وزرای جدید باید برای 5 سال آینده برنامه ریزی کنند/ تقدیر از دولت برای ترمیم کابینه

وزرای جدید باید برای 5 سال آینده برنامه ریزی کنند/ تقدیر از دولت برای ترمیم کابینه

رئیس فراکسیون امید با اشاره به این که تغییرات در دولت دیر پیش آمد، نقل کرد: هر وزیر تازه ای که می‌آید باید برای 5 سال آینده برنامه‌ریزی کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، محمدرضا عارف نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه (28 مهر) و در حاشیه نشست علنی مجلس در جمع خبرنگاران با تشکر از اقدام دولت در ترمیم کابینه نقل کرد: هرچند که این تغییرات کمی دیر پیش آمد اما امیدوارم که تاثیر مثبت در ایجاد محیط جدید داشته باشد و نتیجه آن تلاش بیشتر دولت برای پاسخگویی به مطالبات مردمان به مخصوص در نقش‌های اقتصادی و اشتغال کشور باشد.

وی با اشاره به این که مردمان مطالباتی در بخش‌های گوناگون داشتند نقل کرد: احساس عمومی این بود که با توجه به همسویی بیشتر میان دولت و مجلس، کابینه ترمیم شود که خوشبختانه این پیش آمد.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا تغییرات باید در همین نقاط اتفاق می‌افتاد، نقل کرد: بالاخره نظر دولت است و البته این تغییرات در راستای مطالبات فراکسیون امید هم هست و هنوز هم مطالباتی وجود دارد که امیدواریم در ادامه محقق شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تعامل عالی دولت و مجلس برای گزینه‌های جایگزین خطارنشان کرد: فراکسیون امید توصیه ای برای گزینه‌های جایگزین نباید بدهد اما مدد می‌کنیم که وزرای شایسته و برجسته و اهل فن برگزیده شوند.

عارف با تاکید براینکه هیچ کدام یک از وزرای جایگزین نباید برای چندین ماه آینده و تا آخر عمر این دولت برنامه‌ریزی کنند، تصریح کرد: هر وزیر تازه ای که می‌آید باید برای 5 سال آینده برنامه‌ریزی کند تا بتواند برنامه جامعی را برای دو دوره داشته باشد. 

وی در پاسخ به پرسشی درباره دیدار اعضای هیات‌رئیسه فراکسیون امید با رئسی‌جمهور بیان داشت: رسانه‌ای شدن بعضی مسائل هیچ ضرورتی ندارد. معمولا از این جلسات و قرارها فراوان داریم که گاهی به خاطر مسافرت به تاخیر می‌افتد. این پیش خواهد آمد اما تعامل ما با دولت باید بیش از این باشد که ان‌شاءالله پیش خواهد آمد.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره استیضاح علی‌اصغر فانی رئیس تعلیم و پرورش نقل کرد: جمع‌بندی ما در فراکسیون این بود که می‌شد با تعامل مسائل را حل کرد و جمعی از دوستان ما که استیضاح را امضا کرده بودند امضای خود را پس گرفته بودند اما استیضاح حق نمایندگان است و فعلا در دستور است و باید نگاه بکنیم چه اتفاقی می‌افتد.

وی درباره ضرورت تحول برای وزرای اقتصادی کابینه بیان داشت: نیاز به تحرک جدید در بخش اقتصادی هست هرچند دولت دستاوردهای خوبی در این بخش داشته است و آمارها و شاخص‌ها گویای این مطلب است اما باید این دستاوردها در زندگی روزمره مردمان حس شود و ما فکر می‌کنیم دولت باید تحرک بیشتری داشته باشد تا مردمان دستاوردهای اقتصادی را حس کنند به مخصوص در بخش اشتغال که دغدغه اغلب خانواده‌هاست و ان‌شاءالله بخش اقتصاد بتواند با برنامه‌ریزی جدی‌‌تر بتواند به اشتغال اولویت جدی‌تر بدهد. 

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی درباره این مطلب که حامیان دولت استعفای جناب آقای علی جنتی را عقب‌نشینی دولت در برابر مخالفان ارزیابی می‌‌کنند، نقل کرد: من این نگاه را ندارم و این جمع‌بندی دولت روی کابینه‌اش است و به طور طبیعی این اتفاق می‌فتد. ما امیدواریم هر ترمیمی در کابینه صورت می‌گیرد مثبت باشد و تحرک بیشتری را در بخش‌های ذیربط به انجام رساند.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آینده تصور نمی‌کنید که دیر برای ترمیم کابینه اقدام کرده خاطرنشان کرد: نظر شخصی من این است که چنانچه دولت دو سه ماه زودتر اقدام می‌کرد خوب تر بود ولی باز هم الان وقت خوبی است و من از آقای روحانی بابت این تغییرات تشکر می‌کنم.

****************************

مطلب از : ژاله ح.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غم دنيی دنی چند خوری باده بخور ««« »»» حيف باشد دل دانا که مشوش باشدوزرای جدید باید برای 5 سال آینده برنامه ریزی کنند/ تقدیر از دولت برای ترمیم کابینه


TT / 82 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : ژاله ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ریزی
برچسب ها : وزرای , کابینه , ترمیم , تقدیر , برنامه

مطالب مرتبط