پرستار جزو لاینفک تیم درمانی است/ اهمیت نقش پرستاری

پرستار جزو لاینفک تیم درمانی است/ اهمیت نقش پرستاری

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور در دیدار با آیت‌الله جوادی آملی تشریح کرد: پرستاران به خاطر تجارب و نگاه تیزبینانه‌ای که دارند، به نوعی کارشناس پزشکی هستند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، روز پیش دست اندرکاران سازمان نظام پرستاری کشور و اعضای شورای مناسب نظام پرستاری به همراه پرستاران قاری قرآن کریم به دیدار آیت الله جوادی آملی رفتند.

در این دیدار، علی محمد رسومی رئیس کل سازمان نظام پرستاری نقل کرد: پرستاری از شغل های شریفی است که توام با تحصیلات آکادمیک در سطوح جلو گیری پیش از بیمارستان، خلال بستری در بیمارستان و ادامه درمان بعد از ترخیص از بیمارستان در بهبود وضع سلامت جامعه نقش دارد.

وی ادامه داد: برازندگی حرفه پرستاری این است که به حضرت زینب کبری (س) تاسی می کنیم و این جمله شریف از آیت الله طباطبایی که فرمودند: «حضور می دارم حاصل هفتاد سال عبادت را با یک شب پرستاری از بیماران معاوضه کنم». انشالله قدر این جمله گوهربار ایشان را آگاهی بداریم و به منزلت جایگاه پرستاری پی ببریم.

رسومی با اشاره به نقش پرستاری در جامعه، بیان داشت: نقش پرستاری در جامعه ما شناخته نشده و مردمان پرستار را فقط در بیمارستان می شناسند بنابراین باید نقش و جایگاه حرفه پرستاری را به جامعه نمایان کنیم تا ارزش و شان پرستاری نکته پذیرش قرار گیرد. پرستار مجموعه ای از تجارب را با خود دارد و پزشک در یک وقت نسبتا لغزش ویزیت خود را به انجام میرساند و مابقی کار بیمار و درمان را به نگاه تیز نگاه کن و دقت پرستار می سپارد از این جهت پرستار کارشناس پزشکی است بنابراین  پرستار جز لاینفک تیم درمانی به حساب مییاید.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور در پایان به پرستاران نقل کرد: اگه می خواهید جسم سالم داشته باشید 4 اصل را می بایست رعایت کنید. در وهله نخست تغذیه سالم داشته باشید و به هرآنچه که می خورید دقت کنید، در مرحله دوم به جسم خود تحرک بدهید و این تعهد با ورزش کردن انجام می پذیرد، سومین اصل پرهیز است که افراد باید از مواردی که بر ضرر تندرستی است پرهیز کنند و آخرین اصل در رعایت سلامت جسم انجام تست های گوناگون آزمایشگاهی از جمله تست قلب، تست بیماری فشارخون، تست قند و... است.

با تشکر از انتخاب شما

تهیه از: كامران ز.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بلبلی برگ گلی خوش رنگ در منقار داشت ««« »»» و اندر آن برگ و نوا خوش ناله‌های زار داشتپرستار جزو لاینفک تیم درمانی است/ اهمیت نقش پرستاری


TT / 59 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : كامران ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اهمیت
برچسب ها : لاینفک

مطالب مرتبط