واردات ریل به کشور متوقف نشده است

واردات ریل به کشور متوقف نشده است

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: واردات ریل به کشور متوقف نشده چراکه قبل از تولید ریل در کشور، قراردادهایی بسته شده و تحویل ریل ادامه داد، البته از امروز خرید خارجی صورت نمی‌گیرد.

محسن پورسید آقایی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، در حاشیه امضای قرارداد میان شرکت ذوب آهن و راه آهن برای خرید ریل ملی با اشاره به تولید ریل ملی توسط شرکت ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: راه آهن کشور برای 3 سال آینده به 700 هزار تن ریل نیاز دارد که با ساخته شدن ریل در کشور، این نیاز در تولیدات داخلی تأمین می شود.

وی افزود: در قراردادی که بین راه آهن و ذوب آهن اصفهان بسته شده قرار است این شرکت تا پایان سال 40 هزار تن ریل تولید کرده و در اختیار راه آهن قرار دهد که ارزش ریالی این قرارداد 25 میلیون یورو و یا 100 میلیارد تومان است.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سال آینده قرارداد بزرگی میان راه آهن و ذوب آهن بسته می شود، گفت: واردات ریل به کشور متوقف نشده چراکه قبل از تولید ریل در کشور، قراردادهایی بسته شده و تحویل ریل ادامه داد، البته از امروز خرید خارجی صورت نمی گیرد.

به گزارش تسنیم، بر اساس صحبت های مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران قرار است با تحویل 40 هزار تن ریل U33 به راه آهن، مذاکرات برای انعقاد قرارداد خرید 100 هزار تن ریل UIC60 از شرکت ذوب آهن اصفهان پیگیری می شود.

**انتها**

نگارش از : خجسته ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز آستين طبيبان هزار خون بچکد ««« »»» گرم به تجربه دستی نهند بر دل ريشواردات ریل به کشور متوقف نشده است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : خجسته ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : متوقف

مطالب مرتبط