وضعیت بیماری «نظربایف» جدی است

وضعیت بیماری «نظربایف» جدی است

خبرگزاری فارس: حالت بیماری «نظربایف» جدی است

کارشناس سیاسی قزاقستان بیماری «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور این کشور را جدی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه به نقل از «کانیوز»، «مختار آبلیازاف» رئیس سابق «بی تی ای» بانک قزاقستان با اشاره به گزارش دفتر ریاست جمهوری این کشور درباره بیماری «نورسلطان نظربایف» گفت: حالت تندرستی رئیس جمهور بدتر از آن است که خبر داده شده است.

آبلیازوف با اشاره به بیماری رئیس جمهور قزاقستان و لغو مسافرت های وی به «باکو» و «ایروان» گفت: لغو مسافرت های نظربایف به معنی جدی بودن بیماری وی است.

وی با اظهار اینکه دفتر ریاست جمهوری قزاقستان در 25 سال پس از استقلال این کشور هرگز چنین گزارش های را انتشار نداده اضافه کرد: بیماری نظربایف یک سرماخوردگی ساده نیست.

این سیاستمدار قزاق گفت: نظربایف گرفتار مریضیهای زیادی است از جمله در ماه آگوست وی به دلیل ذات الریه تحت معالجه پزشکان در کشور ترکیه واقع بود.

آبلیازاف در ادامه حالت تندرستی نظربایف را با حالت کریم اف مشابه آگاهی داشت و عنوان کرد: در آن جا همچنین گفتمانهای متداولی در رابطه با تندرستی رئیس جمهور یک امر عادی نیست.

وی اضافه کرد: وقتی که برای اولین بار در تاریخ ازبکستان پس از استقلال درباره بیماری و بستری شدن «اسلام کریم اف» گزارش شد، من خبر مرگ رئیس جمهور ازبکستان را تائید کردم، زیرا ماهیت رژیم های آسیای مرکزی چنین است که هرگز بیماری رهبر را اعلام نمی کنند.

آبلیازاف با اظهار اینکه نظربایف گرفتار بیماری جدی شده و اینشکلی اخبار برای تهیه کردن ملت است، اضافه کرد: شاید حالت تندرستی وی بهبود کشف کند اما این موضوع کاملا پیچیده است.

وی در ادامه با اشاره به واکنش مردمان در این زمینه گفت: مردمان مییاندیشند که اگه نظربایف کرسی ریاست جمهوری را ترک کند حالت تحول کشف خواهد کرد اما متاسفانه تمام نخبگان سیاسی قزاقستان غرق فساد هستند و برای امنیت سرمایه خود رژیم کنونی را حفظ خواهند کرد.

این مخالف سیاسی دولت قزاقستان، تغییرات در این کشور را تنها در صورتی امکان پذیر آگاهی داشت که مردمان عادی بر روی رئیس جمهور تازه که پس از نظربایف سر قدرت می آید فشار بیاورند و در صورت غیر حالت بدتر خواهد شد.

وی با اظهار اینکه ما نیرومند به حمایت از افرادی نیستیم که به دلیل به فروش رسان و کرایه زمین به خارجی ها تظاهرات برپا کردند،گفت: به این خاطر دولت مییاندیشد که مردمان توان حمایت از منافع خود را ندارند. به این خاطر نشاط کردن در این رابطه زود است.

*ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد*

گردآوری توسط: آبگينه ث.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند
««« »»»
واندر آن ظلمت شب آب حياتم دادند

وضعیت بیماری «نظربایف» جدی است

TT / 75 — TP / 18%

نظر دهید