واعظ آشتیانی: بود و نبود گودرزی فرقی به حال ورزش نمی کرد/ او استراتژی مشخصی نداشت و مشاورانش ضعیف بودند

واعظ آشتیانی: بود و نبود گودرزی فرقی به حال ورزش نمی کرد/ او استراتژی مشخصی نداشت و مشاورانش ضعیف بودند

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی گفت: گودرزی استراتژی مشخصی در ورزش نداشت و فقط امور ورزش را اداره کرد، در چنین شرایطی شاید بود و نبودش هم فرقی نمی‌کرد.

امیررضا واعظ آشتیانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره استعفای محمود گودرزی از وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: انتخاب او از همان ابتدا درست نبود، به تعبیر دیگر این لباس را به زور تنِ گودرزی کردند. وی در انتخاب مدیرانش هم خوب عمل نکرد که شاید بخشی از آن تحمیلی، بخشی دیگر توصیه ای و بخشی دیگر نیز در عالم رفاقت بوده باشد. به هر حال انتصاباتش شایسته نبود.

وی افزود: گودرزی استراتژی مشخصی در ورزش نداشت و فقط امور ورزش را اداره کرد. در چنین شرایطی شاید، بود و نبودش هم فرقی نمی کرد. البته به نظرم دولت یازدهم همچون دولت های قبلی استراتژی در حوزه ورزش نداشت. اینکه نگاه دسته چندم به ورزش می شود، درست نیست و این نگاه باید تغییر کند.

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی تصریح کرد: در کشور ورزش را جدی نمی گیریم و از منظر تفریح و سرگرمی به آن نگاه می کنیم. ورزش ارزش های زیادی در جنبه های مختلف دارد که متاسفانه از آنها استفاده نمی شود. دلیل این مسئله نیز می تواند عدم انتخاب مدیران کارآمد باشد. اگر گودرزی استراتژی تعریف شده ای داشت، می توانست نتایج کسب شده را به استراتژی اش ارتباط دهد و به آن افتخار کند.

واعظ آشتیانی گفت: گودرزی در ابتدای حضورش می خواست با پدیده لمپنیسم مبارزه کند که من هم همان زمان از این موضوع حمایت کردم، اما همان زمان گفتم که برخی از اطرافیانش با لمپنیسم رابطه دارند و در نهایت او این مسئله را نیمه کاره رها کرد. به نظرم مشاوران او مدیر و شجاع نبودند که بتواند به وزیر ورزش کمک کنند. فکر می کنم حالا که او استعفا کرده، بخشی از همین لمپن ها خوشحال شده باشند. در چنین شرایطی نفر بعدی که وارد وزارت ورزش می شود، باید نگاه عالمانه ای داشته باشد و اجازه ورود لمپن ها را به ورزش ندهد.

وی در پاسخ به این سؤال که مسئول بعدی وزارت ورزش و جوانان چه ویژگی هایی باید داشته باشد، عنوان کرد: در این مدت چند ماهه ای که تا پایان دولت یازدهم باقی مانده کار خاصی نمی توان کرد و فقط موضوع اداره کردن ورزش را خواهیم داشت. در سطح کلان، استراتژی برای ورزش نداریم. نگاه سیاستمداران ما این است که از ورزش و مدال آوری آن فقط تشکر کنند و این نشان می دهد که نگاه نافذی ندارند. همین ادبیاتی که در این موضوع از سوی برخی افراد عنوان می شود نشان می دهد که ورزش، جدی گرفته نمی شود، تا مشخص شود که فقط به دنبال مدال المپیک و کسب وجهه برای خودمان هستیم.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: اگر مسئول بعدی ورزش کشور در همین مدت کوتاه بتواند نیروهای تازه نفس و کارشناس را وارد این عرصه کند، کار بزرگی کرده است. البته نباید نگاه سیاسی وجود داشته باشد، چرا که این نگاه امروز تبدیل به آفت جامعه شده است. برای مثال شاید یک فرد از جناح دیگر سیاسی بسیار توانمند در حوزه ورزش باشد، اما به دلیل همین اختلاف سیاسی به کار گرفته نشود. در واقع همین نگاه باعث جذب نیروهای دسته چندم شده است.

واعظ آشتیانی، در ادامه گفت وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: رئیس جمهور باید یک بحث تعریف شده برای نفر جدید داشته باشد و در این میان کارآمدی و بهره وری مد نظر قرار گرفته شود. باید تعریف جامعی از خصوصی سازی و بهره برداری از پتانسیل ورزش و... صورت بگیرد. البته انجام همه اینها فقط از عهده وزارت ورزش برنمی آید.

وی تأکید کرد: به نفر بعدی توصیه می کنم که یک اتاق فکر ایجاد کند تا دیدگاه های مختلف در آن وجود داشته باشد و ورزش به سمت نکاتی که گفتم حرکت کند.

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی یادآور شد: باز هم می گویم گودرزی ورود خوبی داشت، اما باورم این است که مشاوران ضعیف ، شجاعت او را گرفتند. او خودش هم البته استراتژی خردمندانه ای نداشت، هرچند نفس ورودش به موضوع خوب بود اما گودرزی را ترساندند و به سمت دیگری بردند.در واقع مشاورانش او را خواب کردند و او کمی دیر از خواب بیدار شد. گودرزی علاقه مند به برخورد با فساد بود، اما در این راه دچار تعلل شد و به خواب رفت.

واعظ آشتیانی در پاسخ به این سوال که چه نمره ای به دوره حضور گودرزی در وزارت ورزش می دهد، گفت: کار او در ورزش همگانی و در شعارهایی که می داد خوب بود، گودرزی همچنین در موضوع برخورد با فساد نیز نشان داد که علاقه مند است. به نظرم او یک مدیر قوی نبود و این تقصیر کسانی است که استادی را که می تواند به عنوان یک استاد دانشجویان خوبی را تربیت کند، به عنوان وزیر انتخاب کردند. این مسئله نشان می دهد که برای مدیریت حرفه ای احترامی وجود ندارد. هر فرد در جایگاه خودش خدمت کند، بهتر است. من نمی توانم نمره خاصی بدهم اما می خواهم بگویم که ای کاش گودرزی نمی آمد و ای کاش اینگونه نمی رفت.

--با تشکر از انتخاب شما--

گردآورنده : آرتين ص.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وفا و عهد نکو باشد ار بياموزی ««« »»» وگرنه هر که تو بينی ستمگری داندواعظ آشتیانی: بود و نبود گودرزی فرقی به حال ورزش نمی کرد/ او استراتژی مشخصی نداشت و مشاورانش ضعیف بودند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آرتين ص.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ورزشی
برچسب ها : فرقی , آشتیانی , واعظ , گودرزی , ورزش , استراتژی , مشاورانش

مطالب مرتبط