وحدت ضروری ترین نیاز امروز جامعه اسلامی است

وحدت ضروری ترین نیاز امروز جامعه اسلامی است

استاد حوزه علمیه استهبان با تاکید بر وحدت نگاه کن مسلمین نقل کرد: وحدت لازمترین نیاز امروز جامعه اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از فارس، سلسله جلسه های تحلیل قرآن مجید با حضور جمعی از اساتید و طلاب خواهر مدرسه علمیه الزهرا(س) و طلاب برادر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان استهبان با حضور حجت الاسلام خاوری امام جمعه این شهرستان به انجام رسانده شد.

حجت الاسلام مصطفی خاوری امام جمعه و استاد حوزه علمیه شهرستان استهبان در ابتدای این نشست به بیان تحلیل سوره مبارکه حجرات توجه کرد و سپس با اشاره به اهمیت خواندن سوره حجرات بیان داشت: در این سوره مبارکه مباحثی از جمله چگونگی برخورد با پیامبراکرم (ص)، سبک زندگی اسلامی، مبارزه با اختلافات نگاه کن مسلمانان واهمیت طهارت مطرح شده است.

استاد حوزه علمیه استهبان در ادامه با اشاره به آیات ابتدایی سوره مبارکه و حجرات اضافه کرد: خداوند در این آیات عموم افراد را نکته خطاب گذاشته و برای پیمودن راه سعادت و هلاک نشدن انسان ها حد ومرز ویژه ای را معلوم می کند این حد وسط و نقطه اعتدال ، پیروی کردن از پیامبر اکرم(ص) در تمام زمینه های زندگی و سبقت نگرفتن از ایشان است.

وی در پایان تصریح کرد: از جمله اموری که نمایان کننده سبقت گرفتن از راه پیامبر اکرم(ص) است می شود به بدعت و نوآوری، سلیقه های شخصی وانجام کارها و اعمالی که در دین ریشه و اساسی ندارد، مثل ریاضت هایی که برخی به انجام میرسانند و برای دیگران هم تجویز می کنند، اشاره کرد.

انتهای پیام 313/44

----انتهاي مطلب----

تهیه کننده : اردوان ی.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بضرب سيفک قتلی حياتنا ابدا ««« »»» لان روحی قد طاب ان يکون فداکوحدت ضروری ترین نیاز امروز جامعه اسلامی است


TT / 39 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : اردوان ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ضروری
برچسب ها : جامعه

مطالب مرتبط