عضو واقعی شورای فوق العاده شبکه های اجتماعی: فناوری هراسی بر ذهنیت رسانه ملی غلبه دارد

- در کشورمان پدیده های مرتبط با فناوری یا خیلی سیاسی می شوند یا به صنعت مشغولی مبدل میشوند؛ مثلا اولین وبلاگ کشورمان وبلاگی سیاسی بود و لذا همه ذهنیت ها به یک باره درباره وبلاگ تغییر کرد.


- استفاده ناهنجار از شبکه های اجتماعی مثل نشر هرزه نویسی ها بر اساس برآوردها پنج درصد است و قطعا وظیفه نظام حکم رانندگی کنی در این زمینه، اعمال حاکمیت است که بخشی از اعمال حاکمیت از طریق قانون صورت می گیرد.


- ما به سواد تازه نیاز داریم؛ سواد آنلاین یا به طور ویژه تر سواد ارتباطات شبکه ای یک ضرورت قطعی است.


- ما متاسفانه به جای اتخاذ چنین تدابیری، مدام به فیلترینگ روی آوردیم. از نظر شخص من فیلتر ضروری است ولی کافی نیست. در آمریکا نظرسنجی نمایان کرده است که بالای ۷۰ درصد حتی سانسور اینترنت را ضروری آگاهی میدارند

- من در کتابخانه LSE به جی میلم دسترسی نداشتم چون گرداننده معتقد است کاربر به کتابخانه آمده تا کار علمی به انجام رساند. وقتی کاربر پهنای باند کتابخانه را به کار میبرد باید برای مصرف علمی باشد.


- به نظر من دو محور قانون و سواد اینترنت، محیط جایزی را اصلاح می کند. چنانچه این دو موجود موجود باشد الگوی مصرف تغییر میکند.

- نامعین بودن هویت در محیط جایزی قادر هست بحران زا باشد.


- اصولا فرد خلافکار از اینکه کسی به اطلاعاتش دسترسی داشته باشد، به وحشت مییافتد. کسی نباید تصور کند که چون دیتا خارج از کشور است و دولت ملی کشورمان به آن دسترسی ندارد، بنابراین پیگیری قانونی هم صورت نمی گیرد. همین کاربر چنانچه به حوزه جرائم مربوط به خطرزایی در ایالات متحد یا انگلستان ورود یابد، قانون با او برخورد می کند.

- دولت الکترونیک هنوز یک شوخی است. دولت الکترونیک وقتی تبدیل به یک کار جدی می شود که مردمان نیازمند مراجعه به دوایر دولتی نباشند.

- صداوسیما حجم اطلاعات سوادی که درباره محیط جایزی می دهد، بسیار کم است و تکنوفوبیا یا فناوری هراسی بر ذهنیت اجتماعی و رسانه ملی ما غلبه دارد.


5656

**************

تهیه شده توسط : شروين س.

مخابرات در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نکته دانی بذله گو چون حافظ شيرين سخن ««« »»» بخشش آموزی جهان افروز چون حاجی قوامعضو واقعی شورای فوق العاده شبکه های اجتماعی: فناوری هراسی بر ذهنیت رسانه ملی غلبه دارد


TT / 59 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : شروين س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : شورای
برچسب ها : حقیقی , تکنولوژی , هراسی , ذهنیت

مطالب مرتبط