بحث پایان نامه فروشی در شورای عالی انقلاب فرهنگی/ مخبردزفولی: یک جریان سازمان یافته با پشتیبانی خارجی است

بحث پایان نامه فروشی در شورای عالی انقلاب فرهنگی/ مخبردزفولی: یک جریان سازمان یافته با پشتیبانی خارجی است

تعلیم - نشست 786 شورای مناسب انقلاب فرهنگی عصر امروز به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به انجام رسانده شد.

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبر دهی شورای مناسب انقلاب فرهنگی؛ دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای مناسب انقلاب فرهنگی، در مورد دستور و مصوبات این نشست نقل کرد: ما یک بحثی را در ابتدای نشست داشتیم در خصوص زیانی که این روزها بیشتر مطرح است و البته مدتی است که این آسیب در مورد دانشگاه ها و مراکز علمی ما ایجاد شده و آن آسیب یک جریانی است که تحت عنوان "فروش پایان نامه و نگاشتن مقالات مثلا آی اس آی" برای کسانی که دنبال تدوین و نگاشتن پایان نامه هایشان هستند؛ یا دنبال این هستند که بتوانند مراحل بعدی علمی شان را بگذرانند؛ برایشان مقاله آی اس آی بنگارند؛ ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: با حضور ریاست محترم قوه قضائیه بحث جدی شد و البته چندین نشست قبل در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، گروهی را مسئول کردیم که از حالت این مسائل به خصوص در اماکنی مانند خیابان انقلاب اسلامی و مقابل دانشگاه تهران و یا سایر مراکز استان ها و در رابطه با کلکسیون های دانشگاهی، گزارشی تهیه و ارائه کنند.

دبیر شورای مناسب انقلاب فرهنگی ادامه داد: این موضوع زیبنده جریان علمی کشور نیست و حتما باید با آن مقابله شود.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور نقل کرد: ایران به لحاظ علمی و تکنولوژی پیشرفت های بسیار خوبی به مخصوص در 15 سال اخیر داشته و هم اکنون ایران جزء کشورهای مطرح دنیا، در زمینه علم و تکنولوژی است.

وی اضافه کرد: ایران به تنهایی بیش از 1.5 درصد از تولید علم دنیا را به خود اختصاص داده و این که یک جریان ناپاک کننده ای در کنار این حرکت بزرگ علمی، بخواهد آسیب بزند، بسیار نامطلوب و نادرست است.

مخبر دزفولی ادامه داد: برداشت این است که این جریانِ سازمان کشف کرده و دیزاین شده با پشتیبانی خارجی ها و عناصر مساله دار و برخی اوقات هم به وسیله عناصر غافل، نادان و ناآگاهی به راه افتاده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نقل کرد: در هر صورت مقرر شد با همکاری وزارت محترم کشور، قوه قضائیه که با توجه به تاکید ریاست محترم قوه قضائیه که این کارها جعل و جرم است برخورد ضروری را داشته باشند و هم به لحاظ حقوقی و قضائی و هم به لحاظ مسائل دانشگاهی باید با این تخلفات برخورد جدی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: امیدوار هستیم با این تصویب و تصمیم که شورای مناسب انقلاب فرهنگی گرفت، شاهد برچیده شدن این طوری حرکت های ناشایست در محیط علمی کشور باشیم.

تلاش برای مخدوش کردن پیشرفت های علمی ایران

دبیر شورای مناسب انقلاب فرهنگی ادامه داد: ما اطلاعاتی داریم که جریان هایی در سطوح خارجی و بعضی از دنباله روهای داخلی آن ها، در پی این هستند که پیشرفت علمی ایران را مخدوش کنند و به آن صدمه بزنند و یا آن را ناپاک بکنند.

دکتر مخبر دزفولی نقل کرد: حتما با این جریان به شدت برخورد می شود و ان شاءالله وزارت محترم کشور بر اساس مسئولیتی که یافت با همکاری قوه قضائیه برنامه ریزی های ضروری و برخوردهای متناسب را به انجام برساند و از سوی دیگر هم ما کارهای دیگری برای پالایش جریان علمی کشور را در شورای مناسب انقلاب فرهنگی دنبال خواهیم کرد.

بررسی حالت معماری ساخت و سازها

وی در تشریح دستور بعدی نشست شورای مناسب انقلاب فرهنگی اضافه کرد: دستور بعدی نشست شورای مناسب انقلاب فرهنگی بررسی حالت معماری و ساخت و ساز ابنیه در کشور به لحاظ فرهنگی بود.

دبیر شورای مناسب انقلاب فرهنگی ادامه داد: شما آگاهی میدارید که ایران در بر می داری یک تمدن چندین هزار ساله است و به خصوص در زمان اسلامی و در ادوار مختلف نمادهای معماری که معرف و مروج هویت ادوار تمدنی ایران بوده اند، را داشته ایم.

عضو پیوسته آکادمی علوم ایران نقل کرد: در همه کشورهای در بر می داری چنین پیشینه ای غنی اولا این میراث را صیانت می کنند و ثانیا در معماری تازه و معاصر از این سنت و جریان تاریخی حمایت و آن را تقویت می کنند.

وی اضافه کرد: متاسفانه با یک اختلال معماری به لحاظ فرهنگی مواجه هستیم و این اختلال چه در محیط شهری و چه در محیط غیر شهری دیده میشود.

دبیر شورای مناسب انقلاب فرهنگی ادامه داد: این حالت قابل مقایسه با دوره های گذشته تاریخی ما نیست.

دکتر مخبر دزفولی در تشریح عملکرد شورای مناسب انقلاب فرهنگی در این زمینه نقل کرد: بر این اساس از مدت ها قبل شورای مناسب انقلاب فرهنگی بنا داشت که این موضوع را دنبال کند که به خاطر تراکم موضوعات مختلفی که در دستور بود، کامیاب نشده بود.

وی اضافه کرد: در نشست اخیر گزارش کارگروهی که در زمینه حالت معماری کشور و مسائل مربوط با شهرسازی مامور شده بودند، مطرح شد و در نشست آینده با فراخوان از وزیر راه و شهرسازی و شهردار تهران و سایر مسئولان موضوع ابتدا به لحاظ حالت موجود و ارزیابی آن، برای آن که شورای مناسب انقلاب فرهنگی در این زمینه به یک عکس و تصویر روشن برسد، چک خواهد شد.

دکتر مخبر دزفولی در پایان نقل کرد: بر اساس این چشم انداز، سیاست هایی که قبل نویس آن آماده شده در صحن شورا مطرح می شود و امیدواریم از طریق این سیاست ها به چارچوب ها و ضوابطی برسیم که بتوانیم این حالت نابسامان - که نمای شهرها و آپارتمانهای شهرهایمان را شلخته کرده، به نظم وانسجام و هویت اسلامی و ایرانی منتقل بکنیم.

۴۷۴۷

-------------------------------------

مطلب از : شهزاد خ.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل از جواهر مهرت چو صيقلی دارد ««« »»» بود ز زنگ حوادث هر آينه مصقولبحث پایان نامه فروشی در شورای عالی انقلاب فرهنگی/ مخبردزفولی: یک جریان سازمان یافته با پشتیبانی خارجی است


TT / 163 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : شهزاد خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : جریان
برچسب ها : شورای , فرهنگی , سازمان , پشتیبانی

مطالب مرتبط