سرم مو پدیده ای که نمی گذارد موها هیچوقت بریزند

سرم مو پدیده ای که نمیگذارد موها هرگز بریزند

همه چیز در مورد سرم مو

یک روز بد برای موها، برای زنها حکم کابوس دارد! در حیات امروزی، همه ی انسان ها در هر کاری تعجیل دارند و همیشه وقت کم می آورند. البته سرعت بالای حیات مدرن، پیامدش را هم بر روی پوست و موی شما نمایان خواهد کرد.سرم مو، همانگونه که از اسمش پیداست، تولیدی میکاپ و آرایشی برای موست که به پیشرفت موهای درهم و برهم، وز شده و غیر قابل مهار یاری میرساند. هر کس که چنین مویی را آزموده باشد، بطور یقین سرم مو مثل یک کاور محافظ عمل می کند، که بین موهای شما و شروط خشن محیطی را پنهان میکند. مثل کت بارانی که بر تن میکنید تا خودتان را از باران حفاظت کنید، سرم مو هم وقتی که بر روی موهای شما بهره گرفته شود، کار پوششی را خواهد کرد که از موهای شما درمقابل مضرات اشعه های خورشید و عوارض بد آن حفاظت می کند.

معمولاً در طی زمان اولویت ها عوض نمیشوند. هر اولویتی هم به اولویت دیگر وابسته است و نوعی عکس العمل زنجیره ای بین آنها وجود دارد. اگه اولویت خوشگلی شما موها باشند، قطعاً ریختن آنها نخستین کابوس ترسناک تان است.

اثر سرم مو در سلامت موها

بسیاری ذکر میکنند ریختن مو روندی ست که قابل جلو گیری نمی باشد و معمولاً اشخاص با آغاز ریختن موها دوره ای دشوار و دلهره زا را پشت سر میگذارند. البته دلهره خود یکی از عوامل ریختن موست! نگاه میکنید به چه صورت این انگشتر ها به هم رابطه مییابند؟ پس بهتر است سررشته ی این انگشتر ها را یابیم و روش مواظبتی مان را از نقطه ی آغاز پایه ریزی کنیم.

خشکی و ضعیف شدن موها یکی از نخستین دلیلهای افت شمار موهای سر است و سرم مو یاری میرساند تا لطافت موها حفظ شود. البته این محصول خواص زیادی دارد که بعضی از انواع مختلف آن بسیار بهتر و مطمئن تر هم عمل می کنند. در این راهنما شما را با این محصول خوشگلی بخش و پدیده ی هزاره ی جدید برای سلامت موها آشنا میسازیم:

سرم مو کدام است؟

سرم مو تولیدی میکاپ و آرایشی-بهداشتی ست که تکلیف مهم آن لطافت بخشیدن و نرم کردن فولیکول های موهای سر است. اگرچه زیاد ترین کاربرد آن برای موهای مجعد و فر است؛ اما حتی برای استفاده موهای لخت و نرم طبیعی هم سودمند است و آنها را صاف تر و لطیف تر می کند.

سرم مو برای فولیکول های خشک و لطمه خورده نوعی راه درمانی است. بطور یقین وقتی فولیکول های مو نرم باشند، امکان بهتر آرایش کردن آنها فراهم می شود و بهتر می توان موها را پیراست. موهای مجعد به سرم مو احتیاج دارند تا از کرک و وز شدن در شروط شرجی و رطوبت هوا مطمئن بمانند.

همچنین سرم مو سطح پوششی روی تارهای مو بوجود مییاورد تا وقتی بر اثر اتو کشیدن یا بهره گیری از سشوار رطوبت و چربی موها افت پیدا میکند، آنها همچنان سر حال بمانند و خشکانده نشوند؛ هرچند بعضی از مردمان از سرم مو تنها برای درخشش موها بهره میگیرند. سرم های مو به اشکال اسپری، ژل و مایع وجود می دارند.

روش کار سرم مو به چه صورت است؟

وقتی از سرم مو بهره میگیرید، بطور یقین لایه ای ظریف اما محافظ روی تارهای مو بوجود مییاورید تا رطوبت نابود شده آنها بر اثر تابش نور خورشید یا بهره گیری از لوازم فرم دهنده مو را که از خصوصیت گرم کردن سود میبرند، به آنها بازگردانید.

ابداع سرم مو در اصل برای وضعیت دادن و نرم کردن موهای مجعد و فر بود که به سادگی می شکستند. بعد هم از آن برای جوانسازی موهای لطمه خورده زنها بر اثر رنگ کردن بهره گرفته شد.

سرم مو، تغذیه کننده مو هم هست که با منتقل کردن ریزمغذی ها به آنها سبب استقامت موها می شود و اجازه نمی دهد تارهای مو به سادگی بشکنند. همچنین نوعی وضعیت دهنده هم هست که موها را سلامت، لطیف و درخشان نگه می دارد.

به چه صورت از سرم مو بهره گیریم؟

در مرحله ی اول باید موها را شامپو کنید. بعد از آن چندین قطره از سرم مو را کف دست بریزید و کمی کف دست ها را به هم بمالید. حالا باید این محصول را لابه لای موها بمالید تا موها کاملاً به آن آغشته شوند؛ صحیح مثل وقتی که به موها ژل می زنید.

البته قادر هستید از انواع مختلف اسپری آن بهره گیرید که قطعاً بهره گیری از آنها آسانتر است. نباید یک دنیا از آن را به موها زد و در حدی که موها کمی مرطوب شوند کافی است؛ اما اگه موهای مجعد یا فر دارید، به مقدار بیشتری از سرم احتیاج خواهید داشت. به همین نسبت افرادی با موهای صاف و لخت به مقدار کمتری از آن احتیاج مییابند.

از یاد نبرید که محصول را کاملاً از آغاز تا پایان تارهای مو و به واژه ای روی کل موها بمالید؛ اما هیچوقت آن را روی پوست سر نزنید، بویژه اگه پوست سر شما روغنی است. پس از آغشته کردن موها، دو انتخاب جلو روی شماست:یا اجازه دهید سرم به شکل طبیعی روی موها خشکانده شود یا قادر هستید از باد گرم سشوار کمک بگیرید.

به چه صورت یک سرم موی مناسب بر گزینیم؟

سرم های مو حاوی حفاظت کننده ی اشعه UV در ارجحیت می باشند؛ زیرا این محصولات از موها درمقابل آسیب اشعه های مضر خورشید حفاظت می کنند. ضروری نمی باشد پندارید سرم مو محصول فانتزی و پربهاای است.

این محصولات بویژه انواع مختلف ارگانیکشان قیمت عالی ای دارند؛ اما خوب ترین راه خرید آنها از داروخانه ها، مراکز معتبر عرضه محصولات میکاپ و آرایشی و بهداشتی و صد البته تولیدکننده های حقیقی این قبیل محصولات است.

سرم مو برای موهای ویژه ای ساخته نمیشود و این محصول مناسب حال همه انواع مختلف مو است. به این دلیل که سرم مو وضعیت چسبناکی و روغنی شدن به موها نمی دهد و برعکس ظاهری شاداب و براق به آنها می بخشد، بهره گیری از آن برای هر جنس و سنی مناسب و دلپذیر است.

- در مواد تشکیل دهنده شان هیچ ماده شیمیایی وجود ندارد پس به موها آسیب نمی زنند. چون این محصول کمی روغنی است نباید آن را به ریشه موها زد. فقط اندازه ی کمتر از یک کف دست برای یک موی بلند کافی است.

- پوششی که روی موهای تان بوجود مییاورد سبب می شود آن را درمقابل عواملی که سبب آسیب مو می شوند مثل ناپاکی، نورخورشید و... حفظ کند.

- سرم های مو محصولات میکاپ و آرایشی فاقد الکل می باشند بنابراین برای از بین بردن وز مو بسیار مناسب اند.

- نباید سرم ها را نزدیک به ریشه موهای تان بزنید. درواقع نباید به کف سرتان بخورد، برعکس شامپوها که باید حتی مدتی در حمام روی سر بمانند. اگه سرم ها به کف سر بخورند سبب می شوند موهای تان چسبیده به هم و روغنی به چشم بیایند.

- باید سرم را روی موهای مرطوب بزنید. بعضی ذکر میکنند می توان روی موهای خشک هم از سرم بهره گرفت درحالی که این کار اشتباه است و اثر این محصول روی موهای مرطوب بیشتر است؛ خودتان آزمایش کنید.

- نباید از سرم ها برای موهای نازک بهره گیرید. تار موی بعضی اشخاص نازک و بعضی ضخیم تر است اما این محصول برای موهایی با تارهای نازک مناسب نمی باشد، چراکه موها را روغنی تر و باریکتر نمایان میکند.

- باید از سرم ها برای درخشش و براقی بهره گیرید. به تمام راهکارهایی که سبب می شوند به موها آسیب برسد اندیشید؛ هایلایت، لولایت، صاف کردن و فر کردن. یک سرم خوب حتی این موها را هم براق تر و درخشان تر نمایان میکند. درواقع با سرم اگه موهای تان بلوند است، بلوندتر، قرمز است سرخ تر و رنگ کرده است رنگ خودش را بهتر نمایان میکند.

- اگه زیاد موهای تان را سشوار می کنید باید از سرم ها بهره گیرید حتی اگه تاکنون با موهای تان هیچ کاری نکرده اید. باید بدانید گرمایی که این لوازم به موهای تان می رساند هم بسیار آسیب رسان است.

اسرار موهایی که هـرگز نمی ریزند!

معمولاً در طی زمان اولویت ها عوض نمیشوند. هر اولویتی هم به اولویت دیگر وابسته است و نوعی عکس العمل زنجیره ای بین آنها وجود دارد. اگه اولویت خوشگلی شما موها باشند، قطعاً ریختن آنها نخستین کابوس ترسناک تان است. بسیاری ذکر میکنند ریختن مو روندی ست که قابل جلو گیری نمی باشد و معمولاً اشخاص با آغاز ریختن موها دوره ای دشوار و دلهره زا را پشت سر میگذارند.

البته دلهره خود یکی از عوامل ریختن موست! نگاه میکنید به چه صورت این انگشتر ها به هم رابطه مییابند؟ پس بهتر است سررشته ی این انگشتر ها را یابیم و روش مواظبتی مان را از نقطه ی آغاز پایه ریزی کنیم. خشکی و ضعیف شدن موها یکی از نخستین دلیلهای افت شمار موهای سر است و سرم مو یاری میرساند تا لطافت موها حفظ شود.

سرم مو پدیده ای که نمی گذارد موها هیچوقت بریزند

*ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

گردآوری توسط: پويا ط.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می ده که سر به گوش من آورد چنگ و گفت ««« »»» خوش بگذران و بشنو از اين پير منحنیسرم مو پدیده ای که نمی گذارد موها هیچوقت بریزند


TT / 371 --- TP / 25%گردآوری شده توسط : پويا ط.
تاریخ گردآوری : 2017-02-22
در دسته بندی : سلامت پوست و مو
برچسب ها : موها , هرگز , نمیگذارد , بریزند
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :