با پرحرفی بچه ها چه کار کنیم؟ (3 عکس)

با پرحرفی کودکان چه کنیم؟

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

اگه کودک پرحرفی دارید این مطلب را بخوانید.بیشتر والدین از اینکه خردسالشان حرف زدن را بیاموزد و بسیار ذوق و شوق برای او نمایان میکنند تا کودک لغتی بر زبان بیاورد و بسیار تلاش میکنند تا عبارات بیشتری به بچه خود یاد بگیرند اما زمانیکه کودک به سنی رسید

 

که قادر هست به آسانی سخن نقل بکنید از زیاد حرف زدن او کلافه می شوند و می گویند چه مقدار می خانمی؟ باید به این نکته توجه داشت که کودکان کنترلی روی حرف زدن خود ندارند یعنی مغز آنها قدرتمندی آن را ندارد تا در سکوت با خودشان صحبت بکنند و کودک کنجکاو است و با پرسش سؤال کردن جهان خود را می شناسند.

 

قادر هستید این انرژی کودک را جهت دهی کنید بطور مثال از او بخواهید تا قصه ای برایتان تعریف کند و شما صدایش را ضبط نمائید.روان معرفی کن کودک تاکید می‌کنند پرورش توان حرف زدن در سنین پایین، بر مهارت‌های رفتاری یا قدرتمندی گفتاری و شنیداری و تقویت حس کنجکاوی کودک تاثیر می‌گذارد.

 

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس با پرحرفی کودکان چه کنیم؟

 

بر این اساس خوب تر است که والدین هنگام حرف زدن کودک، دست بزنند یا به طریق دیگری نشاط خود را نسبت به قدرتمندی که در او در حال شکل‌گیری است، نمایان کنند. به اظهار دیگر هر چه مقدار خردسالی زودتر به حرف بیفتد در پرورش استعداد‌های شناختی و ارتباطی‌اش سریع‌تر رشد خواهد کرد.بزازان با اشاره به اینکه وقتی خردسالتان را به حرف زدن تشویق می‌کنید،

 

او را به بهره گیری از استعداد طبیعی شنیدن نیز ترغیب می‌کنید، می‌افزاید: یکی از نشانه‌های ارزیابی کودکان باهوش، قدرتمندی آنها در تکلم است، چراکه دیر حرف زدن کودکان یعنی حرف زدن آنها بعد از سه تا 3.5 سالگی، رشد مهارت‌های رابطه ای و شناختی کودک را با تاخیر مواجه می‌کند.

 

به نقل کرده وی، روان‌شناسان کنجکاوی را نیز یکی از اصلی‌ترین علل پرحرفی بچه‌ها تلقی می‌کنند؛ حس کنجکاوی کودکانه‌ای که از سوی والدین گاه نکته بی‌توجهی قرار می‌گیرد.به من دقت دار!شاید تاکنون بارها دقت داشته باشید وقتی که مادران با تلفن به مدت طولانی صحبت می‌کنند

 

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس با پرحرفی کودکان چه کنیم؟

 

یا در جمعی سرگرم صحبت هستند و از خردسالشان غافل می‌شوند، کودک با حرف زدن طولانی یا پرسش‌های مکرر سعی می‌کند که توجه مادر را به خود جلب کند. روان‌شناسان ریشه این نوع واکنش‌های رفتاری کودک را جلب توجه والدین می‌دانند.

 

بزازان با تاکید بر این ‌که گاهی به وحشت افت کودکان نیز به زیاد حرف زدن آنها منجر می‌شود، می‌افزاید: این اتفاق بویژه در سنین پایین و برای کودکانی که شب‌ها از تنها استراحت کردن در اتاق خود می‌ترسند، اتفاق می‌افتد. چنین کودکانی از والدینشان می‌خواهند که کنار آنها بمانند تا با آنها حرف زنند.

 

حسادت نیز بخصوص بعد از متولد شدن بچه تازه در خانواده، برای کودکان بالای سه سال، می‌تواند عاملی برای زیاد حرف زدن و جلب توجه والدین به حساب آید.این روان‌شناس تاکید می‌کند: در بسیاری موارد، زیاد حرف زدن حتی در بزرگسالان نیز وسیله‌ای برای پوشش مضطرب احوالی روحی یا نگرانی‌های درونی است.

**براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد**

نگارش: شهباز ق.

روانشناسی و خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گوشه چشم رضايی به منت باز نشد ««« »»» اين چنين عزت صاحب نظران می‌داریبا پرحرفی بچه ها چه کار کنیم؟ (3 عکس)


TT / 112 --- TP / 23%

گردآوری شده توسط : شهباز ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کودکان
برچسب ها : پرحرفی

مطالب مرتبط