به وسیله یک شرکت فناور انجام شد؛ تولید انکوباتورهای آزمایشگاهی سیار

توسط یک شرکت فناور صورت گرفت؛ تولید انکوباتورهای آزمایشگاهی سیار

سیناپرس: یک شرکت فناور ایران قادر بوده است نمونه سیار انکوباتورهای آزمایشگاهی را با توانایی نمونه‌گیری از تمامی نمونه‌های بیولوژیکی تولید و تجاری‌سازی کند.

 محمدحسین اسلامی، مدیرعامل این شرکت فناور با اشاره به توانمندی این شرکت در تولید آنکوباتورهای سیار نقل کرد: سیستم انکوباتور سیار یک مدل کوچولو شده و قابل حمل سیستم انکوباتور آزمایشگاه است که می‌تواند در آزمایشگاه‌های بیولوژی برای کشت و رشد دادن نمونه‌های زنده مانند سلول‌ها یا میکروب‌ها به کار رود.

وی اضافه کرد: این وسیله با مهار رطوبت، دما، میزان اکسیژن و دی اکسید کربن شرایطی عالی برای رشد ارگانیسم‌های زنده فراهم می‌کند و به عنوان یکی از ابزارهای اصلی در آزمایش‌های میکروبیولوژی، زیست‌شناسی سلولی و... به شمار می‌رود.

اسلامی با اشاره به توانمندی‌های این سیستم مشابه نمونه انکوباتور نصب شده در آزمایشگاه‌ها اضافه کرد: این سیستم با برخورداری از  توانایی انکوباسیون تمام نمونه‌های بیولوژیکی و سلول زنده، نقل و انتقال این نمونه‌ها  را در محیط انکوباسیون از محلی به محل دیگر امکان‌پذیر می‌کند. انکوباتور سیار مدل (MIP) جهت انتقال انواع نمونه‌های آزمایشگاهی بویژه نمونه اسپرم از محل نمونه‌گیری به آزمایشگاه دیزاین شده است.

این فعال فناور به حل بسیاری از چالش‌های نمونه‌گیری به شیوه پیشین با مدد سیستم انکوباتور سیار اشاره کرد و نقل کرد: با بهره گیری از این سیستم، در محیطی کاملا آرام و عاری از استرس از شخص نمونه‌دهنده  به روش طبیعی نمونه گرفته شده و به وسیله انکوباتور سیار به آزمایشگاه نکته نظر انتقال می‌یابد که نمونه‌های حساس مانند اسپرم از آسیب‌هاب وارده در اثر استرس مصون خواهند بود.

اسلامی در ادامه نقل کرد: این سیستم با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تکنولوژی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دیزاین و تولید شده است که حین دقت عمل بسیار بالا، با شارژ به وسیله برق شهری می‌تواند به مدت 3 ساعت کار کند.

این فعال فناور با اشاره به دیزاین دستگاه‌ها و ثبت دستگاه‌های آزمایشگاهی این حوزه تصریح کرد: بخشی از فعالیت‌های این شرکت به دیزاین مدارات الکترونیکی و PCB و برنامه‌نویسی صنعتی میکرو کنترلر، دیزاین سیستم‌های دیجیتال هدایت و مهار و رباتهای صنعتی و همچنین دیزاین خطوط تولید و اتوماسیون واحدهای تولیدی و صنعتی مربوط می‌شود.

__________________

تهیه و تدوین : ستاره ط.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ ز خوبرويان بختت جز اين قدر نيست ««« »»» گر نيستت رضايی حکم قضا بگردانبه وسیله یک شرکت فناور انجام شد؛ تولید انکوباتورهای آزمایشگاهی سیار


TT / 47 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : ستاره ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های علمی
برچسب ها : سیار , آزمایشگاهی , فناور , انکوباتورهای

مطالب مرتبط