آیا واقعا خردسالان نیز می بایست عینک دودی بزنند؟ (3 عکس)

آیا کودکان هم باید عینک آفتابی بزنند؟
تصویر شماره 1 ⇩

لازم است هربار که کودک از منزل بیرون میرود، چه در فصل تابستان، چه فصل زمستان، عینک به چشم بزند


چشم پزشکان ذکر میکنند اشعه فرابنفش خورشید قادر هست بر سلامت چشم ها و بخصوص سلامت چشم خردسالان اثر منفی بگذارد و زمینه ساز وقوع مریضیهای گوناگونی در بزرگسالی باشد. به این سبب لازم است در خرید عینک برای خردسالان، محتاطانه عمل کنید و خوب ترین را برایشان پیدا بکنید. در مقاله خرید عینک دودی خردسالان با این مشخصات ضرورت خرید عینک دودی برای خردسالان و مشخصات آن را در سایت سلامت دات لایف نقل خواهیم کرد.


آیا واقعا خردسالان هم می بایست عینک دودی بزنند؟
بله، چشم خردسالان درمقابل اشعه زیان آور آفتاب خیلی حساس تر است. تا ۱۲ سالگی چشم خردسالان قابلیت فیلتر کردن اشعه فرابنفش (UV) را ندارد و مواجهه طولانی با نور خورشید قادر می باشد سبب چسبناکی قرنیه و پیرچشمی شود. به این سبب کودکانی که خارج از منزل بازی می کنند نیاز به عینک دودی دارند.


چه رنگ شیشه عینکی برای خردسالان مناسب است؟
باور عموم مردم این است که هر چه رنگ شیشه عینک تیره تر باشد، قابلیت زیاد تری در حفاظت از چشم درمقابل خورشید دارد، اما واقعیت اینجاست که شیشه های تیره تنها مناسب اشخاصی است که چشم های حساس به نور دارند یا در فضاهایی که نور خورشید خیلی شدید است، فعالیت میکنند. برای سایر افراد عینک هایی برای استفاده روزمره با شیشه های رنگی نه چندان تیره که چشم ها از ورای آن نگاه شود، عالیتر است. قهوه ای، خاکستری و سبز را برای استفاده روزمره پیشنهاد میدهد زیرا زمینه دید خوبی بوجود مییاورد، اما رنگ های سرخ، نارنجی یا آبی و بنفش چندان مناسب نمی باشند زیرا سبب انتشار رنگ ها میشوند و نور زیادی وارد چشم می کنند. درباره خردسالان اما رنگ های سرخ، سبز و آبی مناسب نیست زیرا نور زیادی وارد چشم می کنند.

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر آیا واقعا خردسالان هم می بایست عینک دودی بزنند؟

عینک دودی می بایست تا ۹۹ در صد اشعه UV را منعکس کند


چه قاب عینکی برای خردسالان تھیه کنیم؟
قاب عینک خردسالان می بایست انعطاف پذیر و نشکن و شیشه آن از زناشویی و جنسی پلی کربنات باشد و به درستی از اشعه UV حفاظت کند. پیش از خرید حتماً عینک را روی چشم کودک آزمایش کنید تا مطمئن شوید با آن آسان است. دسته عینک می بایست سبک و از زناشویی و جنسی الاستومر باشد. بهره گیری از بند هم برای عینک در خردسالان زیر ۳ سال لازم است.


عینکی که خریداری می کنیم، می بایست تا چندین در صد درمقابل اشعه UV مستحکم باشد؟
عینک دودی می بایست تا ۹۹ در صد اشعه UV را منعکس کند و این شامل هر دو اشعه UVA و UVB می شود. روی برچسب بعضی از عینک ها قید شده حفاظت کنندگی درمقابل UV تا ۴۰۰ mm است. این بدان معنی است که عینک صددرصد توانایی حفاظت کنندگی درمقابل اشعه UV را دارد. اصلا توصیه نمی کنیم برای بچه تان عینک های عادی که هیچ اثر حفاظت کنندگی ندارند، آماده کنید. عینکهای دودی که توانایی حفاظت کنندگی ندارند و صرفا سایه ای روبروی چشم می باشند سبب میشوند مردمک چشم در مواجهه با نور شدید بازتر و مقدار نور و اشعه UV زیاد تری وارد چشم شود. هر چه چشم در تماس زیاد تری با اشعه UV باشد، احتمال مبتلا شدن به مریضی های چشمی در سنین بالا بیشتر می شود.


حتماً می بایست عینک های پر بها و برند را خرید؟
نه! به هیچ وجه لازم به خرید عینک از مارک های سرشناس باقیمتهای بالا نیست. کفایت می کند تست UV بدید تا مطمئن شوید عینکی که خریداری میکنید، استاندارد است. هر چیزی مقدار حفاظت عینک از اشعه فرابنفش بیشتر باشد؛ کیفیت عینک بالاتر و قیمت آن بیشتر است.

تصویر شماره 3 ⇩
تصویر آیا واقعا خردسالان هم می بایست عینک دودی بزنند؟

قاب عینک خردسالان می بایست انعطاف پذیر و نشکن و شیشه آن از زناشویی و جنسی پلی کربنات باشد


زدن عینک دودی خردسالان در چه ساعاتی لازم است؟
لازم است هربار که کودک از منزل بیرون میرود، چه در فصل تابستان، چه فصل زمستان، چه هوا ابری باشد، چه آفتابی، عینک به چشم بزند. بعضی از خردسالان هم مانند خردسالان زال یا کودکانی که به نور آفتاب حساس اند مانند بعضی خردسالان اوتیستیک چشمشان به نور حساس تر است پس می بایست مواظبت زیاد تری از چشم داشته باشند.

آیا واقعا برای کودکانی که عینک میزنند می توان از شیشه های فوتوکرومیک که در مواجهه با نور خورشید تیره تر یا روشن میشوند عوض عینک افتابی بهره گرفت؟
بله، البته با تحول در موقعیت و وارد شدن از جاای تاریک به روشن، چندین دقیقه ای وقت میبرد تا رنگ شیشه عینک تیره شود و همین فاصله قادر هست تا حدودی به چشم ضرر بزند.

****با تشکر از انتخاب شما****

نگارش از : بهمن ط.

سلامت کودکان در بخش سلامت خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رواست نرگس مست ار فکند سر در پيش ««« »»» که شد ز شيوه آن چشم پرعتاب خجلآیا واقعا خردسالان نیز می بایست عینک دودی بزنند؟ (3 عکس)


TT / 275 --- TP / 36%گردآوری شده توسط : بهمن ط.
تاریخ گردآوری : 2018-01-23
در دسته بندی : عینک
برچسب ها : آفتابی , کودکان , عینک آفتابی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :