ودافون برای همکاری با اپراتور بزرگ آنلاین ایرانی وارد زیرساخت های کشور می شود

ودافون برای همکاری با اپراتور بزرگ اینترنتی ایرانی وارد زیرساخت های کشور می شود

شرکت ودافون انگلیس برای همکاری با “های وب” به منظور کمک به مدرنیزه کردن شبکه این شرکت آنلاین به توافق رسید. روز پیش خبرگزاری رویترز این موضوع را مطرح کرد و به این ترتیب ودافون دومین شرکت تلفن همراه بزرگ دنیا و تازه ترین شرکت غربی است که در زمان پساتحریم وارد بازار کشورمان می شود.

تصویر و عکس ودافون برای همکاری با اپراتور بزرگ آنلاین ایرانی وارد زیرساخت های کشور می شود

ودافون اعلام کرد توافق با “های وب” برای کمک به مدرنیزه کردن شبکه و زیرساخت آی تی این شرکت، به نفع مشتریان ودافون خواهد بود که به کشورمان مسافرت می کنند. بسیاری از شرکتهای اروپایی تلاش کرده اند از گشایش بازار کشورمان که دومین اقتصاد بزرگ منطقه خاورمیانه به حساب مییاید و با اجرایی شدن برجام در ۱۶ ژانویه، از تحریمهای آمریکایی رهایی کشف کرده است، بهره ببرند.

بر اساس این گزارش کشورمان با داشتن جمعیت جوانان و ضریب بالای اشتراک تلفن همراه، برای شرکتهای مخابراتی که به دنبال گسترش بازارهای خارجی هستند، فرصت مغتنمی به حساب مییاید. دیه نقل کن ماسیدا، مدیرعامل “ودافون پارتنر مارکتس” روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد مشتریان شرکت ودافون از خدمات شبکه باکیفیت در کشورمان برخوردار خواهند شد و “های وب” خواهد توانست از تخصص جهانی ودافون بهره مند شود.

شرکت اورانج که حریف فرانسوی ودافون است، اواخر ماه اوت اعلام کرده بود مشغول مذاکره با شرکت مخابراتی ارتباطات سیار کشورمان است که بزرگترین اپراتور تلفن همراه این کشور به حساب مییاید. بر اساس این گزارش، “های وب” که در سال ۲۰۰۹ خصوصی شد، یک مجوز ملی برای فراهم کردن خدمات اینترنت موبایل (LTE) در سال ۲۰۱۴ گرفت  و برنده قرارداد دولتی برای فراهم کردن اینترنت پرسرعت برای ۲۵ هزار روستا شد. این شرکت بدنبال گسترش خدمات تلفن همراه و ثابت در شهرها بوده و مشتریان تجاری را در مرکز توجه گذاشته است.

سایر شرکتهای انگلیسی که وارد کشورمان شده اند شامل بریتیش ایرویز هستند که در سپتامبر پروازهای مستقیم به کشورمان را ازسرگرفت. شرکت BP هم ماه جاری از شرکت ملی نفت کشورمان، نفت خام تهیه کرد. ودافون اعلام کرده این شرکت به “های وب” در بازاریابی، توزیع و به فروش رسان از جمله تمهید خدمات اینترنت اشیا که شامل امکان اتصال ماشین و سایر دستگاهها به اینترنت است، یاری خواهد رساند.

گروه کارفرمایان انگلیس (CBI) با استقبال از این خبر، اعلام کرد بدنبال رای ماه ژوئن برای خروج این کشور از عضویت اتحادیه اروپا، انگلیس بیش از هر زمان دیگری به توسعه لینکهای صادراتی نیاز دارد. یک سخنگوی این گروه اعلام کرد: شرکتهای انگلیسی به معرفی فرصتهای نوظهور در بازار کشورمان توجه میکنند. کشورمان مانند سایر کشورهای منطقه خلیج فارس طبقه متوسط رو به رشدی دارد و پروژه‌های زیرساخت، انرژی و تعلیمی در این کشور، به سرمایه گذاری خارجی نیاز دارند.

البته خبر رسیم این توافق در وبسایت شرکت ودافون نیز آمده است و می‌توانید با مراجعه به آن از ریز توافق آگاه شوید.

ضروری به ذکر است شرکت مخابراتی AT&T ایالات متحده هم به تازگی اعلام کرده است با همکاری شرکت رایتل، خدمات صوت و دیتا برای مشترکانش در کشورمان فراهم می کند. شرکت رایتل همکاری مذکور را تایید کرده است.

تهیه کننده : شهباز ق.

مخابرات در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گشت بيمار که چون چشم تو گردد نرگس
««« »»»
شيوه تو نشدش حاصل و بيمار بماند

ودافون برای همکاری با اپراتور بزرگ آنلاین ایرانی وارد زیرساخت های کشور می شود

TT / 62 — TP / 12%

نظر دهید