هر وزیری که انتخاب می شود برای ۵ سال آینده برنامه ریزی داشته باشد

هر وزیری که انتخاب می شود برای ۵ سال آینده برنامه ریزی داشته باشد

رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: هر وزیری که در دولت انتخاب می‌شود باید برای ۵ سال آینده برنامه‌ریزی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه 29 مهر) پارلمان با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره نظر خود در تغییر وزرای دولت یازدهم گفت: از دولت بابت این تغییرات تشکر می کنم اگرچه این اتفاق قدری دیر افتاد.

وی ادامه داد: امیدوارم پالسهای مثبتی در ایجاد فضای جدید داشته باشد و نتیجه اش تلاش بیشتر دولت در اجرایی کردن مطالبات مردم به خصوص در بخشهای اقتصادی و اجتماعی شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه این تغییرات وزرا چقدر به دولت برای کاهش نارضایتی ها مفید است، گفت: قطعا موثر است. مردم مطالباتی در بخشهای مختلف دارند.

عارف تصریح کرد: احساس عمده این است که به دلیل همسویی مجلس و دولت یازدهم دولت باید کابینه اش را تغییر دهد، خوشبختانه این اتفاق افتاد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به تعامل دولت و مجلس دهم چقدر فضا را برای معرفی وزرای جدید مناسب می داند، گفت: امیدوارم با تعاملی که دولت و مجلس دارند، فضای خیلی خوبی باشد.

رئیس فراکسیون امید مجلس در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا فراکسیون پیشنهادی برای وزرا ارائه می کند، گفت: ما پیشنهاد نمی دهیم بلکه با دولت تعامل داریم و انشاءالله کمک می کنیم وزرای شایسته اما برجسته و اهل فن انتخاب شوند.

عارف ادامه داد: هر وزیری نیز که انتخاب می شود باید برای 5 سال آینده برنامه ریزی داشته باشد و برنامه جامعی برای زمان باقیمانده در این دوره و دوره بعدی داشته باشد.

وی با اشاره به استیضاح فانی در جلسه روز سه شنبه هفته آینده پارلمان نیز گفت: جمع بندی در فراکسیون بر این بود که می توانستیم با تعامل مسائل را حل کنیم. دوستان ما که طرح استیضاح را امضا کرده بودند امضای خود را پس گرفتند.

رئیس فراکسیون امید افزود: استیضاح حق نمایندگان است و فعلا استیضاح آقای فانی در دستورکار است و باید منتظر ماند و دید روز استیضاح چه اتفاقی می افتد.

عارف درباره ضرورت وزرای اقتصادی کابینه دولت یازدهم نیز اظهار کرد: امروز نیاز به یک تحرک جدید در بخش اقتصادی است اگر چه دولت دستاوردهایی در این زمینه داشته اما باید این دستاوردها در زندگی روزمره مردم حس شود.

وی با بیان اینکه دولت باید تحرک بیشتری در بخش اقتصاد داشته باشد، ادامه داد: دولت باید به خصوص در بخش اشتغال تحرک بیشتری داشته باشد و برنامه ریزی جدی تری در این زمینه داشته باشد.

رئیس فراکسیون امید در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا استعفای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوعی عقب نشینی دولت در برابر مخالفان بوده است یا خیر، تصریح کرد: من این نگاه را ندارم. تغییر آقای جنتی جمع بندی دولت بر روی کابینه است.

عارف گفت: امیدوارم هر تغییری در کابینه مثبت باشد و تحرک بیشتری را در زیرمجموعه های آن بخش ایجاد کند.

****براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد****

نگارش از: گل آذين ی.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اشک غماز من ار سرخ برآمد چه عجب ««« »»» خجل از کرده خود پرده دری نيست که نيستهر وزیری که انتخاب می شود برای ۵ سال آینده برنامه ریزی داشته باشد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : گل آذين ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : ریزی , وزیری , برنامه

مطالب مرتبط