وزیر خارجه کشور یمن، کشور عربستان را به عکس العملی ویرانگر به مخاطره انداخت

وزیر خارجه یمن، عربستان را به واکنشی ویرانگر تهدید کرد

وزیر خارجه کشور یمن گفت که ادامه تجاوز و جنایات سعودی، جمهوری کشور یمن را به عکس العملی ویرانگر که بیشتر نواحی کشور عربستان را شامل خواهد شد، وا می‌دارد.

سرزه به نقل از تسنیم خبر می دهد به نقل از رأی الیوم، هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی در کشور یمن شامگاه پنجشنبه دو نامه خطاب به آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل همگام و زندگی کند بن رعد الحسین کمیسر مناسب حقوق بشر سازمان ملل همگام انتقال داد.

وی در این دو نامه، ادامه تجاوز کشور عربستان و جنایات این کشور علیه مردمان بیپناه کشور یمن را که واپسین مورد آن هجوم به مهمانی ختم در بخش ارحب در استان صنعا بود، محکوم کرد.

شرف از دبیرکل سازمان ملل و کمیسر مناسب حقوق بشر این سازمان درخواست که این طوری اقدامات جنایتکارانه کشور عربستان علیه غیرنظامیان بیپناه را محکوم و مسئولیت های جهانی و انسانی خود را در این زمینه به انجام رسانند.

وی همچنین از گوتیرش و زندگی کند بن رعد الحسین درخواست که برای تسریع در تشکیل یک کمیته پژوهش جهانی مستقل در رابطه با جنایاتی که ائتلاف متجاوز سعودی در کشور یمن مرتکب میشه و یا نوع سلاح های به کارگرفته شده از طرف این ائتلاف در کشور یمن سعی کنند.

شرف در این دو نامه در رابطه با خطرات اقدام کشور عربستان مبنی بر مخابره استان الحدیده و نوار ساحلی غربی کشور یمن به عنوان ناحیه ارتشی، به جامعه جهانی اخطار داد و گفت: این اقدام بیانگر این است که آنها خود را برای کشتارر غیرنظامیان و آواره کردن آن ها در این ناحیه تهیه میکنند.

وی در رابطه با روند کوششهای انجام شده برای توقف تجاوز به کشور یمن و انتها محاصره این کشور گفت: این تلاش ها بدون حرکت در دو روند موازی مذاکرات یمنی - یمنی و مذاکرات کشور یمن و عرربستان کامل نخواهد شد.

وزیر خارجه کشور یمن تصریح کرد که ادامه سریال تجاوز و خشونت و ایجاد مرکز برای گروه های تروریستی در کشور یمن، جمهوری کشور یمن را به عکس العملی ویرانگر که بیشتر نواحی کشور عربستان را شامل خواهد شد، واخواهد داشت.

وی در انتها این دو نامه خود تصریح کرد که چنین وضعی هیچ گاه ناحیه را به صلح و ثباتی که همه خواهان آن می باشند، منتقل نخواهد کرد.

رژیم سعودی در جدیدترین جنایت خود علیه مردمان بیپناه کشور یمن روز چهارشنبه به یک مهمانی سوگواری می کنی هجوم کرد.

براساس این گزارش، به دنبال هجوم جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به مهمانی سوگواری می کنی در روستای شراع واقع در بخش ارحب در شمال صنعا پایتخت کشور یمن، 6 زن به شهادت رسیده و 10 نفر دیگر هم جراحتی شدند.

کشور عربستان سعودی خلال ائتلاف با بعضی کشورهای عربی ناحیه از ششم ماه فروردین 94 حملات گسترده علیه کشور یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس دولت مستعفی و فراری کشور یمن را به توانایی بازگرداند که این حملات به جز ویرانی کشور یمن و کشتار هزاران انسان بی گناه ثمره ای برای رژیم سعودی نداشته است.

هم اکنون بیش از هفده میلیون نفر در کشور یمن هم اکنون به شدت برای تامین خوراکی ی خود با معضل روبرو می باشند و بیش از هفت میلیون تن از آنها به مددهای غذایی سه سوته احتیاج دارند.

_____________________

تهیه و تدوین: مرواريد ض.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سود و زيان و مايه چو خواهد شدن ز دست ««« »»» از بهر اين معامله غمگين مباش و شادوزیر خارجه کشور یمن، کشور عربستان را به عکس العملی ویرانگر به مخاطره انداخت


TT / 184 --- TP / 36%

گردآوری شده توسط : مرواريد ض.
تاریخ گردآوری : 2017-02-17
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : خارجه , واکنشی , یُمن , عربستان

مطالب مرتبط