پایگاه های آموزش های مهارتی در مناطق روستایی اردبیل ایجاد می شود

پایگاه های آموزش های مهارتی در مناطق روستایی اردبیل ایجاد می شود

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان اردبیل گفت: در راستای گسترش عدالت اجتماعی در مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان پایگاه‌های آموزش‌های مهارتی در مناطق روستایی اردبیل ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمد پورقلی بعد از ظهر امروز در دیدار با فرماندار شهرستان سرعین با ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های آموزشی این اداره کل و مخاطبان هدف اظهار داشت: پروژه ارتقای مهارت های فنی و حرفه ای و کسب و کار بازار محور در راستای برنامه ملی اقتصاد مقاومتی با جدیت در اردبیل دنبال می شود.

وی از مهم ترین برنامه های اداره کل را توانمندسازی اقشار مختلف جامعه به ویژه دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی و روستائیان و عشایر برشمرد و افزود: در راستای گسترش عدالت اجتماعی در مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان، کاهش پدیده حاشیه نشینی شهرها و کاهش فقر و محرومیت در جوامع هدف ایجاد پایگاه های آموزشی در مناطق روستایی را در دستور کار داریم.

پورقلی در زمینه احداث کارگاه آموزشی گلخانه ای خورشیدی و گوهرتراشی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سرعین بیان کرد: انتظار می رود تا فرماندار سرعین بودجه لازم در اختیار این مرکز قرار دهد تا کارگاه های آموزشی لازم به کارآموزان جویای کار در سطح شهرستان فعال شود.

فرماندار شهرستان سرعین نیز در این دیدار با ابراز امیدواری نسبت به گسترش همکاریها گفت: آموزش های فنی و حرفه ای نشان داده است در رسیدن به اشتغال نقش بسیار تأثیرگذاری داشته و کارآموزان مراکز پس از گذراندن دوره های آموزشی خود توانمند شده و آماده ورود به بازار کار هستند و باید همگان به این نتیجه برسند که آموزش های فنی و حرفه ای حلقه مفقوده رسیدن به اشتغال محسوب می شود.

عاطف ناصری تصریح کرد: باید رشته هایی که مورد نیاز شهرستان است نیازسنجی شود تا با آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای به جوانان این شهرستان، زمینه های ایجاد اشتغال برای آنها در همین منطقه فراهم شود و به طور مستقیم وارد بازار کار شوند.

وی کیفیت بخشی به آموزشها و توجه ویژه به رشته ها را از مهمترین برنامه های مراکز فنی و حرفه ای دانست و اظهار کرد: در زمینه تامین بخشی از هزینه احداث کارگاه های گلخانه ای خورشیدی و گوهرتراشی در شهرستان پیگیریهای لازم انجام می شود.

****براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد****

نگارش از: دلاور ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می ده که نوعروس چمن حد حسن يافت ««« »»» کار اين زمان ز صنعت دلاله می‌رود



پایگاه های آموزش های مهارتی در مناطق روستایی اردبیل ایجاد می شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : دلاور ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : روستایی , مناطق , پایگاه

مطالب مرتبط