۳۲۶ پرونده تسهیلات رونق تولید خراسان رضوی به شعب بانک ها انتقال داده نشده اند

۳۲۶ پرونده تسهیلات رونق تولید خراسان رضوی به شعب بانک ها انتقال داده نشده اند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۳۲۶ پرونده در مورد پرداخت تسهیلات رونق تولید که الزام دریافت آنها مشخص شده و به بانک‌های خراسان رضوی معرفی شده‌اند هنوز به شعب انتقال داده نشده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدسراضیه علیرضایی امشب در سی امین جلسه ستاد اقتتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در سالن اجتماعات استانداری این استان برگزار شد، اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در سیستم نیپا 4 پروژه ملی با برش استانی، 7 پروژه محوری، 12 پروژه شهرستانی و 30 پروژه سازمانی را معرفی کرده که به صورت مرتب پایش می شوند.

وی تصریح کرد: در مورد طرح رونق تولید باید گفت که در بخش کارشناسی هیچ انباشت پرونده ای وجود ندارد اما از تعداد 709 پرونده ای که تا امروز به بانک ها معرفی شده اند 119 واحد عقد قرارداد کرده و به 111 نفر پول پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: در این میان از تعداد باقیمانده پرونده هایی که هنوز تسهیلات آنها پرداخت نشده 326 مورد به شعبه انتقال داد نشده اند و با وجود اینکه فرآیند انجام کارشناسی و معرفی به بانک حدود 2 هفته طول می کشد برخی اوقات بررسی ها و تأمین وثایق بانک سبب می شود که پرداخت تسهیلا ت گاها تا بیش از 2 ماه به تعویق بیفتد و این در حالی است که قرار بر پرداخت آنها در عرض یک ماه بوده است.

علیرضایی تأکید کرد: هم اکنون حدود 985 میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای ثبت نام شده از طریق بهین یاب مصوب شده که تنها 217 میلیارد از آن پرداخت شده و در بخش طرح های نیمه تمام نیز برای 114 طرح 202 میلیارد تومان مصوب شده که باید به پرداخت آنها دقت شود همچنین برای تأسیس 380 طرح صنعتی که تا کنون 6128 میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته و می تواند 15 هزار و 334 فرصت شغلی ایجاد کند توقع می رود که بانکها همکاری لازم برای پرداخت مانده تسهیلات سرمایه گذاری سهمیه استان را داشته باشند.

وی در ارتباط با اختصاص اعتبار برای مشاغل خانگی، بیان کرد: در استان 5475 میلیون تومان در قالب این تسهیلات به افراد پرداخت شده و 1209 شغل با استفاده از همین روش ایجاد شده که اکثر آنها در حوزه فرش دستباف بوده و بیشتر آنها به پشتیبان هایی پرداخت شده که افراد را به کار گمارده و خود نیز جز تجار معروف حوزه فرش هستند که می توانند محصول خود را به فروش برسانند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه هم اکنون 4 طرح ملی در خراسان رضوی با سرمایه گذاری سنگین دارای پیشرفت بالا بوده و نیاز به همکاری برای به بهره برداری رساندن آنها داریم، خاطرنشان کرد: در صورت همکاری و حمایت از این طرح ها که یکی از آنها در حوزه دارو، 2 عدد در بخش فولاد و آهن و دیگری در بخش سیمان است می توان ظرفیت اشتغال و تولید ثروت مناسبی را برای استان ایجاد کرد.

علیرضایی در تبیین وضعیت صادرات خراسان رضوی بیان کرد: وضعیت صادرات این استان با سایر کشور تفاوت دارد بازارهایی که برای این استان وجود دارد بسیار شکننده، پرخطر و فاقد مکانیسیم های لازم تجاری بوده و به همین علت بخش صادرات در خراسان رضوی با مشکلات زیادی روبه رو است.

وی بیان کرد: همچنین کالاهای خراسان رضوی به کشور مقصد صادر نمی شود بلکه به کشور واسطه ارسال شده و از آنجا صادرات مجدد می شوند و تعداد زیادی از کشورهایی که شریک تجاری سابق برای تولیدکنندگان بوده اند امروز اقدام به تولید دانش فنی برای خودکفایی در کالاهای مورد نیاز خود کرده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: 5 کشور اصلی هدف تجارت خارجی خراسان رضوی افغانستان، ترکمنستان، عراق، تاجیکستان و امارات متحده عربی بوده و 70 درصد کالاهای ما به 3 کشور افغانستان، ترکمنستان و تاجیکستان صادر می شود.

*انتها*

نگارش از : به‌آفرين ژ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلا دلالت خيرت کنم به راه نجات ««« »»» مکن به فسق مباهات و زهد هم مفروش۳۲۶ پرونده تسهیلات رونق تولید خراسان رضوی به شعب بانک ها انتقال داده نشده اند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : به‌آفرين ژ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : انتقال , بانک , رونق , رضوی , تسهیلات

مطالب مرتبط