آیا واقعا سفیدرنگ شدن موها رابطه ای با دلهره دارد؟

افکار نیوز: چنانچه دلواپس سفیدرنگ شدن موهای خود بنابراین یک حیات پر دلهره هستید، با بحثی مواجه هستید که قادر هستید کمتر دلواپس آن باشید.

روزی دیگر را شروع کرده اید که ناگهان در آینه حمام با آن موجه می شوید: یک تار موی سفیدرنگ. این تار مو همانند علفی هرز دربین دریایی از چمن های به توجه هرس شده به چشم مییاید. امکان می دارد خود را در سکوت به دلیل عاملی اثرگذار در این زمینه سرزنش کنید: دلهره!

به اعلان سرزه و به نقل از "بیزینیس اینسایدر"، احتمالاً این موضوع را شنیده اید که با پایین نگه داشتن سطوح دلهره هر چه بیشتر قادر هستید از مواجهه با تارهای سفیدرنگ مو خودداری کنید. در این مورد اخباری خوب و بد برای شما داریم: این موضوع چندان صحیح نیست. دلهره نقشی گیرا در سفیدرنگ شدن موهای شما ندارد. در حقیقت، عوامل ژنتیکی قوی‌ترین نقش را در شروع تحول رنگ مو دارند.

به قول نینا گود از اجلاس کارآزمودگان پوست و مو انگلیس، برای اکثریت قریب به اتفاق مردمان سفیدرنگ شدن مو با آن چه به انجام میرسانند، رابطه ای ندارد و عوامل ژنتیکی در پس آن قرار دارند.

اما چنانچه قصد دارید آن چه سبب بوجود آیی این ذهنیت شده است که دلهره بر سفیدرنگ شدن مو مؤثر است را سرزنش کنید باید به سراغ موش ها بروید.

تحقیقات فراوانی که روی جانداران انجام شد، نمایان کردند که بین دلهره و پدیدار شدن تارهای سفیدرنگ مو ارتباط وجود دارد. مطالعه ای که در سال 2011 میلادی انجام شد، نشان داد مواجهه بلند مدت با دلهره، که نمایان کرده بود بر DNA مؤثر است، قادر هست سبب تحول در ژن هایی شود که مسئول رنگ مو می باشند. مطالعه ای دیگر در سال 2009 نشان داد که نابود شدن رنگ مو به دلیل ازدیاد سن است زیرا تولید پروتئینی که از مو درمقابل فرآیندی طبیعی و ارگانیک که سبب سفیدرنگ شدن موها میشه، حفاظت می کند، افت پیدا میکند.

با این وجود، تحقیقهای معدودی در مورد حمایت از این فکر که یافته های چنین مطالعاتی در مورد انسان هم راستگو می باشند، صورت گرفته است.

به قول رادنی سینکلر، از استادان پوست شناسی دانشگاه ملبورن، هیچ مدرکی دال بر سفیدرنگ شدن مو بر پایه دلهره وجود ندارد.

پس چنانچه دلواپس سفیدرنگ شدن موهای خود بنابراین یک حیات پر دلهره هستید، با بحثی مواجه هستید که قادر هستید کمتر دلواپس آن باشید.

*اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد*

تهیه از: پويان ذ.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر آن ترک شيرازی به دست آرد دل ما را ««« »»» به خال هندويش بخشم سمرقند و بخارا راآیا واقعا سفیدرنگ شدن موها رابطه ای با دلهره دارد؟


TT / 140 --- TP / 34%گردآوری شده توسط : پويان ذ.
تاریخ گردآوری : 2017-03-26
در دسته بندی : موها
برچسب ها : استرس , سفید
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :