وحدت امت اسلامی جریان تکفیری را نابود می کند

وحدت امت اسلامی جریان تکفیری را نابود می کند

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به فعالیت‌های تکفیری‌ها در جهان اسلام گفت: همه علمای اسلام چه شیعه و چه سنی نباید ساکت بشینند و در هر شرایطی باید امت اسلامی وحدت خود را تقویت کند که وحدت امت اسلامی، جریان تکفیری را نابود می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، آیت الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در همایش پیامدهای تکفیر و مسئولیت علمای اسلام در باشگاه فرهنگیان گنبدکاووس اظهار داشت: خداوند متعال امت اسلامی را به بهترین شکل معرفی کرده و مسئولیتی برای آنان مشخص کرده که همانا نجات بشریت است.

وی افزود: امروز ما مسلمانان باید با رفتار و اعمال و حرکت خود چهره نورانی اسلام را به همه بشریت نشان داده و اسلام واقعی را به دنیا معرفی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: درطول تاریخ مسئله تکفیر وجود داشته اما به شکل میدانی و جنایات امروزی بسیار کم بوده اما امروز این جریان در سراسر بلاد اسلامی جنایت می کند و جنایت آنان هیچ مرزی ندارد و متأسفانه با نام اسلام آنها را مرتکب می شوند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: هر انسان هوشمندی می داند که این جریان ها از سوی شخص یا کشوری پشتیبانی و حمایت می شود.

وی اظهار کرد: یک متفکر آمریکایی در بررسی خود گفته بود که در آینده نزدیک مردم اروپا با اذان صبح از خواب بیدار می شوند و آنان از نفوذ و گسترش اسلام ترسیدند و به دنبال بردن آبروی اسلام در عالم هستند.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: این جریان به هر شکل و نحوی چه حمله به پیامبر گرامی اسلام، چه حمله به عقاید اسلامی، چه مرتکب شدن جنایت با نام اسلام، می خواهند مردم را از این دین فراری دهند و ما باید مراقب باشیم که امکان این اتفاق در حوزه داخلی نیز وجود دارد.

آیت الله نورمفیدی افزود: امروز علمای اسلام باید مراقب جوانان باشند و آنان را آگاه کنند تا جریان های تکفیری آنان را صید نکنند و همه تلاش کنیم و چهره نورانی اسلام را از اندیشه پلید تکفیری پاک کنیم.

وی تصریح کرد:همه علمای اسلام چه شیعه و چه سنی نباید ساکت بشینند و در هر شرایطی باید امت اسلامی وحدت خود را تقویت کند و همه باهم باید در مقابل این جریان بایستیم و آن را از اسلام خارج کنیم و شجاعانه فریاد بزنیم که این جریان از اسلام و مسلمانان نیستند و ترسی هم نداشته باشیم.

____________________________________

تهیه و تدوین: ماندانا ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کی کند سوی دل خسته حافظ نظری ««« »»» چشم مستش که به هر گوشه خرابی داردوحدت امت اسلامی جریان تکفیری را نابود می کند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : ماندانا ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : جریان , تکفیری

مطالب مرتبط