ورزش مرتب، روشی برای رویاروی با مبتلا شدن به دیابت نوع ۲

ورزش منظم، راهکاری برای مقابله با ابتلا به دیابت نوع ۲

عکس ورزش منظم، راهکاری برای مقابله با ابتلا به دیابت نوع 2
بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، پیاده روی سریع و یا دوچرخه سواری در طی مدت توصیه شده ۱۵۰ دقیقه در هفته خطر ابتلا به دیابت نوع دو را تا ۲۶ درصد کاهش می دهد.

در افرادی که هر روز یک ساعت ورزش ملایم تا شدید انجام می دهند ، خطر ابتلا به دیابت نوع دو تا ۴۰ درصد کاهش می یابد. این مطالعه همچنین نشان داد که اساسا هر مقدار فعالیت فیزیکی خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.
مطالعه محققان دانشگاه UCL و کمبریج که در مجله Diabetologia منتشر شد، جامع ترین مطالعه ای است که جدا از عوامل رفتاری مانند رژیم غذایی، به بررسی تاثیر ورزش بر خطر ابتلای فرد به دیابت نوع دو می پردازد.
وزارت بهداشت انگلیس ۱۵۰ دقیقه ورزش ملایم تا شدید را در هفته توصیه کرده است که شامل پیاده روی سریع، دوچرخه سواری ملایم و یا ورزش هایی مانند تنیس می شود.
با این حال، مطالعه جدید محققان با تحلیل داده های بیش از یک میلیون نفر نشان می دهد که گرچه هر میزان فعالیت ورزشی برای سلامتی مفید است اما فواید ورزش برای افرادی که بیش از این میزان توصیه شده به اجرای حرکات ورزشی می پردازند، بیشتر خواهد بود. 
نتایج این مطالعه نشانگر وجود پتانسیل قابل توجه فعالیت فیزیکی، در کند و یا معکوس کردن روند افزایش دیابت نوع دو در جهان است.
به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس دیلی، شیوع دیابت نوع دو در جهان به دلیل افزایش سطح چاقی به سرعت در حال گسترش است و برآورد می شود که تا سال ۲۰۳۵ موارد ابتلا به این بیماری به ۶۰۰ میلیون مورد برسد.

***پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست***

نگارنده: پريدخت ح.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز جام گل دگر بلبل چنان مست می لعل است
««« »»»
که زد بر چرخ فيروزه صفير تخت فيروزی

ورزش مرتب، روشی برای رویاروی با مبتلا شدن به دیابت نوع ۲

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *