ویتامین هایی که از سفیدرنگ شدن موها پیش گیری می کنند

ویتامین هایی که از سفید شدن موها جلوگیری می کنند

با زیاد شدن سن به مرور زمان رنگ موهای اشخاص خاکستری میشه. امکان می دارد سفیدرنگ شدن موها برای بعضی از اشخاص زودتر از سایر اشخاص اتفاق بیفتد. در این مطلب قصد داریم شما را با ویتامین هایی آشنا نماییم که به خاطر داشتن فواید آنتی اکسیدانی از سفیدرنگ شدن موها پیش گیری می کنند.
با زیاد شدن سن به مرور زمان رنگ موهای اشخاص خاکستری میشه. امکان می دارد سفیدرنگ شدن موها برای بعضی از اشخاص زودتر از سایر اشخاص اتفاق بیفتد. در این مطلب قصد داریم شما را با ویتامین هایی آشنا نماییم که به خاطر داشتن فواید آنتی اکسیدانی از سفیدرنگ شدن موها پیش گیری می کنند.

بر پایه گزارش وزارت کشاورزی امریکا، ویتامین های C و E با فواید آنتی اکسیدانی قادر هستند به افت علائم مرتبط با ازدیاد سن از جمله خاکستری شدن موها یاری رسانند.

طبق پیشنهاد وزارت کشاورزی امریکا، خوب تر است عوض مصرف مکمل ها از منابع کامل موادغذایی برای تامین ویتامین های مورد احتیاج اندام بهره گیرید، زیرا دوز بیش از اندازه ویتامین C و ویتامین E قادر هست باعث تقویت زیان رادیکال های آزاد شود. همچنین ویتامین های دیگری هم برای توقف بهبود خاکستری شدن مو وجود دارد.

ویتامین B۶
ویتامین B۶ امکان می دارد در کمک به بازگرداندن رنگ طبیعی و ارگانیک به موهای خاکستری ناشی از فقدان ویتامین یا مریضی نقش داشته باشد. بر پایه اداره مکمل های رژیمی انستیتوی ملی سلامت در امریکا، ویتامین B۶ همچنین با پشتیبانی از ارگان های سازنده ی سلول های سفیدرنگ خون به حفظ سلامت دستگاه مطمئنی اندام یاری میرساند. از منابع خوب این ویتامین می توان به غلات غنی شده، سیب زمینی، موز، نخود، مرغ، خوراکی ی دریایی و دانه گل آفتابگردان اشاره داشت.

ویتامین B۹
بر پایه انستیتوی ملی سلامت در امریکا، دریافت ناکافی ویتامین B۹ سرشناس به اسیدفولیک قادر هست منتهی به خاکستری شدن همیشگی مو شود. اسیدفولیک به اندام برای متابولیزه کردن، استفاده و ساخت پروتئین های جدید یاری میرساند ، همچنین در بهبود عملکرد سلولی و قابلیت رشد بافت ها موثر است. منابع غذایی این ویتامین شامل لوبیا، حبوبات، مرکبات، سبوس برنج و سایر موادغذایی غلات کامل است. همچنین بر پایه انستیتوی ملی سلامت در امریکا، میزان مازاد این ویتامین از طریق ادرار دفع خواهد شد.

ویتامین B۱۲
فقدان ویتامین B۱۲ قادر هست منتهی به خاکستری شدن زودرس مو شود. این نوع فقدان امکان می دارد در گیاهخواران یا در شیرخوارانی با مادران دچار به فقدان ویتامین B۱۲ روی دهد. همچنین بعضی اشخاص به خاطر معضلات پزشکی از جمله جراحی یا مریضی کولون و شکم، مریضی تیروئید یا کم خونی قابلیت دریافت و جذب کافی ویتامین B۱۲ از منابع غذایی را ندارند. امتحان خون قادر هست فقدان این ویتامین را تایید کند، به طوریکه از بین بردن این فقدان قادر هست باعث توقف بهبود خاکستری شدن مو شود.

--- نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود ---

نگارش توسط : پاكناز ف.

تازه های مد و ستاره ها در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بوی جان از لب خندان قدح می‌شنوم ««« »»» بشنو ای خواجه اگر زان که مشامی داریویتامین هایی که از سفیدرنگ شدن موها پیش گیری می کنند


TT / 145 --- TP / 32%گردآوری شده توسط : پاكناز ف.
تاریخ گردآوری : 2017-03-19
در دسته بندی : موها
برچسب ها : ویتامین , سفید
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :