هوشیار زیباری: «ابوبکر البغدادی» هنوز داخل شهر موصل است

هوشیار زیباری: «ابوبکر البغدادی» هنوز داخل شهر موصل است

وزیر سابق مالی کشور عراق و شخصیت سیاسی بارز منطقه کردستان با استناد به گزارش‌های اطلاعاتی و امنیتی اعلام کرد که ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش کماکان در موصل حضور دارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد،با آغاز عملیات آزادسازی موصل از روز دوشنبه (26 مهر 1395) اخبار ضد و نقیضی از سرنوشت و محل حضور «ابوبکر البغدادی» سرکرده تکفیری های گروهک تروریستی داعش انتشار داده شده است.

«هوشیار زیباری» وزیر خارجه و وزیر مالی سابق کشور عراق و از مسئولان بارز منطقه کردستان، به خبرگزاری رویترز نقل کرده است که البغدادی به همراه «فوزی علی» تکنسین ساخت بمب و مواد منفجره کماکان در موصل حضور دارد.

او گفت: عملیات موصل با همکاری خوب دولت کشور عراق و نیروهای پیشمرگه، افراد گروهک تروریستی داعش از 9 الی 10 روستا در شرق موصل بیرون رانندگی شده اند.

زیباری اضافه کرد: گروهک تروریستی داعش در وضعیت مشوشی قرار دارد و انجام حملات از سمت غرب و شرق و شمال را حدس میزند.

این شخصیت شناخته شده منطقه کردستان کشور عراق ادامه داد: هجوم به موضل هیچ گاه هیجان زده و با عجله نخواهد بود و باید در این نکته کاملا احتیاط کرد و عملیاتی است که برای همه طرف ها بسیار خطرناک است.

هوشیار زیباری همچنین درباره محل حضور البغدادی گفت: طبق گزارش های قابل اعتماد اطلاعاتی و امنیتی «ابوبرک البغدادی» رهبر گروهک تروریستی داعش به همراه «علی فوزی» تکنسین ساخت بمب و مواد منفجره هنوز در شهر موصل هستند.

---با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز---

تهیه از : آريامنش ح.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بنمای رخ که خلقی واله شوند و حيران ««« »»» بگشای لب که فرياد از مرد و زن برآيدهوشیار زیباری: «ابوبکر البغدادی» هنوز داخل شهر موصل است


TT / 48 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : آريامنش ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ابوبکر
برچسب ها : موصل , هوشیار

مطالب مرتبط