پذیرش شکایت خسروی از سوی آمریکا فضاحت سیستم قضایی آنها را نشان می دهد/ این فرد تابعیت اولش ایرانی است

پذیرش شکایت خسروی از سوی آمریکا فضاحت سیستم قضایی آنها را نشان می دهد/ این فرد تابعیت اولش ایرانی است

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه نقل کرد: این که سیستم قضایی ایالات متحد شکایت نصرت الله خسروی را بپذیرد یکی دیگر از فضاحت‌های این کشور است.

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، محمد جواد لاریجانی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص این که چرا یکی از اتباع ایرانی که در جریان مبادله با جیسون رضاییان و 4 تبعه دیگر ایرانی آمریکایی از زندان آمریکا آزاد شده در یکی از دادگاه های این کشور اقدام به شکایت برعلیه ایران و خواست غرامت 40 میلیون دلاری کرده است نقل کرد: این هم یکی دیگر از فضاحت های سیستم قضایی آمریکا است که میلیاردها تومان از ثروت ایران را گرفته است.

وی افزود: متاسفانه اینها دزدهای سر گردنه ای هستند و تشکیلات قضایی آمریکا بسیار نا امید کننده تاکنون رفتار کرده است.

لاریجانی تصریح کرد: تابعیت نخست نصرت الله خسروی کشور ایران است و این فرد نباید در آمریکا شکایتش نکته پذیرش قرار گیرد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه نقل کرد: تاثیر گذار بودن این شکایت و این که ایران محکوم شود یا خیر بستگی به میل سیاسی آمریکا دارد چرا که هیچ علت محکمه پسندی ندارد.

وی همچنین با تاکید بر این که ایران به هیچ وجه بیانیه پارلمان اروپا را موافق نبوده و آن را نخواهد پذیرفت، بیان داشت: بیانیه پارلمان اروپا اگرچه در بر می داری قدرت اجرایی نیست ولی بیانگر مقاصد این اتحادیه در تعاملات خود با ایران است. در این بیانیه در تمام حوزه ها تعاملات این اتحادیه با ایران را تعریف کرده، ما اشکالات زیادی می نگاه کنیم چرا که حتی در حوزه تجاری نیز به ایران به عنوان محل به فروش رسان کالاهای اروپایی دیده شده است.

لاریجانی افزود: حتی در مسئله اتمی نیز در این بیانیه به صورت بی ادبانه عنوان شده است که ایران باید حواسش جمع باشد چرا که در صورت کمترین تخلف تمام تحریم ها باز می گردد و این بی ادبی در حالی است که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده و به صورت یکجا آنها را اجرایی کرده است و ای کاش که تعهداتمان را به صورت یکجا به انجام نمیرساندیم.

وی تصریح کرد: در موضوع حقوق بشر هم همینطور است و آنها صلاحیت ندارند بگویند که ما باید خودمان را اصلاح کنیم در حالی که آنها مملو از خشونت و نقض حقوق بشرند.

دبیر ستاد حقوق بشر با نقد شدید از توصیه غربی ها برای تاسیس دفتری در تهران بزرگ نقل کرد: این دفتر چنانچه برای پیگیری موضوعات تجاری باشد معضلی نیست ولی آنها عنوان کردند که درپی تاسیس این دفتر می خواهند با پاسداران حقوق بشر و NGO های درون ایران رابطه نزدیک بگیرند تا از روند اجرای حقوق بشر در ایران اطمینان حاصل کنند لذا باید آگاهی بدارند که سیستم قضا قطعا اجازه نمی دهد تا چنین لانه فسادی در ایران تاسیس شود.

وی در بحث حقوق بشر و مذاکرات حقوق بشر نیز با تاکید بر لزوم رعایت احترام متقابل در این مذاکرات نقل کرد: ما از این جهت در موضوع حقوق بشر با آنها مذاکره می کنیم تا نمایان کنیم به جز حرف های آنها حرف های بسیار خوب دیگری در بحث حقوق بشر وجود دارد.

*****************************************

گردآوری از: شهناز ع.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مرغ زيرک نزند در چمنش پرده سرای ««« »»» هر بهاری که به دنباله خزانی داردپذیرش شکایت خسروی از سوی آمریکا فضاحت سیستم قضایی آنها را نشان می دهد/ این فرد تابعیت اولش ایرانی است


TT / 65 --- TP / 13%گردآوری شده توسط : شهناز ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-26
در دسته بندی : تابعیت
برچسب ها : قضایی , خسروی , اولش , فضاحت
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :