وضعیت بیکاری در کشور بسیار بد است/ در کوتاه مدت کاری نکنیم، مردم تحمل نخواهند کرد

وضعیت بیکاری در کشور بسیار بد است/ در کوتاه مدت کاری نکنیم، مردم تحمل نخواهند کرد

خبرگزاری فارس: حالت بیکاری در کشور بسیار بد است/ در کوتاه‌مدت کاری نکنیم، مردمان تحمل نخواهند کرد

معاون اجرایی رئیس‌جمهور نقل کرد: حالت بیکاری در کشور بسیار بد است و باید برای رفع آن در کوتاه‌مدت چاره‌اندیشی شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، محمد شریعتمداری سه شنبه شب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در محل تالار جلسات استانداری به انجام رسانده شد، بیان کرد: بر اساس نظرسنجی صورت گرفته، درصد بالای بیکاری مشکل جدی در این استان است که باید برای آن چاره فکر کنی شود.

وی بیکاری را اصلیترین معضل خراسان رضوی در حالت فعلی برشمرد و خاطرنشان کرد: در این مسافرت با هرکسی که ملاقات کردیم، به موضوع بیکاری در خراسان رضوی اذعان کرد و لذا باید به صورت مخصوص به این موضوع دقت داریم.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: تولیت آستان قدس رضوی هم در دیداری که با ایشان داشتم، به این موضوع اشاره کرد و نقل کرد که در دوره کوتاه فعالیتم در این کلکسیون تاکنون هزار خواست اشتغال به بنده ارائه شده است.

شریعتمداری افزود: برای چاره فکر کنی و بر آن شوی جهت رفع معضل بیکاری در این استان در کوتاه مدت باید توصیه سیستم های اجرایی گرفته شده و موردبررسی قرار گیرد.

وی بابیان این که حالت بیکاری در کشور بسیار بد است، نقل کرد: باوجود اشتغال ایجاد شده در سال های اخیر به خاطر انباشت بیکاری در دولت های گذشته، چندان موثر نبوده است و چنانچه با نقشهای کوتاه مدت برای رفع معضل بیکاری اقدام نشود، قطعاً مردمان تحمل سرمایه گذاری های بلندمدت در نقشهای اشتغال زایی را نخواهند داشت.

معاون اجرایی رئیس جمهور در این نشست به گزارش شورای هماهنگی بانک های استان واکنش نمایان کرد و نقل کرد: طبق گزارشی که ارائه شد، رشد منابع بانکی استان در 6ماهه اول امسال، 14درصد بوده؛ در حالی که میزان رشد مصارف بانکی، 9.4درصد بوده است، تناسب نداشتن این میزان مصارف و منابع، نیازمند ارائه توضیح است.

شریعتمداری افزود: چنانچه میزان رشد مصارف بانک های استان در نیمه اول امسال بیش از میزان رشد منابع بانکی نبوده، حداقل باید میزان رشد این دو عدد یکسان باشد.

وی ادامه داد: بخشی از مصارف بانک ها مربوط به مطالبات بوده و به سرمایه در گردش اختصاص کشف کرده که علامت تغییر در حوزه ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی نیست.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: چنانچه می خواهیم گزارشی هدفمند در خصوص مسائل اقتصادی و آمارهای بانکی آماده کنیم، باید دقیق باشد تا قادر باش بر آن شوی درستی در مورد آن به انجام رساند.

وی در خصوص معضلات ساماندهی مشاغل خانگی هم نقل کرد: بخش زیادی از تسهیلاتی که در این حوزه توجه کرد شده به دلیل برداشت های نامناسب از حالت بازار بازگشت عالی ای نداشته اند.

شریعتمداری تصریح کرد: باید قادر باش سازوکار عالی ای برای بازار آن انتخاب کرد تا علاوه بر ایجاد اشتغال مشاغل ایجاد شده پایدار بوده و تنها برای مدت وقتی کوتاه نباشد.

این مسؤول در پایان بیان کرد: استان هایی مانند خراسان رضوی باید بتوانند برای حل معضلات خود از ظرفیت های موجود مانند بانک های خارجی و یا بازارهای سرمایه کشورهای دیگر مدد گیرند.

—با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد—

تهیه از : اردوان ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوش آن صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم
««« »»»
با کافران چه کارت گر بت نمی‌پرستی

وضعیت بیکاری در کشور بسیار بد است/ در کوتاه مدت کاری نکنیم، مردم تحمل نخواهند کرد

TT / 106 — TP / 21%

نظر دهید