«ورزش دانشجویی»، نویدی بر پویایی جامعه

«ورزش دانشجویی»، نویدی بر پویایی جامعه

«ورزش، شادمانی و پویایی در مدارس و دانشگا‌ه‌ها» یکی از شعارهای هفته تربیت بدنی است تا این دو پایگاه اصلی تربیت نسل فردا، بهتر از پیش حوزه ورزش را مهم بشمارند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از همدان، هفته تربیت بدنی دوباره از راه رسید و نگاه ها در یک هفته از سال به ورزش و نهادینه کردن این فرهنگ ختم می شود.

با توجه به معضلات اجتماعی و اقتصادی حاکم بر جامعه می‎طلبد فضایی پرنشاط را در مدارس و دانشگاه ها بوجود آوریم، بنابراین مسئله ای که باید به آن دقت داشت این است که در مدارس و به خصوص دانشگاه ها به ورزش دانشجویان و اساتید توجه خاصی شود تا شاهد شادابی بیشتری در محیط علمی و تعلیمی کشور باشیم.

متولیان ورزش دانشگاه ها باید به این موضوع مهم برسند که پشتیبان اصلی ورزش حرفه ای و قهرمانی به حساب مییایند و باید بیش از گذشته ورزش در دانشگاه ها مهم شماریده شود.

عنبریان: دانشگاه ها خوب ترین جا برای نهادینه کردن ورزش همگانی

رئیس گروه تربیت بدنی دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به اهیمت ورزش دانشجویی، بیان کرد: باید طوری برنامه ریزی شود که ظرفیت ورزشی دانشگاه ها به سمت ورزش همگانی جلو رود.

مهرداد عنبریان ادامه داد: دانشگاه ها باید در ورزش نیز رویکردی کاملاً علمی و تخصصی داشته باشند و از اساتید و کارشناسان اهل نظر نیز بهره گیرند.

وی بیان کرد: نهادینه کردن فرهنگ ورزش در دانشگاه ها و بهره گیری از رویکرد علمی و تخصصی در آن باعث شکوفایی می شود و ورزش حرفه ای و قهرمانی نیز از آن سود بالایی خواهد برد.

رئیس گروه تربیت بدنی دانشگاه بوعلی سینا برگزاری المپیادهای ورزشی دانشجویان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: المپیادهای ورزشی نمادی هستند برای تجلی ورزش دانشگاهی.

وی با بیان این که المپیادهای ورزشی از سطح ورزش دانشجویی و منطقه ای برمی‎خیزد، نقل کرد: لزوم توجه به آن امروز دوچندان احساس می شود.

عنبریان ورزش دانشگاهی را نیازمند پشتوانه قوی آگاهی داشت و افزود: در حال حاضر اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته که امیدواریم با همکاری مسئولان ذیربط و پیگیری سیستم‎های معلوم شده گام های مطلوبی در این زمینه برداشته شود.

سیفی: ورزش محیط دانشگاه را پرشور می کند

رئیس گروه تربیت بدنی دانشگاه علم و صنعت همدان با اشاره اهمیت ورزش دانشجویی بیان کرد: برای رسیدن به موفقیت در ورزش دانشجویی باید خود را با معیارهای جهانی مقایسه کنیم و چشم انداز آنها را الگو گذاریم تا روز جدید بهتر شویم.

حمید سیفی ادامه داد: ورزش و تندرست در حوزه تربیت بدنی دانشگاه ها باید بیشتر نکته توجه قرار گیرد.

وی از حضور دانشجویان پراستعداد در همه دانشگاه ها گزارش کرد و افزود: ما دانشجویان پراستعدادی داریم که قادر هستند با توجه بیشتر از سوی مسؤولان در رشته های گوناگون ورزشی حتی پشتوانه محکمی برای تیم های ملی باشند.

رئیس گروه تربیت بدنی دانشگاه علم و صنعت همدان برگزاری رقابت های ورزشی دانشگاهی را مهم آگاهی داشت و افزود: رقابت های ورزشی علاوه بر این که موجب توسعه فرهنگ ورزش و به خصوص ورزش عمومی در نگاه کن جوانان و مردمان کشور می شود موجب شور، شادمانی و تحرک برای آموزش علوم و فنون گوناگون در میان دانشگاهیان خواهد شد.

وی افزود: این ورزش است که قادر هست محیط دانشگاهی را پرشورتر و فعالیت دانشگاهی را کاراتر کند.

سیفی تصریح کرد: از رؤسای تمام دانشگاه ها تا یک کارمند جزء باید در امر ورزش دانشگاهی سهیم باشند؛ چراکه رعایت همین نکات کوچولو قادر هست در تندرست جامعه بسیار مفید باشد.

وی با بیان این که زندگی سالم با ورزش آمیخته شده است؛ نقل کرد: دانشجویان باید علاوه بر مسائل درسی به ورزش هم اهمیت دهند تا در آینده فرد مفیدی برای جامعه باشند.

ثقفی: تأثیر توسعه ورزش در تندرست اجتماعی دانشجویان

سرپرست تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اهمیتی داشتن مساله توجه به ورزش دانشگاه ها، بیان کرد: نهادینه کردن ورزش در دانشجویان امری لازم است که باید به آن اهتمام ورزید.

علی ثقفی ادامه داد: باید دانشجویان را ابتدا از مسیر ورزش های همگانی عبور داد و این بسیار اهمیتی می دارد و فعالیت در رشته های همگانی در دانشگاه های در حال ترویج است.

وی نقل کرد: بدون تردید توسعه ورزش همگانی در تندرست و ایجاد شادمانی اجتماعی تاثیر مستقیم دارد و باید در این امر تلاش‎ها را مضاعف کرد.

سرپرست تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی همدان از انجام کارهای عمومی برای ورزش همگانی در دانشگاه علوم پزشکی همدان گزارش کرد و افزود: هم اکنون ست های ورزشی در محوطه خوابگاه های دانشجویی نصب شده و زمین های والیبال را نیز برای استفاده دانشجویان راه‎اندازی کرده ایم.

خاکساری: دانشگاه آزاد پیشرو در ورزش دانشگاهی

رئیس تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با اشاره به این موضوع، بیان کرد: دانشگاه آزاد با برخورداری از امکانات بسیار مطلوب در عرصه ورزش قادر هست گامی کوچولو را برای توسعه ورزش همگانی بر دارد.

غلامرضا خاکساری ادامه داد: دانشگاه آزاد همدان همه ساله میزبان رویدادهای ورزشی گوناگون کشوری است تا فرهنگ ورزش کردن در نگاه کن دانشجویان نهادینه تر شود.

وی بیان کرد: ورزش به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه‎های اجرایی در تقویم سالیانه دانشگاه آزاد واحد همدان نکته تاکید است و در زمینه ترویج ورزش در دانشگاه اهمیت خاصی دارد.

رئیس تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان تصریح کرد: باید به سمتی برویم که سرانه ورزشی در دانشگاه ها افزایش یابد و میزان استقبال دانشجویان توسعه یابد.

وی افزود: ورزش دانشجویی پایگاه عظیمی برای ساختن ورزش حرفه ای و قهرمانی است و همین طور که دانشجو در دانشگاه علم کسب می کند، در کنار آن نیز باید ورزش اصولی را هم یاد بگیرد.

----------------------------------------------------

تهیه شده توسط : بيتا ر.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ننگرد ديگر به سرو اندر چمن ««« »»» هر که ديد آن سرو سيم اندام را«ورزش دانشجویی»، نویدی بر پویایی جامعه


TT / 109 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : بيتا ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نویدی
برچسب ها : جامعه , ورزش , پویایی

مطالب مرتبط