آیا واقعا اسفناج را می بایست پخت؟

آیا اسفناج را باید پخت؟
جوشاندن سبزیجات موجب نابود شدن ویتامین های محلول در آب می شود

همان گونه که همه هواداران ملوان زبل می دانند اسفناج انسانها را توانا میکنه چون پراز ویتامین ها و مواد معدنی است و چنانچه صحیح طبخ شود ارزش رژیم غذایی را دوبرابر میکنه.

تنها بعلت اینکه هنگامی که خردسال بودید مادرتان اسفناج را می جوشاند قرار نیست شما هم همین روش را دنبال کنید. خوردن اسفناج طبخ شده هم کسل کننده است و هیچ خوشی ای ندارد و هم اینکه ارزش مواد مغذی آن نابود میشود.

جوشاندن سبزیجات موجب نابود شدن ویتامین های محلول در آب می شود. پس هنگامی که اسفناج را طبخ میکنید به سایز سالاد اسفناج نپخته ویتامین و فولات نمیگیرید.

اما خوردن اسفناج نپخته هم معایبی دارد. اسفناج نپخته بخاطر در بر داشتن اگزالیک اسید قادر نیست منبع عنصر کلسیم خوبی باشد. زیرا اگزالیک اسید از جذب عنصر کلسیم پیش گیری میکنه. به واژه دیگر با خوردن اسفناج نپخته ویتامین و فولات میگیرید اما عنصر کلسیم نمیگیرید.

خوشبختانه راهکارهایی برای خوردن اسفناج بی اینکه مزه و مواد مغذی اش را از دست بدهد یافت می شود. عوض جوشاندن اسفناج آن را بخارپز کنید یا در مایکروویو طبخ بکنید تا از ارزش های غذایی آن در هر لقمه سود برید. اسفناج را در هر غذایی قادر هستید بهره گیرید. نرمنوش، سوپ، یا املت. یا اینکه با روغن زیتون و مقداری پیاز تفت بدید و در جوار غذا یا به همراه تخم مرغ خورید.

یکی از عیوب اسفناج قدیمی شدن آن در فریزر است. خوشبختانه سبزیهای منجمد شده مانند اسفناج ارزش غذایی زیاد تری از اسفناج تازه دارند. چنانچه دنبال روش پخت متفاوتی برای اسفناج هستید این دستور پخت اسفناج را نگاه بکنید.

***انتهاي مطلب***

نگارش از : خجسته ز.

تکنیک ها و ترفندها در بخش آشپزی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جگر چون نافه‌ام خون گشت کم زينم نمی‌بايد ««« »»» جزای آن که با زلفت سخن از چين خطا گفتيمآیا واقعا اسفناج را می بایست پخت؟


TT / 111 --- TP / 38%گردآوری شده توسط : خجسته ز.
تاریخ گردآوری : 2018-03-19
در دسته بندی : اسفناج
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :