با همکاری سازمان های فضائی انجمن قاره اروپا و انگلیس ؛ انجام تور یادگیری فضانوردی بدست فضانوردان انگلیسی (2 عکس)

با همکاری سازمان های فضائی اتحادیه اروپا و بریتانیا ؛ برگزاری تور آموزش فضانوردی توسط فضانوردان انگلیسی

تصویر و عکس شماره 1 ⇩
سیناپرس: دو فضانورد قدیمی کار بریتانیائی به نام های تیم پیکه و تیم کوپرا در حال برگزاری تور آموزش فضانوردی در شهرهای مختلف بریتانیا هستند. این فضانوردان روز دوشنبه دوره تازه اموزشی خود را در شهر ادینبورگ آغاز کردند.

دو فضانورد قدیمی کار بریتانیائی به نام های تیم پیکه و تیم کوپرا  که تجربه ماموریت در ایستگاه نگاه کن المللی فضائی را داشته و به مدت شش ماه در این محل به انجام وظیفه توجه کرده اند، در تور تعلیمی خود از تجربیات و امتحانهای علمی انجام شده در این ایستگاه فضائی با مردمان سخن گفته و اطلاعات ضروری را در اختیار آن ها میگذارند. این تور تعلیمی تا کنون در شهرهای لستر، منچسترو  گلاسکو نیز به انجام رسانده شده است.

هدف از برگزاری این برنامه، آشنا ساختن مردمان و گروه های مختلف سنی با ماهیت فضانوردی و علم و تکنولوژی مربوط به این حوزه است.

تیموتی پیکه یکی از نامدار ترین فضانوردان بریتانیائی است که عضو سازمان فضائی اتحادیه اروپا بوده و تجربه حضور و انجام ماموریت در ایستگاه نگاه کن المللی فضائی را دارد.

پیکه در سال 1979 در شهر چیچستر انگلستان به دنیا آمده و با درجه سرگردی در نیروی هوائی ارتش انگلستان سرگرم خدمت است. وی همچنین به عنوان افسر سازمان فضائی بریتانیا و فضانورد آژانس فضائی اتحادیه اروپا نیز سرگرم فعالیت بوده و ماموریت های گوناگونی را به اتمام رسانده است.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس با همکاری سازمان های فضائی اتحادیه اروپا و بریتانیا ؛		برگزاری تور آموزش فضانوردی توسط فضانوردان انگلیسی

وی نخستین فضانورد بریتانیائی عضو آژانس فضائی بریتانیا به حساب آمده و جز شش فضانورد بریتانیائی است که در ایستگاه نگاه کن المللی فضائی اقامت داشته اند. آخرین ماموریت فضائی پیکه در ایستگاه نگاه کن المللی فضائی در سال گذشته میلادی انجام شده و این فضانورد بریتانیائی در 15 دسامبر سال 2015 به وسیله یک راکت فضاپیمای سویوز از نوع TMA-19M از پایگاه فضائی بایکونور در قزاقستان به این ایستگاه فرستاده شد. وی عضو تیم اکتشافی چهل ششم و چهل و هفتم ایستگاه نگاه کن المللی فضائی بوده و ماموریت خود را با موفقیت به انجام رساند.

بر اساس گزارش های انتشار داده شده در این رابطه، مقصد بعدی آن ها شهرهای بلفاست و لندن بوده و نقل میشود قرار است یوری مالنچنگو فضانورد روسیه نیز به این پروزه ملحق شود که تا کنون این اتفاق رخ نداده است.

تور تعلیمی ادینبورگ با همکاری کانون فستیوالهای علمی نگاه کن المللی و آژانس های فضائی اتحادیه اروپا و بریتانیا به انجام رسانده میشود. نام این کارگاه تعلیمی نیز آزمایش وتجربه در فضا اعلام شده است. محل برگزاری کارگاه فوق الذکر نیز در تالار اجتماعات دانشگاه اوشر بود که با استقبال بسیار زیاد مخاطبین رو به رو شده و تعداد زیادی از مردمان این شهر در برنامه تعلیمی فوق مشارکت کردند.

سیمون گیج مدیر کانون فستیوالهای علمی نگاه کن المللی در شهر ادینبورگ در مورد این تور تعلیمی اعلام کرد: هدف ما از برگزاری این برنامه، آشنا ساختن مردمان و گروه های مختلف سنی با ماهیت فضانوردی و علم و تکنولوژی مربوط به این حوزه است.

قبل از این  تیموتی پیکه با همکاری آژانس فضائی اتحادیه اروپا و بریتانیا برنامه ای به نام New Scientist را اجرا کرده بود  که در آن به صورت زنده از تجربیات اقامت و انجام ماموریت در ایستگاه نگاه کن المللی فضائی توجه میشد.

منبع: xinhuanet

ترجمه: فاطمه کردی

--ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد--

گردآورنده : مهتاب ذ.

نجوم و فضا در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غلام همت آن رند عافيت سوزم ««« »»» که در گداصفتی کيمياگری داندبا همکاری سازمان های فضائی انجمن قاره اروپا و انگلیس ؛ انجام تور یادگیری فضانوردی بدست فضانوردان انگلیسی (2 عکس)


TT / 90 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : مهتاب ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نجوم و فضا
برچسب ها : فضانوردان , اتحادیه , برگزاری , انگلیسی , بریتانیا , سازمان , فضانوردی , فضائی

مطالب مرتبط