۲۴۹ هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری رفع تصرف شد

۲۴۹ هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری رفع تصرف شد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۲۴۹ هکتار از اراضی استان رفع تصرف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، قاسم سلیمانی ظهر امروز در ستاد مبارزه با زمین خواری استان اظهار داشت: در 6 ماه نخست امسال 488 پرونده زمین خواری مطرح و 180 حکم اجرا شده است که 249 هکتار از آن ها رفع تصرف و 329 هکتار نیز در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه تهیه بانک جامع اطلاعات املاک و اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی استان 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: در برخورد با تخلفات و قلع و قمع ابنیه و مستحدثات غیرمجاز در سطح استان باید عدالت رعایت شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح استان، بیان کرد: در بحث مبارزه با زمین خواری نگاه به همه متخلفان باید یکسان باشد نه اینکه در خصوص افراد ضعیف قانون اجرا و در برابر افرادی که قدرت بیشتری دارند و با اعمال نفوذ امتیاز گرفته اند سستی نشان داده شود.

سلیمانی با بیان اینکه دوگانگی در اجرا اثرات خوبی روی مردم و جامعه ندارد، خاطرنشان کرد: مسئولان مرتبط با زمین خواری همه باید انقلابی و جهادی عمل کنند و از یک جانبه عمل کردن به شدت بپرهیزند.

وی خواستار برخورد شدیدتر با افرادی که از رانت استفاده می کنند شد و تصریح کرد: باید در خصوص ویلاسازی و ساخت و سازهای شهرستان سامان بررسی های کافی صورت گیرد تا مشخص شود که آیا همه این ساخت و سازها مجوز دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با طرح این پرسش که چرا روی ساختمان های غیرمجاز اداری و یا افراد صاحب نفوذ اقدامی انجام نمی شود، ادامه داد: هر کجا تخلفی وجود داشته باشد باید با آن برخورد کرد، همچنین عملکرد باید به گونه ای باشد که ذهنیت اجحاف به حق و حقوق اشخاص در ذهن مردم تداعی نشود.

سلیمانی با اشاره به اینکه در بحث کاج باید نحوه عملکرد مسئولان مرتبط مطابق با نظر شورای تأمین استان باشد، افزود: مجوزهایی که در گذشته خلاف و نادرست صادر شده اند باید مورد تجدید نظر صورت گیرند و تخلفات گذشته نیز باید بررسی و حذف و با تخلفات فعلی نیز برخورد شود.

-- پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود --

نگارش : كتايون ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز خطت صد جمال ديگر افزود ««« »»» که عمرت باد صد سال جلالی۲۴۹ هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری رفع تصرف شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : كتايون ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : چهارمحال , تصرف , بختیاری , اراضی

مطالب مرتبط