وقتی ۸ هزار میلیارد تومان را 30 نفر می گیرند و پس نمی دهند فرقی نمی کند چه اسمی رویش بگذاری/مجلس با رأی به هر 3 وزیر بهانه را از دولت گرفت

وقتی ۸ هزار میلیارد تومان را 30 نفر می گیرند و پس نمی دهند فرقی نمی کند چه اسمی رویش بگذاری/مجلس با رأی به هر 3 وزیر بهانه را از دولت گرفت

عضو هیأت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت برنامه‌ای به مجلس ارسال نکرده است، گفت: نامگذاری فسادهای اقتصادی جناحی و حزبی صورت می‌گیرد.

احمد امیرآبادی نماینده مردمان قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از غرفه باشگاه خبری قدرتمند در نمایشگاه مطبوعات در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، بیان داشت: دولت برنامه ای به مجلس ارسال نکرده است و در واقع احکام مورد نیاز برای تدوین برنامه ششم توسعه را تقدیم پارلمان کرده است.

*در حال نگارش لایحه برنامه ششم توسعه در تلفیق هستیم

وی افزود: ما الان در حال برنامه نویسی در کمیسیون تلفیق هستیم. یعنی کاری که باید دولت به انجام میرساند را ما به انجام میرسانیم، به همین جهت رسیدگی به برنامه ششم در مجلس قدری هم طول کشیده است و ما نگرانیم زمان از آن مهلت قانونی مان بگذرد، ما باید مباحث پنج سال آینده کشور را در لایحه برنامه ششم بیاوریم و بودجه های سنواتی را بتوانیم بر اساس قانون برنامه ششم تدوین کنیم تا ان شاءالله کشور به مکانی برسد.

امیرآبادی با بیان اینکه به همین دلیل امروز کار کمیسیون تلفیق بسیار کار سنگینی است، تصریح کرد: برخی از نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق نیز سال اولی است که در پارلمان حضور دارند، در عین حال که تخصص و تجربه های ضروری را در رشته خودشان دارند، اما مباحث مربوط به برنامه نویسی در درون مجلس فنون ویژه خودش را دارد، روند بررسی برنامه ششم در کمیسیون تلفیق از پیشرفت خوبی برخوردار است.

*اوایل آذرماه لایحه برنامه ششم به صحن علنی مجلس می آید

وی با بیان اینکه امیدواریم طی دو هفته آینده یعنی اوایل آذرماه گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه برنامه ششم توسعه تقدیم صحن علنی شود، ادامه داد: با توجه به اینکه باید در ابتدا قانون برنامه ششم را ثبت بکنیم و سپس بودجه سال 96 را بررسی و مصوب کنیم و لذا تلاش خواهیم کرد هر چه با سرعت تر لایحه برنامه ششم در صحن علنی مطالعه شده و نهایی شود.

*فراکسیون ولایت از ابتدا با محوریت لاریجانی تشکیل شد

این عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه این گفت وگو به بیان نکاتی درباره فراکسیون های ولایت و مستقلان ولایی توجه کرد و بیان داشت: فراکسیون ولایت در ابتدای شروع به کار مجلس دهم با محوریت مرد لاریجانی بوجود آمد، ریاست فراکسیون بر عهده ایشان قرار داده شد و نام فراکسیون را هم مرد لاریجانی برگزیدند اما اعضای فراکسیون ولایت از دو طیف بودند، یکسری از نمایندگان کسانی بودند که بیشتر طرفداران دولت بودند و برخی از نمایندگان هم اصولگرایانی بودند که با پرچم اصولگرایی وارد پارلمان شده بودند.

*35 عضو شورای مرکزی فراکسیون های ولایت و مستقلان ولایی برگزیده میشوند

وی با بیان اینکه بر اساس نام نویسی انجام شده 130 نفر در فراکسیون اصولگرایان نام نویسی کردند که مرد حاجی بابایی موقتا اداره این فراکسیون را بر عهده دارد، تأکید کرد: پیش نویس اساسنامه تقریباً تهیه شده و به زودی تشکیل نشست خواهیم داد، شورای مرکزی هم برگزیده خواهند شد به این شکل که 17 نفر از فراکسیون اصولگرایان ولایت و 17 نفر از فراکسیون مستقلان ولایی یعنی 34 نفر و همچنین مرد لاریجانی هم عضو شورای مرکزی خواهد بود، در مجموع 35 نفر عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایت از دو فراکسیون خواهند بود.

*دولت با تحول 3 وزیر درپی بمب رای گیری ای در کشور بود

امیرآبادی همچنین با اشاره به رأی آوری هر سه وزیر توصیه ای در صحن علنی، تصریح کرد: برخی تصور می کنند رأی مجلس به هر سه وزیر در واقع رأی اصلاح طلبی بوده است در حالیکه اینطور نیست، این در واقع رأی به وزرا برای مسئولیت 6 ماهه حالا مقداری کمتر یا بیشتر بود، به علاوه اینکه مجلس با این رأی بهانه را از دولت گرفت چون دولت می خواست با تحول سه وزیر فرهنگی و اجتماعی، بمبی را در کشور برای انتخابات سال آینده منفجر کند اما من مییاندیشم با تحول این سه وزیر حتی یک ترقه هم منفجر نشد.

