ورود آرام شاخص کل بورس به کانال ۷۸ هزار واحدی/ میان داری معدنی ها در بازار سهام

ورود آرام شاخص کل بورس به کانال ۷۸ هزار واحدی/ میان داری معدنی ها در بازار سهام

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد اقبال خریداران به گروه معدنی‌ها همسو با افزایش تقاضا از سوی حقوقی‌های این گروه بود. بازاری که البته معاملات چندان پرحجمی را در کلیت بازار نظاره‌گر عدم.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده انتقادی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه 28 مهرماه 95 با افزایش 242 واحدی به رقم 78 هزار و 91 واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با افزایش 65 واحدی عدد 15 هزار و 290 واحد را آزمود. امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با افزایش 307 واحدی عدد 86 هزار و 966 واحد را آزمود.

شاخص بازار نخست نیز در حالی با افزایش 155 واحدی به رقم 54 هزار و 677 واحد دست کشف کرد که شاخص بازار دوم با 609 واحد افزایش عدد 170 هزار و 581 واحد را به اکران گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آی فکس) با کاهش 2 واحدی به رقم 824 واحد دست کشف کرد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با 39 واحد، پتروشیمی جم با 33 واحد و توسعه معادن و فلزات با 32 واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت را در براورد شاخص کل بورس به نام خود به تصویب رساندند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت پتروشیمی پردیس با 16 واحد، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری کشورمان با 9 واحد و سیمان فارس خوزستان با 7 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به کمتر از 213 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 13 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 72 هزار و 70 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی پتروشیمی اصفهان، حق تقدم تهیه کرد سهام صنایع کاشی و سرامیک سینا از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت های فنرسازی خاور، کشت و صنعت شهداب منحصر بفرد خراسان، ملی صنایع مس کشورمان، فولاد خوزستان، حق تقدم تهیه کرد سهام لیزینگ ماشین غدیر، حق تقدم تهیه کرد سهام کشاورزی و دامپروری مَگسال متوقف شدند.

امروز همچنین 15 میلیون ورقه اسناد خزانه اسلامی در نماد اخزا 101 با سررسید منتهی به سوم مهرماه 1396 به قیمت هر ورقه 100 هزار تومان پذیره نگاری شد.

همچنین شرکت سرمایه گذاری هزاره سوم امروز بلوک 13.3 درصدی غیرمدیریتی گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و جهانگردی کشورمان را به قیمت پایه هر سهم 335 تومان روانه میز به فروش رسان فرابورس کرد که بدون رقابت به ارزش کمتر از 21 میلیارد تومان معامله شد.

طی معاملات امروز سرمایه گذاری سپه 53 میلیون سهم به ارزش بیش از 8 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی رسانده شد، در سرمایه گذاری گروه توسعه ملی 37 میلیون سهم به ارزش کمتر از 7 میلیارد تومان کد به کد شد.

اندکی بیش از 18 میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان نیز به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار اصلی انتقال کشف کرد. 17.5 میلیون سهم توسعه معادن و فلزات به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان نیز به کدهای درون گروهی سهامدار اصلی سرازیر شد.

16 میلیون سهم گسترش صنایع انرژی آذراب اما به ارزش بیش از 3.5 میلیارد تومان از سوی سهامدار اصلی کد به کد شد.

همچنین کمتر از 16 میلیون سهم سرمایه گذاری غدیر به ارزش کمتر از 3 میلیارد تومان روی صفر تابلو کد به کد شد. فولاد هرمزگان جنوب اما امروز نظاره گر معاملات انتقالی 11 میلیون سهمی به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان بود. لیزینگ رایان سایپا نیز با معاملات انتقالی بیش از 10.5 میلیون سهمی به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان میان حقوقی های این سهم را به نظاره نشست و در نهایت 19 میلیون سهم معدنی و صنعتی گل گهر به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار اصلی کد به کد شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، امروز بازار سهام در حالی شاهد معاملات درون گروهی و کد به کد اغلب حقوقی ها با هدف اصلاح ساختار پوتفو مواجه بود که گروه معدنی ها به رهبری سنگ آهنی ها قادر بودند اقبال خریداران را به خود جلب کنند. گروهی که حمایت حقوقی ها را نیز در پی داشت.

بر اساس این گزارش، امروز بازار سهام بازاری متعادل و نه چندان پرحجم در کلیات معاملات بود که همچنان به دیدگاه نوسان گیری و مبتنی بر کوتاه مدت گریه نکن اصرار داشت.

بازاری که به چشم مییاید تک سهم های پتروشیمی ها و گروه معدنی ها و فلزات اساسی را با نیم نگاهی به بازارهای جهانی تحت نظر گذاشته است، هرچند که انتظار برای جبران افت های ماه های اخیر برای سهامداران در حال طولانی شدن است.

براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد*

گردآوری توسط: پوران ذ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی بيا که شد قدح لاله پر ز می ««« »»» طامات تا به چند و خرافات تا به کیورود آرام شاخص کل بورس به کانال ۷۸ هزار واحدی/ میان داری معدنی ها در بازار سهام


TT / 78 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : پوران ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کانال
برچسب ها : معدنی , آرام , بورس , سهام

مطالب مرتبط