پرده سینماهای آمریکا و کانادا میزبان یک اثر عاشورایی/ تجربه متفاوت مخاطب آمریکایی با «ناسور»

پرده سینماهای آمریکا و کانادا میزبان یک اثر عاشورایی/ تجربه متفاوت مخاطب آمریکایی با «ناسور»

انیمیشن سینمایی «ناسور» که یک اثر عاشورایی است تا دو هفته دیگر در کشور کانادا و ایالات متحده به نمایش در خواهد آمد.

به گزارش خبرنگار سینما و تئاتر خبرگزاری فارس،نمایش انیمیشن سینمایی «ناسور» که روایت گر واقعه عاشورا است روز شنبه 24 مهر در عراق آغاز شده است. این انیمیشن به کارگردانی کیانوش دالوند و تهیه کنندگی مشترک محمدحسین قاسمی و داریوش دالوند است که قبل از این در فستیوال «غدیر» عراق جایزه خوب ترین انیمیشن را از آنِ خود کرده بود.

برپایه این خبر انیمیشن سینمایی «ناسور» در کشور کانادا و ایالات متحده روی پرده سینماها می رود. در واقع تعدادی از تالارهای سینما در این دو کشور، میزبان یک اثر عاشورایی خواهند شد. به همین منظور تا 2 هفته دیگر ایالات متحده و کشور کانادا مقصد بعدی انیمیشن «ناسور» با موضوعی در رابطه با سید الشهدا هستند. کشورهایی که خارج از منطقه خاورمیانه نبض سینمای دنیا را در دست دارند برای اولین بار مخاطبان شان تجربه ای متفاوت از خوراک هالیوودی همیشگی شان خواهند داشت.

«ناسور» روایت زندگی عبیدالله بن حر جعفی یکی از کوفیانی است که از امام حسین (ع) فرا خوانده است تا به کوفه بیایند و وقتی که می شنود سپاه امام به کوفه نزدیک شده است، از این شهر بیرون میرود تا با ایشان روبه رو نشود، اما از بد حادثه به صورت کاملا ناگهانی با ایشان روبه رو شده و ناچار می شود تا دست رد به سینه امام بزند. از سوی دیگر نیز واقعه کربلا بخش اعظمی از قصه «ناسور» را در برمی گیرد.

*با تشکر از حسن انتخاب شما*

گردآوری توسط: كيميا ع.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هزار نقد به بازار کانات آرند ««« »»» يکی به سکه صاحب عيار ما نرسدپرده سینماهای آمریکا و کانادا میزبان یک اثر عاشورایی/ تجربه متفاوت مخاطب آمریکایی با «ناسور»


TT / 38 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : كيميا ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : میزبان
برچسب ها : مخاطب , سینماهای , کانادا , ناسور

مطالب مرتبط