واشنگتن: آمریکا آمادگی همکاری با روسیه درباره سوریه را ندارد

واشنگتن: آمریکا آمادگی همکاری با روسیه درباره سوریه را ندارد

یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد که کشورش هنوز آمادگی همکاری با روسیه در خصوص موضوع کشور سوریه را ندارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، یک مقام ارشد وزارت خارجه ایالات متحده در مکالمه با شبکه روسی «اینترفکس» تصریح کرد که ایالات متحده همچنان آمادگی همکاری با روسیه درباره کشور سوریه مگر در زمینه پیش گیری از سوانح هوایی را ندارد.

وی وقتی به این پرسش این طوری پاسخ داد که از او سؤال شد در خصوص بیانات مقامات روس ابراز نظر کند که نقل کرده بودند آمادگی دارند به صورت مشترک با ایالات متحده اقداماتی برای باثبات کردن شهر «حلب» کشور سوریه را نکته بررسی گذارند.

این مقام آمریکایی تصریح کرد که موضع ایالات متحده در خصوص همکاری با روسیه درباره کشور سوریه همچنان شبیه به گذشته است به این شکل که هیچ همکاری به جز در زمینه پیش گیری از سوانح هوایی در چارچوب های چندجانبه با روسیه نداریم.

«نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه یک روز پیش از چنین آمادگی روسیه برای همکاری با ایالات متحده در خصوص موضوع کشور سوریه گزارش کرده بود.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه نیز روز جمعه هفته گذشته اعلام کرده بود که ایالات متحده برای مکالمه از موضع برابر جهت حل بحران کشور سوریه تمایل نمایان نمیکند.

پیشتر باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده نقل کرده بود اطمینان نمی دارد که بتواند در موضوع کشور سوریه به روسیه یا ولادیمر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعتماد کند.

ریابکوف در واکنش به بیانات اوباما گفت: «من معتقدم که سیاست های روسیه در کشور سوریه، همانند سیاست خارجی (این کشور) بسیار منطقی و روشن بوده و اهدافی را دنبال می کند که مسکو امیدوار است اعضای جامعه بین المللی هم در آن سهیم باشند.»

***با تشکر از انتخاب شما***

نگارش از : سيامك ع.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زلف دل دزدش صبا را بند بر گردن نهاد ««« »»» با هواداران ره رو حيله هندو ببينواشنگتن: آمریکا آمادگی همکاری با روسیه درباره سوریه را ندارد


TT / 77 --- TP / 28%

گردآوری شده توسط : سيامك ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : واشنگتن
برچسب ها : روسیه

مطالب مرتبط