پانزدهمین محفل اتفاق ترانه برگزار می شود

پانزدهمین محفل اتفاق ترانه برگزار می شود

پانزدهمین محفل شعر و موزیک «اتفاق ترانه» شنبه نخست آبان‌ماه برگزار می‌شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، پانزدهمین محفل شعر و موزیک «اتفاق ترانه» روز شنبه نخست آبان ماه ساعت 17 در تماشاخانه مهر حوزه هنری با سخنرانی عبدالحمید ضیایی، ابراهیم اسماعیلی و معرفی کتاب توسط مژده لواسانی به انجام رسانده میشود.

در تازه ترین برنامه «اتفاق ترانه» ابراهیم اسماعیلی اراضی شاعر و ترانه سرا طبق روال هفته های پیشین این جلسات به بحث اطراف «تفاوت های شعر و ترانه» توجه میکند. اسماعیلی در جلسات «اتفاق ترانه» بصورت تخصصی به قالب ترانه توجه کرده و در هر نشست با ذکر علل ماندگاری یک اثر کامیاب در عرصه موزیک و فراخوان از ترانه سرایان مطرح کشور، توجه مخاطبان بسیاری را به این قسمت از برنامه جلب کرده است.

از دیگر بخش های این برنامه سخنرانی دکتر عبدالحمید ضیایی شاعر، نگارنده و پژوهشگر در باب «فلسفه زیباشناسی شعر» و اظهار اندیشه بزرگان این عرصه است که از قسمت های مهم برنامه حساب میشود و با استقبال خوب مخاطبان مواجه می شود.

به نقل کرده خیلی از شاعران و ترانه سرایان شرکت کننده در این برنامه؛ در کمتر نشست شعری قادر هستند مواجهه این چنینی با مقوله شعرو ترانه را آزمایند و از این حیث برنامه «اتفاق ترانه» در میان جلسات ادبی به معنای قرار می داری یک «اتفاق ادبی» مهم حساب میشود.

در ادامه بخش پایانی برنامه اتفاق ترانه هم اختصاص دارد به معرفی کتاب برای حاضرین نشست که در هر برنامه یکی از هنرمندان مطرح کشور به معرفی آخرین مطالعات خودش به مخاطبان توجه خواهد کرد و در این برنامه زن «مژده لواسانی» از مجریان سازمان صدا و سیما مهمان پانزدهمین محفل اتفاق ترانه خواهد بود.

مژده لواسانی متولد 1368 درتهران، اجراکننده و گوینده رادیو و تلویزیون و فارغ التحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی است.

او در سن 4 سالگی با برنامه «سلام کوچک»ی رادیو سراسری گویندگی را آزمود. لواسانی با سابقه ای طولانی در رادیو و فعالیت در این عرصه، برای اولین بار با برنامه «نیمرخ» به تلویزیون آمد و مدت ها بعد با برنامه «به خانه برمی گردیم» به عنوان جوان ترین اجراکننده برنامه های خانوادگی به مخاطبان شناسانده شد. وی در سنین خردسالی و نوجوانی تجربه هنرپیشگی در سریال های «پلاک 14» (به کارگردانی مهران مدیری) و «خبرنگار» (به کارگردانی محمد حسن زاده) را دارد و در عرصه اکران هم نویسندگی و کارگردانی چند تئاتر مذهبی نظیر «ظهور خورشید»، «خورشید در پس ابر» و «آفتاب هشتم» را بر عهده داشته است.

گفتنی ست محفل شعر و ترانه «اتفاق ترانه» شنبه های نخست هر ماه ساعت 17 در تالار مهر حوزه هنری به انجام رسانده میشود که اجرای آن به عهده علیرضا نو شاعر و آواز خوان معاصر است.

پانزدهمین محفل شعر و موزیک «اتفاق ترانه» به همت مرکز موزیک و مرکز محافل و فستیوالهای حوزه هنری، شنبه سوم مهرماه ساعت 17 در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ به انجام رسانده میشود. ورود برای عموم علاقه مندان آزاد است.

*براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

گردآوری توسط: زامياد ر.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای همه شکل تو مطبوع و همه جای تو خوش ««« »»» دلم از عشوه شيرين شکرخای تو خوشپانزدهمین محفل اتفاق ترانه برگزار می شود


TT / 77 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : زامياد ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : محفل
برچسب ها : برگزار , اتفاق

مطالب مرتبط