ولایت فقیه، تنها معیار اعتدال و میانه­ روی است

ولایت فقیه، تنها معیار اعتدال و میانه­ روی است

تولیت آستان قدس رضوی، ولایت فقیه تنها معیار اعتدال و میانه ­روی را در جامعه اسلامی آگاهی داشت.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، عضو شورای مناسب حوزه علمیه خراسان در ادامه جلسات تحلیل سوره احزاب که در شبستان گرم مسجد جامع گوهرشاد حرم منزه رضوی به انجام رسانده شد، نقل کرد: در آیات این سوره شرایط حزب های معاند با دین و شرایط داخلی شهر مدینه توصیف شده است. در این جنگ کافران، مشرکان و منافقان علیه حکومت نوپای اسلامی متحد شدند و از طرفی در داخل شهر مدینه، منافقان، شایعه پراکنان و افراد ضعیف الایمان، به دنبال ضربه زدن به اسلام بودند.

وی، یکی از علل پیروزی مسلمانان بر مشرکان را اطلاعت از رهبری پیامبر(ص) شناسایی و تصریح کرد: یکی از عوامل پیروزی مسلمانان در محاصره ارتشی و اقتصادی تبعیت از پیامبر(ص) بود. در جنگ احزاب نیز بیشتر مسلمانان چشم به پیامبر عظیم الشان اسلام دوخته بودند و زمانی که مسلمانان از پیامبر(ص) تبعیت کامل داشتند مشرکان، منافقان و یهودی­های قادر نبودند کاری از قبل ببرند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اظهار این مطلب که در اسلام بعد از توحید به هیچ امری به اندازه معرفت به امام شناسی تاکید نشده است، خاطرنشان کرد: از آن سبب معرفت به ائمه معصومین(علیهم السلام) و امام شناسی نکته تاکید است که راه گم نشود. چراکه در طی طریق حق، شیاطین گوناگونی در کمین هستند و انسان چنانچه بخواهد در این مسیر دچار چرخش و انحراف نشود، تنها راهش معرفت و شناخت نسبت به ائمه اطهار (علیهم السلام) است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، سعادت و عذاب را نتیجه اعمال آدمی برشمرد و ابراز کرد: خداوند متعال به موجب هدایت تکوینی و تشریعی، درهای رحمت خود را بر تمامی انسان ها باز کرده است، اما این انسان ها هستند که با ستم، گناه و فسق، مانع رحمت الهی می شوند و خود را به سمت آتش قهر الهی می کشانند.

تولیت آستان قدس رضوی، ولایت فقیه تنها معیار اعتدال و میانه ­روی را در جامعه اسلامی آگاهی داشت و تصریح کرد: همه باید مسیر حرکتی خود را براساس ولایت فقیه تنظیم کنند.

انتهای پیام

————————————-

تهیه شده توسط : رامتين م.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای قصر دل افروز که منزلگه انسی
««« »»»
يا رب مکناد آفت ايام خرابت

ولایت فقیه، تنها معیار اعتدال و میانه­ روی است

TT / 32 — TP / 9%

نظر دهید