ولایتی: مجامع بین المللی علیه مداخله کشورهای توسعه طلب تصمیمات جدی بگیرند

ولایتی: مجامع بین المللی علیه مداخله کشورهای توسعه طلب تصمیمات جدی بگیرند

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجامع بین‌المللی باید تصمیمات جدی علیه مداخله کشورهای توسعه‌طلب در کشورهای منطقه بگیرند.

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت در دیدار فرناندو ژوزه مارونی دی ابرثو معاون آفریقا و خاورمیانه وزارت خارجه برزیل که صبح امروز (چهارشنبه 28مهر) در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفت، اظهار کرد: دو کشور ایران و برزیل همکاری های ارزشمندی دارند. حجم روابط تجاری دو کشور در بین کشورهای آمریکای لاتین در بالاترین سطح است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان اینکه هر دو ما معتقدیم که باید هر چه زودتر صلح به منطقه بیاید، خاطرنشان کرد: با توجه با جنگ و مبارزه ای که علیه تروریستها صورت می گیرد، مقاومت شش ساله دولت و ملت سوریه قابل تقدیر است.

ولایتی در ادامه تصریح کرد: راهی جز راه های صلح آمیز برای سوریه وجود ندارد. همچنین حمایت از تلاش دولت و ملت عراق در آزادی موصل و تلاش دولت سوریه در آزادی حلب اهمیت دارد و ایران و برزیل به عنوان کشورهای مهم از جهان و عضو مجموعه بریکس دارای ظرفیتهای بالای اقتصادی، علمی و فرهنگی هستند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه رابطه ما با برزیل رابطه ای سازنده و به نفع هر دو کشور است، اظهار کرد: مواضع مشترکی ایران و برزیل در صحنه بین المللی دارند که بسیار مهم و نزدیک به هم است.

وی در ادامه درباره نتیجه اجلاس لوزان نیز گفت: اصل اینکه طرفهای ذیربط با یکدیگر بنشینند، چه آنهایی که به دولت و ملت سوریه کمک می کنند و چه آنهایی که حامی تروریست ها هستند و گفت وگو می کنند، مهم است.

ولایتی خاطرنشان کرد: در سایه این گفت وگوهای صریح، حق روشن می شود و حقانیت دولت و ملت سوریه در دفاعی که از کشور خود کرده و مبارزه ای که علیه ترویست ها می کنند، بارز شود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، عراق و مصر همواره در مقابل حامیان تروریست ها که در آن کنفرانس بودند از دولت و ملت سوریه دفاع کرده اند و تا این مقدار مفید بوده است، افزود: این کنفرانس به نتیجه ملموسی نرسید و ان شاءالله که مجامع بین المللی باید تصمیمات جدی علیه مداخله کشورهای توسعه طلب در کشورهای منطقه بگیرند و باید اقدامات بین المللی علیه این کشورهای حامی تروریست اتخاذ شود.

تبادل نظر در رابطه با تحولات منطقه ما در رابطه با سوریه، عراق و منطقه غرب آسیا و تلاش هایی که دولت و ملت سوریه علیه تروریست ها می کنند و پیروزی هایی که اخیراً به دست آورده اند از محورهای دیگر گفت وگو بود.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد-

تهیه کننده: رها ج.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سررشته جان به جام بگذار ««« »»» کاين رشته از او نظام داردولایتی: مجامع بین المللی علیه مداخله کشورهای توسعه طلب تصمیمات جدی بگیرند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : رها ج.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : تصمیمات , ولایتی , المللی , مداخله , مجامع

مطالب مرتبط