۱۱ پروانه استاندارد در شهرستان فردوس صادر شد

۱۱ پروانه استاندارد در شهرستان فردوس صادر شد

مسئول نمایندگی استاندارد فردوس با اشاره به بازدید از ۱۱۳ واحدهای تولیدی و صنفی شهرستان گفت: ۷۲ واحد تولیدی و کارگاه صنفی در فردوس زیر پوشش نمایندگی استاندارد قرار دارد و از ابتدای امسال ۱۱ پروانه استاندارد صادر شده است.

ناصر فلاحت در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در فردوس اظهار داشت: امسال "استانداردها اعتماد سازند" به عنوان شعار روز جهانی استاندارد انتخاب شده است و در کشور ایران نیز از 23 لغایت 29 مهر به عنوان هفته استاندارد تعیین شده است تا مردم با ضرورت استاندارد و اهمیت آن در زندگی بیشتر آشنا شوند.

مسئول نمایندگی استاندارد شهرستان فردوس با اشاره به تعریف استاندارد گفت: استاندارد یعنی نظم، قانون، قاعده و ضابطه و به طور کلی هر امری که مطابق اصول منظم و مرتب انجام شود.

وی افزود: ارائه روشهای صحیح محاسبات فنی و یکنواختی و کاهش قابل توجه هزینه ها و میسر کردن تولید انبوه، تعیین مشخصات و خواص کالای مورد نظر، تعیین و تشریح روشهای تولید، آزمونهای نمونه برداری، نحوه بسته بندی و حمل و نقل، تعیین عبارات و اصطلاحات و علائم جهت تفهیم طرفین، از جمله فواید داشتن استاندارد برای تولیدکننده است و تأمین کالای مرغوب، اطمینان از ایمنی کالا و محصول، سهولت در سفارش، پرداخت هزینه کمتر و دسترسی آسان به کالای مورد نظر نیز از دیگر فواید استاندارد برای مصرف کننده است.

72 واحد تولیدی و کارگاه صنفی در فردوس زیر پوشش نمایندگی استاندارد قرار دارد

فلاحت با اشاره به اینکه هر واحد تولیدی باید یک مسئول کنترل کیفیت داشته باشد افزود: 72 واحد تولیدی و کارگاه صنفی در فردوس زیر پوشش نمایندگی استاندارد قرار دارد که از این تعداد 52 واحد پروانه استاندارد اجباری و یا تشویقی دریافت کرده اند و از ابتدای امسال نیز 11 پروانه استاندارد صادر شده است.

مسئول نمایندگی استاندارد شهرستان فردوس از 113 مورد بازدید از واحدهای تولیدی و صنفی در سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: همچنین در همین مدت 80 مورد نمونه برداری، 20 مورد بازدید گروهی باتفاق کارشناسان استاندارد استان و 5 مورد نیز بازدید از سطح بازار با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت و نیروی انتظامی شهرستان انجام شده است.

وی از یک مورد جعل علامت استاندارد در شهرستان فردوس خبر داد و افزود: پرونده این واحد تولیدی به مراجع قضایی فرستاده شده است.

اجرای طرح طاها و تشدید نظارت

فلاحت بیان کرد: اجرای طرح طاها یکی دیگر از فعالیتهای نمایندگی استانداردشهرستان فردوس است. همچنین نظارت بر تمام تولیدات مشمول استاندارد اجباری، خرید و سپس نمونه برداری انجام شده است و نتیجه آزمون نیز به واحدهای تولیدی ارسال شده است.

مسئول نمایندگی استاندارد شهرستان فردوس خاطرنشان کرد: به مردم توصیه می شود هنگام خرید کالا حتماً به علامت استاندارد، تاریخ تولید و شماره ردیابی استاندارد توجه کنند.

فلاحت گفت: مردم می توانند شماره ردیابی استاندارد که بر روی کالا درج شده است را به شماره 10001517 پیامک کنند تا تمام اطلاعات واحد تولیدی مورد نظر برایشان ارسال شود و از تقلبی نبودن علامت استاندارد اطمینان حاصل کنند.

معرفی واحد تولیدی زیرزمینی بدون مجوز توسط مردم انجام شود

وی همچنین از مردم خواست چنانچه با واحد تولیدی زیرزمینی بدون مجوز روبه رو شدند از طریق تلفن ثابت با شماره 1517 که مستقیم به نمایندگی استاندارد شهرستان وصل است تماس بگیرند تا موضوع بررسی و اقدام شود.

مسئول نمایندگی استاندارد شهرستان فردوس درباره ارتقاء نمایندگی استاندارد فردوس به اداره نیز گفت: چارت تشکیلاتی جهت ارتقاء به سازمان امور اداری و استخدامی ارسال شده است و منتظر اعلام نتیجه هستیم.

وی اضافه کرد: در تلاش هستیم امسال بتوانیم زمینه سفر رئیس سازمان استاندارد کشور را به فردوس فراهم کنیم.

--براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد--

نگارنده: سرافراز ث.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گوهر پاک ببايد که شود قابل فيض ««« »»» ور نه هر سنگ و گلی لل و مرجان نشود۱۱ پروانه استاندارد در شهرستان فردوس صادر شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : سرافراز ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : صادر , فردوس , پروانه

مطالب مرتبط