هیئت نباید سکولار باشد

هیئت نباید سکولار باشد

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر این که هیئت‌ها معبد‌ند و نه معبود، خاطرنشان کرد: ما باید این ساختار هیئت‌ها را با مدل اهل بیت بسازیم والا هیئت در مسیر سکولار حرکت می‌کند که با مسیر امام زمان فاصله دارد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه باشگاه خبرگزاری تسنیم«پویا»، حجت الاسلام روح الله حریزاوی مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در شب پایانی (28 مهر) هیئت انقلابی که در ساختمان مرکزی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برگزار شد، با اشاره به لزوم تربیت مدیران کارآمد گفت: باید مدیری تربیت کرد که در راستای آرمان های الهی حرکت کند.

وی در ادامه همچنین به لزوم تشکیل هیئت های انقلابی اشاره کرد و گفت: محل بحث ما هیئتی است که می خواهد به شاخص ها و آرمان هایی فکر کند که در صورت رسیدن به آنها جامعه جهانی جامعه ای بالنده شود.

حریزاوی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر این که هیئت ها معبد ند و نه معبود و نوعی ساختار محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: ما باید این ساختار هیئت ها را با مدل اهل بیت بسازیم والا هیئت در مسیر سکولار حرکت می کند که با مسیر امام عصر(عج) فاصله دارد.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با اشاره به این که سه نوع رابطه لازم است انسان با امام معصوم خود برقرار کند، تصریح کرد: یکی از این رابطه ها معرفتی و فکری است، یعنی در نظام فکری امام معصوم خود قرار بگیریم و در آن مسیر حرکت کنیم.

وی افزود: قرار گرفتن در نظام فکری ائمه معصوم با مطالعه و فکر حاصل می شود که متاسفانه سرانه مطالعه کم شده است.

حریزاوی در ادامه با اشاره به نوعی دیگری از رابطه با امام معصوم خاطرنشان کرد: نوعی دیگر این رابطه انسان با امام معصوم خود رابطه عاطفی و معنوی است؛ که عشق و عقل را در کنار هم قرین می کند. ما برای زنده کردن یاد سیدالشهدا میتینگ برگزار نمی کنیم، بلکه سینه می زنیم و گریه می کنیم زیرا اگر این گریه و عزاداری نبود محرم هم پا برجا نمی ماند و به دنبال آن اسلام هم از بین می رفت.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر این که هیئت سکولار نداریم، گفت: حادثه عاشورا در مورد شخصی است که به همراه با همسر و بچه های خود برای زنده نگهداشتن اسلام جهاد کرد و شهید شد و یک تراژدی بسیار غم انگیز را به وجود آورد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که نوع سوم رابطه انسان با امام معصوم خود رابطه عملی و رفتاری است، افزود: ما باید خودمان را در سبک زندگی ائمه قرار دهیم و در روابط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی راه و مسیر ائمه را انتخاب کنیم. زیرا یک شیعه و پیرو ائمه همه زندگی امامش را الگو قرار می دهد و هیچ نقطه قابل اغماضی در زندگی ائمه برای درس گرفتن نیست.

حریزاوی در پایان با اشاره به ویژگی های هیئت انقلابی خاطر نشان کرد: هیئت انقلابی هیئتی است که در سه شاخص گفته شده حرکت کند و احساسات عاطفی و روابط عمیق انقلابی را در مخاطبین خود تقویت کند.

با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد

تهیه از: بيتا ر.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتا برون شدی به تماشای ماه نو ««« »»» از ماه ابروان منت شرم باد روهیئت نباید سکولار باشد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : بيتا ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : هیئت , سکولار

مطالب مرتبط