وزرا به گونه‎ای عمل کنند که استیضاح نشوند/ معرفی داوطلب توسط احزاب برای انتخابات شورا/ یارانه مطبوعات قطع نشده است

وزرا به گونه‎ای عمل کنند که استیضاح نشوند/ معرفی داوطلب توسط احزاب برای انتخابات شورا/ یارانه مطبوعات قطع نشده است

قائم مقام وزیر کشور نقل کرد: استیضاح حق مجلس است و وزرا باید به گونه‎ای عمل کنند که استیضاح نشوند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زنجان، محمد حسین مقیمی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان بیان کرد: چنانچه دولتی مدیر کارآمدی را نبرگزد، زیان خواهد دید.

وی با اشاره به این که اصولا دولت‎ها به منظور دست‎کشف کنی به اهداف خود و انجام وظایف به خوب ترین نحو، باید مدیران لایق و کارآمد برگزند، تصریح کرد: دولت یازدهم نیز در طول سه سال، تلاش داشته مدیران کارآمد و توانمندی را مورد استفاده قرار دهد.

قائم مقام وزیر با تاکید بر این که، تلاش دولت بر این است که از مدیران همراه و کارآمد بهره گیرد، افزود: بیشتر تغییرات انجام شده هم در این راستا بوده است.

وی یادآور شد: البته همه تغییرات با هدف بهره گیری از مدیران کارآمد نبوده است و برخی از تغییرات به منظور نقش داشتن مدیران در جای دیگر بوده است.

*استاندار سابق زنجان جزو مدیران شاخص بود

مقیمی در زمینه تحول استاندار زنجان با تاکید بر این که استاندار سابق استان جزو مدیران شاخص بوده است، ادامه داد: با وجود این که جمشید انصاری اقدامات زیربنایی و زیرسازی خوبی در استان به انجام رسانده بود اما فعالیت کردن در استان خود، برای فرد بومی کمی سخت‎تر است.

وی همچنین با اشاره به این که کشور به جمشید انصاری، استاندار سابق استان زنجان نیاز داشت، افزود: استاندار فعلی هم ویژگی‎های خوبی داشته و با دولت همراه است، اما شناخت وی به خاطر غیر بومی بودن، از استان کمتر است.

قائم مقام وزیر کشور با بیان این که هر استانی ویژگی‎های خود را دارد و استان زنجان با برگزاری یک مهمانی همچون هشتم محرم، یک سال انسجام بین ملت برقرار است، اذعان کرد: برخی از استان‎ها این طوری نبوده و استانداران بر اساس شرایط، اوضاع و احوال منطقه انتخاب می‎شوند.

*استیضاح حق مجلس بود

وی با بیان این که مجلس شورای اسلامی با توجه به مخلوط آن بیشتر دوست دارد به دولت از دو بعد پشتیبانی و انتقاد سازنده یاری رساند، ادامه داد: استیضاح نیز حق مجلس است و وزرا باید به نحوی عمل کنند که مورد استیضاح واقع نشوند.

مقیمی در زمینه رای گیری با تاکید بر این که هر چه به رای گیری نزدیک می‎شویم تحول استانداران و فرمانداران به حداقل می‎رسد و کم خواهد بود، افزود: 25 روند در رای گیری انجام می‎شود که 23 روند آن الکترونیکی خواهد بود.

وی در زمینه راه‎اندازی خانه احزاب با بیان این که خانه احزاب در کشور فعال شده است، تصریح کرد: مدیریت آن با هر سه جناح حزبی کشور است.

قائم مقاوم وزیر کشور با بیان این که خانه احزاب در برخی از استان‎های کشور هم راه‎اندازی شده است، افزود: آمادگی ضروری برای راه‎اندازی این خانه در استان زنجان هم وجود دارد.

*وجود 250 تشکل سیاسی در کشور

وی با اشاره به وجود 250 تشکل سیاسی مجوز دار در کشور، ادامه داد: برخی از تشکل‎ها در حال گرفتن مجوز هستند و برخی نیز بدون مجوز فعالیت دارند.

مقیمی بر پشتیبانی معنوی و مادی دولت از احزاب تاکید کرد و بیان داشت: در مورد زمینه فعالیت احزاب کارهای زیادی در کشور انجام شده است.

وی افزود: در سال‎های گذشته چنانچه حزبی می‎درخواست در مکانی سخنرانی کند، اجازه نمی‎دادند و به هم می‎زدند، اما اکنون شرایط این طوری نیست و باید احزاب جدی‎تر وارد شوند.

*احزاب برای رای گیری شورا نفر شناسانند

قائم مقام وزیر کشور با بیان این که احزاب برای رای گیری شورا نفری را شناسانند، یادآور شد: جبهه‎ها تشکیل شوند و از احزاب هم فکر یک داوطلب مشترک شناسانند، تا در نهایت به چندین حزب قوی در کشور برسیم.

وی با بیان این که اعضای احزاب ما در حال حاضر خیلی قوی نیستند، نقل کرد: احزاب در حال حاضر همکاری زیادی با هم دارند، هنگام افراط و تفریط سراغ افراد سیاسی می‎روند که این امر مخارج‎هایی را به دنبال دارد.

مقیمی اذعان کرد: احزاب باید برای کاستن از مخارج‎ها در چارچوب قانون عمل کنند، چرا که با تمکین به قانون، مخارج حضور در حزب کاهش مییابد.

شایان ذکر است، در حالی که وقت نشست خبری قائم مقام وزیر کشور دو بار از سوی استانداری زنجان تحول کشف کرد، این نشست در نهایت با تاخیر 45 دقیقه‎ای آغاز شد.

مقیمی بیان داشت: سال گذشته 2 میلیون نفر زائر از کشور به عالیت اربعین به عراق رفته بودند.

وی با اشاره به این که حمل و نقل مناسب و تامین امنیت این زائران نیازمند برنامه‎ریزی است که ستاد اربعین در وزارت کشور در این راستا بوجود آمده است، تصریح کرد: امنیت این زائران در داخل کشور با ما و در آن سوی مرز با عراق است.

قائم مقام وزیر کشور همکاری با عراق را در سال گذشته بسیار خوب اعلام کرد.

وی در زمینه قطع یارانه مطبوعات هم با تاکید بر این که این یارانه قطع نشده و توجه کرد خواهد شد، افزود: افرادی که نسبت به قطع یارانه خود اعتراض دارند می‎توانند به فرمانداری های محل سکونت خود مراجعه کرده و معضل خود را از بین برند.

__________________

تهیه و تدوین: اميد ل.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مدام خرقه حافظ به باده در گرو است ««« »»» مگر ز خاک خرابات بود فطرت اووزرا به گونه‎ای عمل کنند که استیضاح نشوند/ معرفی داوطلب توسط احزاب برای انتخابات شورا/ یارانه مطبوعات قطع نشده است


TT / 128 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : اميد ل.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استیضاح
برچسب ها : وزرا , یارانه , داوطلب , نشوند , شورا , مطبوعات , گونه , احزاب

مطالب مرتبط