*مجلس با رأی به هر 3 وزیر بهانه را از دولت گرفت

این عضو هیأت رئیسه مجلس همچنین یادآور شد: تفسیر ما از سه وزیر رأی آورده در مجلس این است که نمایندگان می خواستند با این رأی بهانه را از دولت بگیرند، چون این دولت به آسانی تمام معضلات را گردن دیگران می اندازد و در این زمینه نمره بیست دارد.

*دولت به جای ارائه خدمات به کشور بیشتر درپی بهانه جویی است

وی با بیان اینکه دولت بجای این که یکسری خدماتی را به مردمان پیشنهاد کند، بیشتر دنبال بهانه جویی است, گفت: ما برای اینکه این دستاویزها گرفته شود به هر سه وزیر رأی دادیم، فراکسیون امید از ابتدا اعلام کرده بود که به هر سه وزیر رأی می دهد اما در کل محیط مجلس این طوری است که نمایندگان به دلیل اینکه می خواهند به دولت یاری رسانند تا امور کشور را راه بیندازد به وزرا رأی می دهند، یا حتی برخی از نمایندگان با خود وزرای توصیه ای ارتباطاتی می گیرند و به آنها رأی می دهند.

امیرآبادی افزود: فراکسیون ولایت در زمینه رأی دهی به وزرای توصیه ای از انسجام ضروری برخوردار عدم یعنی بنا نداشت انسجام ضروری را داشته باشد چون صبح روز رأی دهی هم که فراکسیون تشکیل نشست داد، جمع بندی نداشتیم که به کدام وزیر رأی دهیم و به کدام وزیر رأی ندهیم.

نماینده قم در مجلس خاطرنشان کرد: اگه در مجلس آن روز نه مخالفی و نه قبول می داری حرف نمیزدند، یکی از وزرا قطعا رأی نمی آوردند.

*«فساد» بزرگ و کوچولو و اصللاح طلبی و اصولگرایی ندارد

این عضو هیأت رئیسه مجلس در بخش پایانی مکالمه ی خود با فارس، با اشاره به فساد صندوق ذخیره فرهنگیان و معوقه خواندن این فساد توسط رئیس جمهور، توضیح داد: فساد بزرگ و کوچولو ندارد و باید با آن برخورد شود. فساد اصلاح طلب و اصولگرا نمی شناسد، ما باید با فساد مبارزه کنیم.

وی افزود: مرد قالیباف شخصا خودش درباره مسائل مطرح شده در رابطه با شهرداری تهران پای کار آمد و خواست که این موضوع پیگیری شود و خودش خواست کرد و ما در سازمان مردمان نهاد نگاه کرده بان شفافیت و عدالت این موضوع را چک کردیم، ما در این سازمان همگی اصولگرا هستیم و موضوعات پیش آمده در شهرداری تهران که مربوط به مرد قالیباف که خود او هم اصولگراست را مورد رسیدگی گذاشتیم.

امیرآبادی با بیان اینکه فساد، فساد است و ما تعارف نداریم، گفت: خود مرد قالیباف، همسر و فرزندانش و بستگان درجه یک وی، هیچ کدام هیچ استفاده ای نکردند و ما بعد از بررسی به این نتیجه رسیدیم. اگه اصلاح طلبان هم فساد کنند، وارد بررسی آن می شویم چرا که باید با فساد مبارزه شود.

وی ادامه داد: وقتی 30 نفر هشت هزار میلیارد تومان می گیرند و پس نمی دهند، فرقی نمی کند نام آن را چه چیزی قرار بدهیم، اسم اهمیتی نمی دارد بلکه فسادی که صورت گرفته اهمیتی می دارد و باید با آن مبارزه شود، امروز هشت هزار میلیارد تومان از صندوق ذخیره فرهنگیان که متعلق به بانک سرمایه بوده است، برده اند و نمی آورند.

*نامگذاری فسادهای اقتصادی جناحی و حزبی صورت می گیرد

امیرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: این بازی کردن با الفاظ است که مرد رئیس جمهور نقل بکنید نام آن اختلاس نیست بلکه نامش معوقه است، تفاوتی نمی کند نام آن را چه چیزی قرار بدهند، به چشم مییاید وقتی فسادی در جناح و حزب مقابل صورت می گیرد عده ای نام آن را اختلاس قرار میدهند اما وقتی که فسادی در جناح خودشان انجام می شود، مثلا می گویند «معوقه»؛ مردمان متوجه می شوند که ما در حال بازی کردن با الفاظ هستیم، ما برای حفظ و قوام نظام، با فساد در هر مرتبه و هر جاای و هر جایگاهی باید مبارزه کنیم.

--- نظرات شما مايه دلگرمى ماست ---

نگارش توسط : روشنك و.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به جرعه تو سرم مست گشت نوشت باد ««« »»» خود از کدام خم است اين که در سبو داریوقتی ۸ هزار میلیارد تومان را 30 نفر می گیرند و پس نمی دهند فرقی نمی کند چه اسمی رویش بگذاری/مجلس با رأی به هر 3 وزیر بهانه را از دولت گرفت


TT / 133 --- TP / 10%گردآوری شده توسط : روشنك و.
تاریخ گردآوری : 2016-11-07
در دسته بندی : فرقی
برچسب ها : اسمی , بهانه , مجلس , رویش , بگذاری
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :