پدافند غیرعامل به مطالبه عمومی تبدیل شود

پدافند غیرعامل به مطالبه عمومی تبدیل شود

فرماندار بویراحمد نقل کرد: با توجه به این که پدافند غیرعامل با جان مردمان در رابطه بوده لذا این مهم باید در استان و شهرستان به مطالبه عمومی مبدل شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از یاسوج، سید محمدکاظم نظری صبح امروز در نشست پدافند غیر عامل بر ضرورت فرهنگ سازی اصول پدافند غیر عامل تاکید کرد و نقل کرد: با توجه به این که پدافند غیرعامل با جان مردمان در رابطه بوده لذا این مهم باید در استان و شهرستان به مطالبه عمومی مبدل شود.

فرماندار بویراحمد با تاکید بر این که باید آگاه سازی ضروری در خصوص پدافند غیرعامل در سطح استان و شهرستان بویراحمد صورت گیرد، نقل کرد: قطعا با فرهنگ سازی ضروری می شود پدافند غیرعامل را در جامعه نهادینه کرد.

وی تاکید کرد: نهادهای فرهنگ ساز از جمله تعلیم و پرورش، وزارت علوم و دانشگاه های کشور و کلکسیون رسانه ها نقش اهمیتی می داری در نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل در کشور دارند.

نظری در ادامه تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد از حیث اجرای پدافند غیرعامل از استان های بوده که تاکنون خوب عمل کرده است.

این مسؤول با اظهار این که پدافند غیرعامل تشریفاتی نیست، نقل کرد: پدافند غیر عامل عملیاتی بدون بهره گیری از ابزار ارتشی است که با هدف مقاوم سازی در حوزه های گوناگون از آن بهره گیری می شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش پدافند غیرعامل در تمامی عرصه ها تاکید کرد: در صورت بروز حوادث غیرطبیعی مرگ و فوت شو ناشی از حوادث افزایش کشف خواهد کرد.

نظری با اظهار این که پدافند غیرعامل به مطالبه عمومی مبدل نشده است، نقل کرد: متاسفانه با وجود ناظر فنی در سطح کهگیلویه و بویراحمد بسیاری از ساختمان ها مطمئنی ضروری را ندارند.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: این که 90 درصد بالابر های آپارتمانهای استان معضل دارند باید پیگیر شود که نهادهای نظارتی چه کاری در این خصوص به انجام رساندند.

این مسؤول تاکید کرد: سیستم های متولی از جمله شهرداری، استاندارد، نظام مهندسی و ادارات خدمات رسان دستورالعمل پدافند غیرعامل را مدنظر گذارند تا جان مردمان حفظ شود.

**ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد**

نگارنده: شبنم ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مه جلوه می‌نمايد بر سبز خنگ گردون ««« »»» تا او به سر درآيد بر رخش پا بگردانپدافند غیرعامل به مطالبه عمومی تبدیل شود


TT / 81 --- TP / 24%

گردآوری شده توسط : شبنم ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تبدیل
برچسب ها : پدافند , غیرعامل

مطالب مرتبط