشجوهای دو کشور ایران و کشور هلند، آغازین رویداد با حضور متخصصان ایرانی و هلندی در حوزه ی آب به انجام رسانده شد. در هفت روز آینده تیم ها با برنامه ای فشرده بر روی پروژه های خود فعالیت کرده و انتظار می رود که به نتایجی بسیار خوب دست یابند.
به نقل کرده تیم (Tim) که یکی از اولین مربیانی است که به بنیاد وت اسکیلز پیوسته، تاکنون رویداد وت اسکیلز در هیچ کشوری به اندازه ی ایران مورد استقبال قرار نگرفته است.
با وجود برنامه ریزی بسیار فشرده ی رویداد و وقت بسیار اندک خبر دهی و تبلیغات رویداد در سطح دانشگاه های کشور و بر خلاف انتظار بنیاد وت اسکیلز و مسئولین ایرانی همکار رویداد، ٥٣ دانشجوی ایرانی برای شرکت در رویداد نام نویسی کردند که در نهایت ١٣ نفر از آن ها برای شرکت در رویداد برگزیده شدند که در کنار ١١ شرکت کننده هلندی رویداد، جمعی بسیار پر انرژی دور هم گرد آمده اند که به نقل کرده ی Tim انتظار نتایج شگفت انگیزی نیز از آن ها می رود.
شرکت کننده ها به پنج گروه گوناگون تقسیم شده اند. هر تیم روی یکی از پنج چالش آبی که توسط خود شرکت کنندگان و از نگاه کن ٦ چالش ارایه شده برگزیده شده اند، فعالیت کرده و به راه حل هایی ابتکار آمیز و تازه برای حل آن ها دست کشف خواهند کرد.
استفاده مجدد اما بی خطر از آب های فاضلاب، انعطاف پذیری اجتماعی- بو شناسانه منطقه کم آب رفسنجان، بهبود بازده آبیاری در منطقه هشتگرد، روش های معیشت جایگزین در دریاچه ارومیه و تمیزسازی رسوبات بندر انزلی، پنج درگیری ای است که برای بررسی در این رویداد ارایه شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، تعدادی منتور هلندی و ایرانی در طول رویداد گروه ها را همراهی می کنند.
در مهمانی اختتامیه این رویداد که روز سه شنبه 4 آبان ماه در دانشگاه صنعتی شریف به انجام رسانده میشود، تیم ها در محضر مسئولان به ارایه ایده ها و راهکارهای خود درخصوص درگیریهای مطرح شده در مدت وقت 10 دقیقه توجه خواهند کرد.


--ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد--

گردآورنده : پرهام ش.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آه از آن جور و تطاول که در اين دامگه است ««« »»» آه از آن سوز و نيازی که در آن محفل بودهمفکری دانشجویان ایرانی و هلندی در مورد چالش های آب در کشورمان


TT / 75 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : پرهام ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : هلندی
برچسب ها : ایران

مطالب مرتبط